Пошкоджені будинки внаслідок лісової пожежі / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області
1 вересня на території Національного природного парку “Святі гори” на Донеччині сталася масштабна лісова пожежа. Вогонь у лісі спалахнув після ворожого обстрілу.Внаслідок пожежі вже є постраждалі домогосподарства. Власники цих будинків можуть претендувати на компенсацію в межах програми “єВідновлення”.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Масштабна лісова пожежа на Донеччині: причини і наслідки
Пожежа в Національному природному парку “Святі гори” спалахнула 1 вересня. Після ворожого обстрілу вогонь з лісового масиву перекинувся на прилеглі населені пункти. Внаслідок пожежі в селі Ярова Лиманської громади пошкоджено 40 домогосподарств. Постраждалим людям запропонували евакуацію та надали необхідні побутові речі і продукти харчування. Станом на зараз евакуйовано 16 людей.
Лісова пожежа перекинулася на будинки людей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області
Наразі лісову пожежу в Святогір’ї класифікували як надзвичайну ситуацію природного характеру місцевого рівня. Загальна площа пожежі складає близько 5 тисяч гектарів. Вогонь вдалося загасити на площі 1 200 гектарів. До ліквідації пожежі залучено 128 людей, 34 одиниці техніки, БПЛА і пожежний потяг, також допомагають військові.
Лісова пожежа в Національному парку “Святі гори” / фото Донецька ОВА
Як отримати компенсацію за пошкоджене майно
Жителі села Ярова, які втратили житло через пожежу, мають право на компенсацію за програмою “єВідновлення”. Для цього їм потрібно подати заявку через портал “Дія” або звернутися до місцевої комісії з обстеження пошкодженого житла.
Подати заяву про компенсацію за пошкоджене житло можна в “Дії” за цим алгоритмом:
у застосунку “Дія” перейдіть у розділ “Сервіси”;
оберіть “єВідновлення”;
натисніть “Повідомити про пошкоджене майно”;
подайте інформаційне повідомлення про пошкоджене майно;
при наявності співвласника(ів) отримайте згоду: через мобільний застосунок “Дія” (в момент подачі заявки відсканувати QR-код) або нотаріально завірену згоду;
оберіть пільгу, яка стосується вас;
відкрийте або оберіть картку “єВідновлення”;
заповніть контактні дані;
подайте заявку на виплату;
перевірте сформовану заяву та натисніть “Відправити”.
Звільнені з полону 25 травня / фото Володимир Зеленський
25 травня завершився фінальний етап обміну у форматі 1000 на 1000. Це найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабної війни. Завдяки посередництву Туреччини вдалося домовитися про триетапний обмін у форматі. Серед звільнених, військовослужбовці ЗСУ, НГУ, ДПСУ, Держспецтранспорту, а також цивільні, які були незаконно утримувані на окупованих територіях або в рф.
У матеріалі Бахмут IN.UA повний список імен 1000 звільнених українців.
Обмін 1000 на 1000: повний список повернених додому протягом обміну 23, 24 та 25 травня
Обмін 1000 на 1000 розпочався 23 травня, додому у триетапний обмін повернулися 1000 українців. 23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Обмін полоненими 24 травня відбувся у другій половині дня. Додому повернулися 307 українців.
Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. Додому повернулися ще 303 українських захисники. У 1 корпусі НГУ “Азов” нагадали, що в обміні “1000 на 1000” не було жодного військовослужбовця 12-ої бригади “Азов”.
“Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні”, – написали в пресслужбі.
Повний список повернутих з полону у форматі 1000 на 1000 опублікували на каналі “Списки знайдених та полонених”. Список звільнених полонених на сьогодні нижче у алфавітному порядку.
Полковник Національної гвардії України та командир 1-го корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко відреагував на підсумки масштабного обміну полоненими 1000 на 1000, який завершився 25 травня. Серед звільнених не було жодного бійця полку “Азов”.
Про це Денис Прокопенко написав на своїй сторінці у Facebook.
Обмін без азовців
Полковник Денис Прокопенко відреагував на обмін полоненими 1000 на 1000, серед яких не було жодного бійця “Азову”.
Це виглядає як знущання. Над тими, хто четвертий рік знаходиться під нелюдським тиском у російському полоні, в найгірших умовах. Над їхніми рідними, близькими і побратимами. Над тими, кому давали гарантії, та хто має абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування,
Денис // Прокопенко
Він нагадав, що вихід гарнізону з “Азовсталі” відбувався за наказом вищого командування, з гарантіями подальшого повернення додому. Попри це, більшість обмінів оминають бійців “Азову”, зазначив Прокопенко.
“Я ніколи не повірю в маячню про те, що єдина причина відсутності азовців у більшості обмінів — це небажання росіян віддавати їх. Якби це було так, ані я, ані інші бійці «Азову» не повернулися б з полону. Причина в іншому”, – пише Денис Прокопенко.
Він закликав до перегляду стратегії обмінів. Зокрема, запропонував шукати нові підходи — з урахуванням інтересів РФ до осіб, пов’язаних із діяльністю російських спецслужб, наприклад, представників московського патріархату в Україні.
Також він звернув увагу на можливість участі України у міжнародних обмінах, що здійснюються за посередництва західних союзників.
“Я не вірю, що влада зацікавлена в поверненні азовців, якщо обмінами четвертий рік неефективно займаються одні і ті самі люди”, — підсумував військовий.
25 травня завершився фінальний етап обміну у форматі 1000 на 1000. Це найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабної війни. Завдяки посередництву Туреччини вдалося домовитися […]
Полковник Національної гвардії України та командир 1-го корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко відреагував на підсумки масштабного обміну полоненими 1000 на 1000, який завершився 25 травня. […]
Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. […]
Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння […]
Товариство Червоного Хреста України запускає нову ініціативу, що дозволить українцям скористатися послугами соціального таксі. Програма діятиме у Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та Чернігівській областях і безоплатно […]