Українські війська продовжили наступальні операції під Бахмутом, є просування на південь від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 жовтня, показують, що українські сили незначно просунулися до залізничної лінії на північ від Кліщіївки.Російські пабліки почали визнавати свої поразки й пишуть про просування ЗСУ.
За даними аналітиків, російські джерела поширюють інформацію про продовження українських наземних атак на південь від Бахмута на лінії Кліщіївка-Курдюмівка-Андріївка.
Кліщіївка. Просування біля залізничної колії
На опублікованих 15 жовтня геолокаційних відеозаписах видно, як підрозділи 4-ї бригади Луганської народної республіки (ЛНР) завдають ударів по українських позиціях на залізничній лінії на північ від Кліщіївки. Це свідчить про успіхи українських військ у цьому районі. Міністерство оборони Росії заявило 15 жовтня, що підрозділи Південного угруповання російських військ відбили українські атаки в районі Кліщіївки, Дубово-Василівки та Оріхово-Василівки.
Російський блогер заявив, що українські війська атакували в районі Курдюмівки, але не уточнив, чим це закінчилось. Він стверджував, що бої також відбувалися поблизу Кліщіївки та Андріївки. На одному із опублікованих росіянами відео видно, що в районі Бахмута діють підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії.
Російські пабліки пишуть, що Збройні Сили України не просто закріпили позиції поблизу залізничної лінії, а місцями просунулися й закріпилися вже за залізницею.
Український Генеральний штаб повідомив, що 15 жовтня українські війська відбили чотири російські атаки на південь від Бахмута в районі населених пунктів Кліщіївка та Андріївка.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички й знання, менторську підтримку та фінансову допомогу для відкриття чи масштабування власної справи.
Освітня програма для жінок “Мрій та досягай” пропонує комплексну підготовку тривалістю три місяці. Вона містить 13 онлайн-модулів з цифрового маркетингу, бізнес-стратегій та впровадження бізнес-моделей.
Учасниць програми навчатимуть:
створювати і просувати власний бізнес в онлайн-середовищі;
адаптувати бізнес-ідеї до нових ринків та аудиторій;
переводити офлайн-бізнес в онлайн-формат.
По завершенню навчання жінки зможуть отримати 1 тисячу доларів фінансової підтримки. Кошти видадуть у вигляді ваучерів для відкриття або розвитку власної справи.
Як взяти участь у програмі “Мрій та досягай”
Участь у програмі “Мрій та досягай” можуть взяти українки віком від 18 років, які постраждали від війни. А саме:
переселенки;
одинокі матері;
ветеранки;
представниці інших вразливих категорій, які втратили доходи або є під загрозою їх втрати.
Особливу увагу приділятимуть учасницям зі сходу та півдня України.
Програма відкрита як для тих, хто має початкову ідею, так і для жінок, які вже мають власний бізнес і хочуть його масштабувати.
Для участі у програмі потрібно зареєструватися за посиланням. Заявки прийматимуть до 1 грудня.
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.
Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.
Чим живе окупований Шахтарськ
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.
Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.
За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.
Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.
Пропаганда через освіту
Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.
Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.
Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ.
У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.
Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.
Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.
На Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої за залізницю. Бойові дії не вщухають на південному фланзі Бахмута, поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У цьому районі Сили […]
На півдні Бахмута, поблизу звільненої Кліщіївки, тривають бої за залізницю. Ця ділянка є надзвичайно важливою, оскільки через неї відбувається постачання російських сил. Про це начальник […]
Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ здобули низку переваг над окупаційною російською армією. Сили оборони тримають під вогневим контролем трасу з Горлівки до Бахмута та […]