
З початком неопалювального періоду українці знову можуть оформити субсидію, аби полегшити оплату комунальних послуг. У більшості випадків цей механізм проходитиме в автоматичному порядку. Проте це стосується не всіх — деяким категоріям громадян потрібно особисто звернутися до Пенсійного фонду України (ПФУ).
Хто саме має це зробити та як подати документи на оформлення субсидії в неопалювальний сезон — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Субсидії в неопалювальний сезон 2025
Вже 1 травня українці та українки переходять у фазу неопалювального сезону, однак потреба в державній підтримці для сплати комуналки залишається. Субсидії й надалі доступні та для багатьох будуть продовжені в автоматичному порядку. Утім, деяким категоріям громадян потрібно буде звернутися до органів ПФУ. Це стосується:
- тих, хто орендує житло, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
- тих, хто має у складі домогосподарства внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
- тих домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих;
- тих, чиє домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
- тих, кому на опалювальний період субсидію було призначено в розмірі 0 гривень.
Варто зазначити, що подати заяву на отримання субсидії можна протягом усього неопалювального сезону — до кінця вересня, а саме до 30 числа. У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону (тобто у травні або червні), житлова субсидія все одно призначається з початку сезону.
Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, то для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за III та IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.
Як подати заявку для призначення субсидії
Подати спрощене звернення для призначення субсидії (або заяву та декларацію, якщо ви вирішили подати повний пакет документів) можна у такий спосіб:
- поштою або особисто в одному із сервісних центрів Пенсійного фонду України (ПФУ);
- через портал електронних послуг ПФУ (обрати опцію “Заява на житлову субсидію чи пільгу”) або мобільний додаток ПФУ;
- через портал “Дія” (у пошуку — “Заява на субсидію”);
- у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної або міської ради.
Для заповнення заяви онлайн треба мати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Отримати КЕП можна в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.
Читайте також:
- Соціальні програми для жінок ВПО в Україні у 2025 році: перелік можливостей та підтримки
- Допомога на поховання від ПФУ: як отримати та які документи потрібні
- Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!