Жителі Донеччини можуть не отримати зимову допомогу до початку опалювального сезону: деталі

Валентина Твердохліб 15:23, 26 Вересня 2024
допомогу
Дрова для опалення / фото Pexels

Жителям Донеччини, які проживають на прифронтових територіях, надаватимуть допомогу на придбання твердого палива. Кожне домогосподарство може розраховувати на 21 тисячу гривень, які можна витратити на вугілля, паливні брикети чи дрова. Але існує ймовірність, що кошти люди отримають вже після завершення опалювального сезону.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОВА Лариса Гусева.

Зимову допомогу на паливо можуть затримати

25 вересня завершилася реєстрація на отримання допомоги на придбання твердого палива. За інформацією Лариси Гусевої, на сьогодні в Донецькій області такої допомоги потребують 48 220 домогосподарств. Приблизно 50% з них потребують грошової допомоги, і ще 50% — натуральної допомоги у вигляді паливних брикетів, дров чи вугілля.

Щоб покрити потребу людей в опаленні домівок, залучаються різні організації і установи, в тому числі й міжнародні.

“За попередніми домовленостями, для забезпечення потреб населення області у твердому паливі залучатимуться УВКБ ООН, які планують виплачувати по 21 тисячі гривень частині мешканців, які потребують грошової допомоги, Український гуманітарний фонд та низка організацій, що входять до Кластера з питань житла і непродовольчих товарів в Україні. Водночас опрацьовується питання щодо виділення коштів на придбання паливної деревини з місцевих бюджетів. На сьогодні, попередньо, спроможність місцевих бюджетів для виділення коштів на ці цілі складає 30,7 мільйонів гривень”, — зазначила Лариса Гусева.

Допомогу на придбання палива потребуючі мешканці Донеччини отримають гарантовано. Однак, виплатити її можуть і після завершення опалювального сезону.

“Всі, хто потребують допомоги, її отримають. Єдине, що міжнародні організації не обіцяють, що мешканці отримають її до початку опалювального сезону. Виплата допомоги буде продовжуватися з вересня 2024 року до травня 2025 року. Тобто, півріччя буде допомога за рахунок різних міжнародних організацій. І ми роз’ясняємо це людям, щоб вони не думали, що якщо вони не отримали цю допомогу, умовно, до листопада то вони нічого не отримають взагалі. Ні, це не так. Це буде до 1 травня 2025 року”, — повідомила Лариса Гусева.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]