15 жовтня у вечірньому зверненні Володимир Зеленський відзначив роботу українських рятувальників й подякував за їхню роботу. У переліку опинився й командир відділення пожежно-рятувальної частини в місті Торецьку, донеччанин Роман Ломакін.
Відео із подякою пожежникам Володимир Зеленський опублікував у телеграм-каналі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за минулу добу через російські обстріли рятувальники ліквідовують наслідки у Донецькій області, зокрема на енергообʼєктах. Очільник країни подякував майору служби цивільного захисту з Покровська Володимиру Журбенко та командиру відділення пожежно-рятувальної частини в місті Торецьку Роману Ломакіну.
“Я хочу сьогодні особливо відзначити пожежних, зокрема на Донеччині, у Покровську. Володимир Журбенко, майор служби цивільного захисту. Я дякую вам! Бахмутський район – Роман Ломакін, командир відділення пожежно-рятувальної частини в місті Торецьку. Дякую!“, – говорить Зеленський.
Також Володимир Зеленський відзначив роботу Херсонських та Запорізьких рятувальників.
Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад три місяці перебуватиме за кордоном без поважних причин.
З 1 липня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №376, представники Міністерства фінансів України проводитимуть перевірки щодо перебування переселенців із відповідним статусом за кордоном понад 90 днів. Повідомлення про це надійде протягом 3 днів.
У разі підтвердження такого факту буде проведена додаткова перевірка. Якщо з’ясується, що особа виїхала на постійне місце проживання за межі України, її статус ВПО може бути скасований, а довідка — відкликана.
Проте статус переселенця не скасовується, якщо тривале перебування за кордоном пов’язане з обґрунтованими причинами. Зокрема:
офіційне відрядження;
лікування чи медичне обстеження;
стажування;
оздоровлення дітей;
фізична реабілітація;
догляд за хворою дитиною;
смерть родича за кордоном;
перебування у закордонних правоохоронних чи судових органах.
Усі ці обставини необхідно підтвердити документально. Якщо причина відсутності не буде підтверджена, переселенець втратить статус. Водночас його можна буде поновити, подавши відповідну заяву до ЦНАП.
Грант для ветеранського бізнесу / фото Міністерство у справах ветеранів України
В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.
Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.
Грантова програма для ветеранів 2025
Грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП-Громаді” та агровиробничою компанією Kernel.
Взяти участь у програмі та отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень можуть такі категорії громадян:
ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОПи, за умови, що проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного й психічного здоров’я;
юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни або Захисників і Захисниць України.
Скористатися можливістю отримати фінансування можна, якщо бізнес працює або працюватиме в одній із таких сфер:
агровиробництво;
деревообробка;
металообробка;
виробництво та переробка харчових продуктів;
надання послуг із ремонту або обслуговування майна.
Як взяти участь
Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі, необхідно до 20 липня 2025 року надіслати визначений перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До пакета документів входять:
проєктна заявка;
кошторис;
термін реалізації;
рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління);
гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).
Більше про підготовку документів та заповнення заяв можна дізнатися під час спеціальних онлайн-воркшопів. Дати проведення зустрічей будуть повідомлені в соціальних мережах Українського ветеранського фонду, зокрема у Facebook.
Читайте також:
Путівки для ветеранів та людей з інвалідністю від Соледарської громади: як отримати
За 15 жовтня росіяни поранили 4 жителів Донеччини: 2 осіб у Ганнівці, 1 у Нетайловому і Верхньокам’янському. Окупанти пошкодили адміністративну будівлю у Торецьку, а у […]
Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]
Коли ми думаємо про роботу рятувальників, то уявляємо собі як гасять пожежі, витягують непритомних людей з завалів, і це справді є. Та часто ми забуваємо, […]