На Донеччині уповільнились темпи посівної озимих культур: що буде з пустими полями

Валентина Твердохліб 12:45, 23 Жовтня 2024
озимих
Аграрії працюють у полі / фото Донецька ОВА

На Донеччині тривають осінні польові роботи. Аграрії засівають поля озимими культурами. Та темпи посівної досить невисокі. Наразі засіяно близько третини запланованих посівних площ.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОВА Олена Рибакова.

Сівба озимих культур на Донеччині

Наразі в Донецькій області тривають осінні польові роботи: завершується збирання пізніх зернових та технічних культур, готується ґрунт і проводиться сівба озимих культур.

Темпи засівання площ під озимину наразі повільні. На це вплинули погані погодні умови, зокрема затяжні дощі.

“Під урожай наступного року зараз аграрії сіють озимі зернові культури. Передбачається, що озимими культурами буде засіяно 65 тисяч гектарів. Наразі засіяно 22 тисячі гектарів, це 34% до прогнозу. Роботи уповільнилися через несприятливі погодні умови, зокрема дощі”, — зазначила Олена Рибакова.

Польові роботи можуть тривати і до початку зими. Та якщо поля все ж не встигнуть засадити озиминою, то їх будуть обробляти вже навесні. “Простоювати” земля не буде.

“Якщо не засіють озимими, то це не значить, що землі, які можна засіяти, не будуть оброблені у весняну посівну. Навесні їх можна буде засадити яровими чи соняшником, це не страшно. Аграрії ризикують лише тим, що, наприклад, якщо засіяти озимими, то урожай будуть збирати вже в липні, а якщо засіяти у травні соняшник, то його можна збирати у вересні. Тобто, аграрій матиме більше витрат”, — зазначила Олена Рибакова.

Урожай-2024 на Донеччині

Загалом у 2024 році сільськогосподарські культури на Донеччині вирощувалися на площі 310 тисяч гектарів. З них 52% — це зернові культури, 38% — технічні культури, зокрема соняшник, і решта посівів — картопля, овочеві та кормові культури.

Зернові культури зібрано на площі 151 тисяч гектарів при урожайності 20,6 центнерів з гектара. Валовий збір зерна склав 311 тисяч тонн.

Загалом, як зазначила Олена Рибакова, аграрний рік на Донеччині виявився складним, урожайність низька. На це вплинули кілька факторів.

“Цього року, окрім війни, ще й погодні фактори сприяли тому, що врожайність низька. Заморозки, відсутність вологи, засуха — все це негативно вплинуло на урожай. Взагалі дуже важкий був рік для аграріїв”, — підсумувала Олена Рибакова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни вивезли в Шахтарськ чотирьох мешканців Бахмутського району

Валентина Твердохліб 17:50, 23 Жовтня 2024
вивезли
Окупанти вивезли мирних жителів / фото росджерела

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Днями вони вивезли людей з населених пунктів Бахмутського району.

Про це повідомляють росіяни на своїх пропагандистських каналах.

Росіяни вивезли людей у Шахтарськ

Чотирьох мешканців Бахмутського району росіяни вивезли в окупований Шахтарськ. Звідки ці люди не повідомляється. Окупанти кажуть, що вони або з Часового Яру, або з Сіверська. Всі вони прибули в Шахтарськ 16 жовтня.

На своїх ресурсах окупанти поділилися даними “евакуйованих”. Серед них:

  • Бородич Наталія Владленівна, 1961 рік народження;
  • Кучеренко Микола Прокопійович, 1960 рік народження;
  • Лукін Олег Сергійович, 1973 року народження;
  • Лукін Сергій Миколайович, 1951 рік народження.
Дані “евакуйованих” / таблиця з росджерел

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала, як жителів Бахмута приймають в окупованому Шахтарську. Замість комфортних осель, які окупанти обіцяють евакуйованим, людей селять у спортзали, забирають у них телефони і не можуть забезпечити ліками. Примітно, що окупанти вкрай рідко публікують фото житла, де розміщують евакуйованих з України людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів

Валентина Твердохліб 16:40, 23 Жовтня 2024
Концепція житла для переселенців
Концепція житла для ВПО / фото KYB Architects

Міська влада Бахмута спільно з компанією “Метінвест” розробила проєкт, що передбачає будівництво житла для ВПО з Бахмута. Презентують його у Варшаві під час виставки-конференції ReBuild Ukraine.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” повідомила начальниця Управління муніципального розвитку Бахмутської міськради Наталя Отюніна.

Житло для ВПО з Бахмута: проєкт

13-14 листопада у Варшаві відбудеться виставка-конференція ReBuild Ukraine, присвячена темі відбудови України. На заході буде присутня і делегація з Бахмута. Головна мета участі громади — презентувати проєкт будівництва житла для переселенців-бахмутян.

“Минулого року ми також брали участь у даній виставці і завдяки цьому в нас з’явилися певні напрацювання по проєкту “Сталева мрія Бахмут”. Також це сприяло тому, що проєктний офіс “Метінвесту” додатково і безоплатно розробив для нас концепцію будівництва житла на територіях інших громад. Саме з цим проєктом ми будемо їхати на виставку. Наша мета — зацікавити в ньому громади України, представники яких будуть брати участь у виставці, а також знайти донорські організації, які можуть допомогти реалізувати проєкт”, — розповідає Наталя Отюніна.

Новий проєкт полягає в забезпеченні житлом переселенців із соціально незахищених верств населення.

“Цей проєкт також має назву “Сталева мрія”, оскільки будівництво планується зі сталевих конструкцій. Його концепція полягає в тому, щоб збудувати житло на територіях інших громад, де проживають бахмутяни. І щоб якомога швидше найбільш соціально незахищені з них могли отримати житло на якийсь час”, — розповідає посадовиця.

У яких саме громадах буде реалізовано проєкт ще не визначено.

“Поки що перемовини тривають. Протягом цього року очільник нашої громади мав багато зустрічей і з бахмутянами, і з керівниками інших громад, щоб розказати їм про долю Бахмута. Поки що перелік громад, у яких можна буде реалізувати проєкт, у розробці, ми в пошуках”, — зазначає Наталя Отюніна.

Виставка-конференція ReBuild Ukraine триватиме два дні. За цей час делегація з Бахмута матиме можливість розповісти про новий проєкт громадам України і міжнародним компаніям. У такий спосіб намагатимуться знайти інвесторів, які б могли профінансувати реалізацію ініціативи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вивезли

Росіяни вивезли в Шахтарськ чотирьох мешканців Бахмутського району

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Днями вони вивезли людей з населених пунктів Бахмутського району. Про це повідомляють росіяни на своїх […]

Концепція житла для переселенців

Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів

Міська влада Бахмута спільно з компанією “Метінвест” розробила проєкт, що передбачає будівництво житла для ВПО з Бахмута. Презентують його у Варшаві під час виставки-конференції ReBuild […]

Бензин, ремонт автівок та адвокатські послуги: що купували для Званівки за останні місяці

Що купує керівництво села Званівка в останні місяці. Розбираємо найбільші закупівлі відомств на порталі Прозорро.  Званівка — село у Бахмутському районі, адміністративний центр Званівської об’єднаної […]

16:00, 23.10.2024 Носуля Марина

В “Дії” з’явилися нові військові облігації, присвячені Донеччині

У застосунок “Дія” додали нові військові облігації, які назвали в честь двох міст Донеччини — Дебальцеве та Авдіївка. Вони вже доступні для купівлі. Детальніше про […]

15:15, 23.10.2024 Скопіч Дмитро

У Краматорську встановили нові свердловини для потреб мешканців

У Краматорську пробурили і встановили дві нові свердловини. Це має вирішити проблеми з постачанням води для побутових потреб жителів міста. Про це повідомив голова Донецької […]