За серпень-вересень 2024 року росіяни захопили більше територій, ніж за 2023 рік: інфографіка

Валентина Твердохліб 14:25, 16 Жовтня 2024
Бахмут захопили
Окупанти, які захопили Бахмут, їздять вулицями міста / скриншот

Росіяни активно просуваються на фронті, захоплюючи нові території. В цьому вони мають успіхи, особливо за серпень і вересень.

Про це повідомляє UA War Infographics.

Скільки територій захопили росіяни

Останніми місяцями росіяни почали активно просуватися на фронті. За серпень і вересень 2024 року вони захопили в 5,5 разів більше територій, ніж за весь 2023 рік.

У першому півріччі 2024 року окупантам вдавалося захопити максимум по 200 квадратних кілометрів на місяць. У серпні ця цифра зросла до 351 квадратних кілометрів, а у вересні — до 468 квадратних кілометрів.

Інфографіка від UA War Infographics

Аналітики виділяють дві основні причини успіхів окупантів на фронті. По-перше, це дефіцит зброї. По-друге, використання російською армією нової тактики штурмів — масове залучення багі і мотоциклів.

Нагадаємо, що сьогодні Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План перемоги України у війні з росією. Він має п’ять пунктів. За словами очільника держави, якщо цей план підтримають, то війна завершиться не пізніше наступного року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Валентина Твердохліб 13:30, 18 Жовтня 2024
Виплати ВПО
Виплати ВПО / фото з відкритих джерел

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих виплат.

Чи впливає на призначення виплати ВПО на дитину її місце навчання і працевлаштування її батьків, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО на дитину: що впливає

Місце та форма навчання дитини не впливає на право призначення виплат ВПО у разі:

  • призначення допомоги на проживання вперше;
  • продовження виплат на наступний шестимісячний період, якщо батьки дитини працюють, займаються підприємницькою діяльністю, зареєстровані в Центрі зайнятості або іншим чином мають статус офіційно зайнятих.

Місцезнаходження закладу освіти, в якому навчається дитина неважливе. Тобто діти можуть продовжувати вчитися у школах “за пропискою”.

На призначення виплат впливає зайнятість батьків дитини. Згідно з Порядком надання допомоги на проживання ВПО, один з батьків може бути незайнятим, якщо:

  • доглядає за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку;
  • доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • виховує дитину/дітей віком до 18 років та фактичним місцем проживання родини є територія бойових дій;
  • родина проживає на відносно безпечній території, але дитина навчається онлайн (повністю або частково).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маріупольський університет збудує в Києві великий кампус для студентів

Валентина Твердохліб 12:45, 18 Жовтня 2024
кампус
Презентація візій, який вигляд матиме кампус Маріупольського державного університету / фото Донецька ОВА

Маріупольський державний університет збудує в Києві великий кампус. Для цього навчальному закладу виділили 4 гектарів землі. Передача такої великої території під кампус релокованого закладу освіти — це унікальний випадок.

Про це повідомляє Донецька ОВА.

Маріупольський державний університет: кампус у Києві

Маріупольський державний університет, який втратив все через повномасштабну війну і був релокований до Києва, знайшов підтримку уряду. За ініціативи міністра освіти і науки України Оксена Лісового заклад отримав у власність майновий комплекс Київського вищого професійного училища машинобудування та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Загальна площа земельної ділянки, переданої МДУ, складає 4 гектарів. Тут буде збудовано великий кампус університету. Це буде простір з гуртожитком та місцями для творчого і професійного зростання, зокрема для проведення курсів реабілітації та перепідготовки ветеранів, військових і громад.

Презентація проєкту будівництва кампусу / фото Донецька ОВА

Для втілення амбітної ідеї Маріупольський університет планує залучити експертизу архітекторів, урбаністів, провідних спеціалістів із зеленого будівництва та кампусів Альянсу європейських університетів Transform4Europe і урбан-бюро Big City Lab. Крім того, ведуться переговори щодо внесення проєкту до програм відбудови України від Німеччини, Італії, Литви та інших європейських країн.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих […]

кампус

Маріупольський університет збудує в Києві великий кампус для студентів

Маріупольський державний університет збудує в Києві великий кампус. Для цього навчальному закладу виділили 4 гектарів землі. Передача такої великої території під кампус релокованого закладу освіти […]

Евакуаційний потяг

Евакуація з Донеччини у жовтні: куди і як часто їздять евакуаційні рейси

У Донецькій області триває евакуація населення. Людей закликають виїжджати з небезпечних територій, аби зберегти здоров’я і життя. Евакуацію організовує обласна влада спільно з громадами. Як […]

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках. […]

часів яр

Росіяни просунулися в Часовому Яру: яка ситуація в місті. Розповідає Сергій Чаус

Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Останніми днями вони накопичували сили біля міста і намагалися прорвати оборону. Частково їм це вдалося. […]