На Донеччині уповільнились темпи посівної озимих культур: що буде з пустими полями

Валентина Твердохліб 12:45, 23 Жовтня 2024
озимих
Аграрії працюють у полі / фото Донецька ОВА

На Донеччині тривають осінні польові роботи. Аграрії засівають поля озимими культурами. Та темпи посівної досить невисокі. Наразі засіяно близько третини запланованих посівних площ.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОВА Олена Рибакова.

Сівба озимих культур на Донеччині

Наразі в Донецькій області тривають осінні польові роботи: завершується збирання пізніх зернових та технічних культур, готується ґрунт і проводиться сівба озимих культур.

Темпи засівання площ під озимину наразі повільні. На це вплинули погані погодні умови, зокрема затяжні дощі.

“Під урожай наступного року зараз аграрії сіють озимі зернові культури. Передбачається, що озимими культурами буде засіяно 65 тисяч гектарів. Наразі засіяно 22 тисячі гектарів, це 34% до прогнозу. Роботи уповільнилися через несприятливі погодні умови, зокрема дощі”, — зазначила Олена Рибакова.

Польові роботи можуть тривати і до початку зими. Та якщо поля все ж не встигнуть засадити озиминою, то їх будуть обробляти вже навесні. “Простоювати” земля не буде.

“Якщо не засіють озимими, то це не значить, що землі, які можна засіяти, не будуть оброблені у весняну посівну. Навесні їх можна буде засадити яровими чи соняшником, це не страшно. Аграрії ризикують лише тим, що, наприклад, якщо засіяти озимими, то урожай будуть збирати вже в липні, а якщо засіяти у травні соняшник, то його можна збирати у вересні. Тобто, аграрій матиме більше витрат”, — зазначила Олена Рибакова.

Урожай-2024 на Донеччині

Загалом у 2024 році сільськогосподарські культури на Донеччині вирощувалися на площі 310 тисяч гектарів. З них 52% — це зернові культури, 38% — технічні культури, зокрема соняшник, і решта посівів — картопля, овочеві та кормові культури.

Зернові культури зібрано на площі 151 тисяч гектарів при урожайності 20,6 центнерів з гектара. Валовий збір зерна склав 311 тисяч тонн.

Загалом, як зазначила Олена Рибакова, аграрний рік на Донеччині виявився складним, урожайність низька. На це вплинули кілька факторів.

“Цього року, окрім війни, ще й погодні фактори сприяли тому, що врожайність низька. Заморозки, відсутність вологи, засуха — все це негативно вплинуло на урожай. Взагалі дуже важкий був рік для аграріїв”, — підсумувала Олена Рибакова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр та Торецьк: яка ситуація в містах

Семаковська Тетяна 09:45, 3 Січня 2025
Українські військові на позиціях / фото Генштаб

За 1, 2 січня в Часів Ярі росіяни не зробили підтверджених просувань. Водночас окупанти просунулися в сусідньому Торецьку. В обох локаціях тривають важкі бої. Для атак піхоти росіяни задіюють туман та димові гранати, аби застати українських військових зненацька.

Про актуальну ситуацію на фронті читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр, карта бойових дій

Російські джерела стверджують, що 1 і 2 січня, їх сили нібито просунулися в північній частині Часів Яру і біля вогнетривкого заводу в центральній частині Часів Яру. Але наразі підтверджень цим заявам немає, пише Інститут вивчення війни.

Один з російських воєнкорів стверджував, що російські війська завдали важких ударів з планерних бомб і безпілотників по українських позиціях на території вогнетривкого заводу в Часів Ярі, щоб підготуватися до майбутніх штурмів. Відомо, що армія рф в напрямку Часів Яру в основному проводить піхотні атаки й лише в обмеженій кількості робить механізовані атаки, щоб застати українські війська зненацька. Додатково росіяни використовують туман і димові гранати для приховування своїх наземних атак в Часів Ярі і Торецьку.

В Часів Ярі продовжують діяти підрозділи 98-ї повітряно-десантної дивізії росії, а також нещодавно тут зафіксували підрозділи 1008-го мотострілецького полку (6-та мотострілецька дивізія, 3-й АК) росії.

Як повідомляє Генштаб, окупанти атакували чотири рази у районах Часового Яру та Ступочок.

Торецьк, карта бойових дій

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 січня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на північному заході та заході Торецька після механізованої атаки силами взводу. 31 грудня пов’язаний з кремлем російський воєнкор заявив, що російські війська контролюють приблизно 60 % Торецька, за даними Інституту вивчення війни наразі йдеться вже про 65%.

Ще одне джерело рф стверджує, що оператори безпілотників російської 9-ї мотострілецької бригади (51-ї ОМСБр, колишній 1-й АК “днр”) завдали ударів по українських автомобілях поблизу Торецька. Це дозволило окупантам просунутися вперед в цьому районі.

За даними Генштабу, ворог здійснив 6 атак на Торецькому напрямку неподалік населених пунктів Торецьк, Нью-Йорк та Щербинівка. Більшість атак противник спрямував на Торецьк.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зміняться ціни на пальне в Україні у 2025 році: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 2 Січня 2025
Заправка пального / фото ілюстративне, Getty

Ціна на пальне у 2025 році — це питання, яке дуже турбує водіїв. Її підвищення може призвести до збільшення витрат на обслуговування автомобілю.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що варто чекати з цінами на пальне у 2025 році.

Ціни на пальне в Україні

Згідно з даними Консалтингової групи “А-95”, станом на 30 грудня 2024 року, літр бензину А-95 коштував близько 55,54 гривні, а дизелю — 52,66 гривні. Для порівняння, на початку 2024 року середня вартість бензину А-95 становила 51,42 гривні за літр, дизельного пального – 51,44 гривні за літр.

Ціна на пальне у 2025 році

У 2025 році тенденція росту цін на пальне в Україні, ймовірно, продовжиться. Головними факторами, які можуть сприяти цьому, є світові ціни на нафту та законодавчі ініціативи. Серед останніх варто виділити закон про підвищення акцизного податку на паливо, який набрав чинності 1 вересня 2024 року. Він передбачає поступове збільшення ставок до 2028 року, включно з 2025 роком. Так, на початку року акцизи на пальне зростуть наступним чином:

  • на бензин — із 242,6 до 271,7 євро за тонну;
  • на дизельне пальне — із 177,6 до 215,7 євро за тонну;
  • на автомобільний газ — зі 165 до 193 євро за тонну.

Таке підвищення призведе до одномоментного збільшення ціни на пальне на 1,5-2 гривні за літр.

Іншим важливим фактором, який може вплинути на ціну пального в Україні, є реалізація фіксованого авансового податку на прибуток для АЗС. Це може призвести до зменшення кількості АЗС з-поміж дискаунтерів, а отже, це негативно позначиться на вартості та доступності пального.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр та Торецьк: яка ситуація в містах

За 1, 2 січня в Часів Ярі росіяни не зробили підтверджених просувань. Водночас окупанти просунулися в сусідньому Торецьку. В обох локаціях тривають важкі бої. Для […]

Як зміняться ціни на пальне в Україні у 2025 році: пояснення

Ціна на пальне у 2025 році — це питання, яке дуже турбує водіїв. Її підвищення може призвести до збільшення витрат на обслуговування автомобілю. Редакція Бахмут […]

14:00, 02.01.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

8 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

На в’їзді в Покровськ зруйнована стела: фото

Сьогодні, 2 січня, була зруйнована стела на вʼїзді в місто Покровськ. Ймовірно, причиною цього стали уламки, які пошкодили стелу. Про руйнування об’єкта повідомив Павло Вишебаба, […]

Дітей ВПО на Львівщині запрошують на безплатний перегляд мультфільму

На Львівщині, у місті Стрий, дітей віком від 6 років запрошують на безплатний перегляд мультфільму “Різдвяна зірка”. Також доєднатися можуть діти місцевих із вразливих категорій. […]