“Росіяни тиснуть безпілотниками, артилерією та піхотою”, — Жорін про бої під Бахмутом

Микола Ситник 10:37, 28 Грудня 2023
Боєць ЗСУ
Воїн Сил оборони України / фото Генштаб

Ситуація на Бахмутському напрямку залишається дуже складною. Попри значні втрати окупаційні війська рф продовжують наступальні дії, використовуючи усі види озброєння. Завдяки діям Сил оборони росіяни не можуть досягнути бажаного результату.

Про це заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін розповів у коментарі 24 Каналу.

Бої під Бахмутом

За словами офіцера, росіяни переважно тиснуть за допомогою дронів-камікадзе, артилерії та піхоти. Командування кидає в атаки десантників, мотострілецькі підрозділи, колишніх в’язнів, які діють і в регулярних частинах окупаційних військ.

Натиск високий із застосуванням абсолютно всіх видів озброєння. Всі калібри працюють. Піхотні атаки відбуваються постійно. Декілька разів окупанти робили спроби використовувати техніку, але здебільшого натиск відбувається саме за допомогою безпілотників, артилерії та піхоти,

розповів // Максим Жорін

Він підкреслив, що ЗСУ дуже важко, але наразі армія рф не може досягнути бажаного результату. Проте росіяни продовжать наступальні дії.

“Окупантам насамперед потрібно обрізати сполучення з Бахмутом, отримати контроль над Часів Яром та дорогою. Далі вони можуть розглядати можливість подальшого наступу у бік Костянтинівки, Краматорська, Дружківки. Це неможливо, поки вони не контролюють певні висоти та артерії логістики. Тому зараз ворог сконцентрований на тому, щоб якось до них добратися”, — вважає Максим Жорін.

Майор ЗСУ додав, що армія рф має резерви, які досить швидко закінчуються на Бахмутському напрямку. Однак, за його словами, коли втрати досягають критичного рівня росіяни перекидають нові підрозділи для виконання бойових завдань.

Нагадаємо, Сили оборони мають успіхи західніше Горлівки. ЗСУ просунулися вглиб породного відвалу на околицях міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Премії та зарплати бахмутських посадовців та що з ними не так. Пояснюємо у відео

Семаковська Тетяна 18:20, 30 Жовтня 2024

Бахмутські посадовці в евакуації отримують чималі премії та зарплати. Наприклад, за період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Його підлеглі також не відстають та отримують не тільки високі зарплати, але й премії. Власне, за роботу очікувано отримувати гідну оплату, однак обґрунтування за що отримують надбавки посадовці доволі дивне. Більше пояснюємо у відео.

Зарплати та премії посадовців Бахмута

Що передувало?

За період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 також отримав понад 600 тисяч гривень заробітної платні, заступник мера Сергій Родін — понад 288 тисяч гривень, а секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — більш як 700 тисяч гривень. Секретар та заступник начальника ВА Бахмута з окладом менш як 20 тисяч (від 5 до 19 тисяч) отримували щомісячні премії до 57 тисяч гривень. Старости сіл Бахмутського району з окладами  від 12 до 18 тисяч гривень отримували надбавки до 40 тисяч гривень. 

Премії виплачують за кошти фонду преміювання та економії фонду оплати праці з бюджету Бахмутської територіальної громади. Розмір премії встановлюється конкретно кожному працівнику у відсотках до посадового окладу та не має обмежень максимального розміру. Розмір премії можуть збільшити або зменшити, це залежить від особистого вкладу кожного працівника у загальні результати роботи Бахмутської міської військової адміністрації. 

У Бахмутській міськраді станом на 18 квітня 2024 року не існувало KPI у співробітників/ниць.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Покровськ готується до оборони: місто планують заблокувати на в’їзд і виїзд (Оновлено)

Семаковська Тетяна 17:54, 30 Жовтня 2024
Покровськ на мапі бойових дій / фото Deep State

Місто Покровськ готується до оборони, росіяни за останній час спрямували сили на атаки на Покровський напрямок. З метою оборони місто планують повністю заблокувати на в’їзд і виїзд. Людей закликають евакуюватися. Зараз місто ще відкрито до вʼїзду/виїзду.

Примітка. Матеріал було оновлено у 19:26, 30 жовтня 2024 року. У коментарі “Суспільне Донбас” Сергій Добряк уточнив, що повного блокування міста не буде, йдеться лише про певні ділянки. Матеріал оновлено згідно з Редакційною Політикою.

Про це повідомив Сергій Добряк, начальник міської військової адміністрації Покровська в етері телемарафону.

Покровськ, на карті бойових дій

За словами начальника МВА, російська армія перебуває вже за 6,7 км від однієї з околиць Покровська. Водночас у місті залишається близько 12 тисяч жителів, із них 55 — це діти. Понад 30 тисяч людей вже виїхали з міста. Є суттєві проблеми із водопостачанням і електропостачанням, адже ворог постійно обстрілює інфраструктуру і не дає належним чином її ремонтувати.

“Дякую інженерам, які розробили план оборони міста. Згідно з цим планом, ми вже заходимо до міста. Люди це бачать. Тому ми ще раз закликаємо людей евакуюватися, бо місто блокуватиметься повністю для заходів та виходів із мікрорайонів та вулиць. Ми вже блокуємо околиці міста. Тобто ми не припиняємо будівництво фортифікаційних споруд”, – повідомив Сергій Добряк.

Місцеве населення закликають покинути місто, опалювального сезону в Покровську не буде, бо через постійні російські обстріли та безпекову складову це практично неможливо.

Наразі місто ще відкрито до вʼїзду/виїзду.

Евакуація з Донецької області: контакти

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Премії та зарплати бахмутських посадовців та що з ними не так. Пояснюємо у відео

Бахмутські посадовці в евакуації отримують чималі премії та зарплати. Наприклад, за період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень […]

Покровськ готується до оборони: місто планують заблокувати на в’їзд і виїзд (Оновлено)

Місто Покровськ готується до оборони, росіяни за останній час спрямували сили на атаки на Покровський напрямок. З метою оборони місто планують повністю заблокувати на в’їзд […]

До Мирнограда повернулися евакуйовані родини з дітьми: що відомо

У місто Мирноград, до якого наближається лінія фронту, повертаються родини з дітьми. Минулого тижня соцслужби відзвітували про евакуацію всіх дітей з Мирнограда, однак нещодавно до […]

Є проблема — подзвони до мера: як може виглядати комунікація влади з людьми на прикладі Тарту

“Я бачив ваш дзвінок — напишіть мені в особисті, якщо ваша проблема важлива, й ми розв’яжемо це питання”. Так відповів мер естонського міста Тарту Урмас […]

осередок

У день звертаються близько 10 людей: як працює осередок підтримки бахмутян у Харкові

У різних регіонах України працюють центри підтримки бахмутян. Їх розгорнули за підтримки керівництва Бахмутської громади в містах, куди переїхала найбільша кількість людей з Бахмута. У […]