Опалюваний сезон на Донеччині: які громади будуть без опалення

Валентина Твердохліб 13:25, 26 Вересня 2024
Опалюваний прилад, опалення
Опалювальний прилад у домівці / ілюстративне фото з відкритих джерел

У Донецькій області триває підготовка до опалювального сезону. Через руйнування критичної інфраструктури та ведення бойових дій, деякі громади цьогоріч будуть без опалення.

Про це під час брифінгу заявила заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОВА Лариса Гусева.

Які міста Донеччини будуть без опалення

За інформацією заступниці директора департаменту ЖКГ Донецької ОВА Лариси Гусевої, наразі середній рівень готовності Донецької області до опалювального сезону складає 90%. Зокрема, готові 4 452 об’єкти із запланованих 4 940 об’єктів. У середньому, підготовка до опалювального сезону на Донеччині йде на рівні з іншими областями України.

При цьому є громади, в яких не буде опалення в осінньо-зимовий період. До опалювального сезону 2024-2025 років не готуються в таких міських громадах:

  • Вугледарська;
  • Мар’їнська;
  • Сіверська;
  • Соледарська;
  • Торецька;
  • Часовоярська.

Також опалення не буде в Очеретинській селищній та Званівській сільській громадах.

Підготовка до опалювального сезону в Лиманській і Святогірській міських громадах ведеться частково у зв’язку з пошкодженням газопроводів, енергетичної системи та активними бойовими діями.

Через значне пошкодження обладнання Курахівської ТЕС, яке спричинили ворожі обстріли, неможливо забезпечити послугу централізованого теплопостачання для жителів Курахівської громади.

“На сьогодні у восьми територіальних громадах, на жаль, у нас відсутня можливість забезпечити надання послуг із теплопостачання. В одній громаді — це Святогірська — ми частково забезпечуємо надання послуг із теплопостачання, там буде працювати одна котельня. І в 11 територіальних громадах ми забезпечуємо послуги з теплопостачання в повному обсязі”, — зазначила Лариса Гусева.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:20, 8 Липня 2025
Посвідчення ветерана / фото “Дія”

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без черг, бюрократії та звернень до різних установ.

Про це повідомили в Мінцифри.

Ветеран PRO у “Дія”

В Україні запустили новий цифровий сервіс для ветеранів та ветеранок, який отримав назву Ветеран PRO. Це спеціальний розділ, який дозволяє ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без черг, бюрократії та звернень до різних установ. Послуга стала доступною завдяки співпраці Мінветеранів, Мінцифри та Програми розвитку ООН.

Зараз в Україні налічується понад 1,3 млн ветеранів і ветеранок. Тож у нашому фокусі — продовжити цифровізувати послуги, щоб захисники і захисниці взаємодіяли з державою в кілька кліків та не витрачали часу на бюрократію“, — йдеться в повідомленні.

Щоб скористатися послугами, необхідно мати посвідчення ветерана або ветеранки в застосунку “Дія”. Після оновлення застосунку розділ Ветеран PRO з’явиться в меню “Сервіси”. Там користувачі можуть обрати необхідну послугу та подати заявку всього в кілька кліків.

На старті у Ветеран PRO доступні шість сервісів:

  • пошук фахівця супроводу ветеранів та демобілізованих осіб;
  • подача заявки на участь у ветеранському спорті;
  • програма “єОселя” для придбання житла;
  • програма “єВідновлення” для компенсації за зруйноване майно;
  • оформлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • подання заяви на житлову субсидію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без […]

15:20, 08.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

переселенки
Історії

“Треба не чекати, а шукати можливості”: історії трьох переселенок, які наважились купити хати в селі

Тисячі родин переселенців втратили житло через війну. Через це дехто вимушений жити в тимчасових прихистках, орендувати житло чи мешкати у знайомих чи родичів. Разом з […]

Історії

Нове життя – старим речам. І собі. Як переселенка з Великої Новосілки будує спільноту, що вміє творити та відновлювати

Лариса Боєнко любить вчитися новому. Але вона ніколи не думала, що їй доведеться вчитися наново будувати своє життя. Лариса переселенка. Три роки вона проживає в […]

обстріли

Російські удари по Донеччині: троє загиблих, десятеро поранених — що відомо

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 7 липня, обстріли фіксували у 13 населених пунктах. Внаслідок атак є жертви серед мирного населення — троє загиблих […]