Юні бахмутяни взяли участь у мистецько-освітньому таборі в Карпатах

Валентина Твердохліб 14:41, 10 Вересня 2024
Учасники мистецько-освітнього табору в Карпатах / фото надане організаторами

У Карпатах відбувся другий мистецько-освітній табір для молоді з Донеччини NYCamp. Він є однією з ініціатив Нью-Йоркського літературного фестивалю, заснованого письменницею Вікторією Амеліною.

Як пройшов NYCamp у Карпатах

Мистецько-освітній табір NYCamp зібрав переможців та номінантів конкурсу есеїв від Нью-Йоркського літературного фестивалю (НЛФ) із фокусною темою “Деокупація майбутнього”. Усього на конкурс надійшло понад 50 текстів. Серед їхніх авторів журі відібрало понад 20 найкращих.

Переможці і номінанти конкурсу есеїв / фото надане організаторами

Конкурс есеїв для учнів 9-11 класів заснувала письменниця Вікторія Амеліна на першому Нью-Йоркському літературному фестивалі восени 2021 року. Після початку повномасштабного вторгнення, у 2023 році Вікторія хотіла зібрати підлітків та молодь Нью-Йорка на таборі в Карпатах. Та письменниця загинула від російського обстрілу Краматорська за місяць до запланованої подорожі з нью-йоркцями.

“Фокус-тема цьогорічного конкурсу есеїв  — “Деокупаця майбутнього”  — це гасло другого НЛФ, яке придумала Віка. Фестиваль був запланований на осінь 2022 року і через повномасштану війну, зрозуміло, не відбувся. Ми хотіли, щоб над цією темою натомість поміркували підлітки у своїх текстах. Крім цього, конкурс есеїв також розширили, згідно із задумом Віки. Перший конкурс стосувався тільки шкіл Нью-Йорка, але вже тоді були й інші заклади, які зверталися до неї з питаннями, чи зможуть взяти участь згодом. Тому до участі в конкурсі у 2024 році ми запросили учнів усіх шкіл Бахмутського району”,  — розповідає співорганізаторка конкурсу Христина Шевченко.

Учасники NYCamp / фото надане організаторами

На NYCamp приїхали підлітки з Нью-Йорка, Бахмута, Званівки, Торецька, Світлодарська та Соледара. Для них проводили лекції і майстер-класи з письменницької та акторської майстерності, музики, художньої терапії. Створені на майстер-класах малюнки учасники змогли перенести на авторські футболки і забрати з собою після завершення табору.

Діти зі своїми малюнками / фото надане організаторами

“Як і минулого року, на таборі були учасники з одного міста чи школи, які побачилися вживу уперше за весь час повномасштабного вторгнення. Для нас найважливіше на таких заходах — створити простір довіри та взаємопідтримки, дати підліткам можливість відчути себе ніби удома завдяки людям, з якими вони проводять ці кілька днів у горах. Лектори NYCamp завжди представляють дуже різні творчі професії, щоб учасники могли дізнатися максимум корисного для себе, мали можливість менторської підтримки і просто могли запитати у лекторів будь-що, що їх цікавить”,  — підсумовує співорганізаторка Оля Русіна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Аналізуємо закупівлі Світлодарської громади за 2024 рік та 2025 рік: на які потреби витратили найбільше коштів

Валентина Твердохліб 12:10, 22 Травня 2025

Світлодарська міська військова адміністрація продовжує працювати в евакуації. У 2024 році на порталі Прозорро МВА придбала товарів та послуг на суму понад 760 тисяч гривень, а в 2025 році станом на травень придбала товарів та послуг на суму понад 541 тисяч гривень. Що саме купляли за ці гроші?

Редакція вивчила закупівлі на порталі Прозорро.

Світлодарська МВА: що купували у 2024 році

Протягом 2024 року Світлодарська МВА провела 9 закупівель через тендери Прозорро на 578 748 гривень. 

Найзатратнішим став тендер на послуги з оздоровлення та відпочинку дітей в позаміських закладах оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області. За 166 260 гривень було придбано 10 путівок для дітей.

Для інформування населення Світлодарська МВА придбала додаткове місце на веб-сервері для поштового сервісу “Максі” 15 Гб для офіційного сайту адміністрації. На ці потреби витрачено 5 000 гривень.

За 3 760 гривень МВА отримала послугу з реєстрації користувача та підтримки програмного продукту “АІС “Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів”.

Понад 209 тисяч гривень витрачено на придбання бензину і палива. Зокрема, за 109 920 гривень придбали по тисячі літрів дизельного палива і бензину, за 43 326 гривень — 400 літрів бензину і 410 літрів дизельного палива, і ще за 56 460 гривень — тисячу літрів дизельного палива.

67 896 гривень витрачено на оренду нежитлового приміщення.

За 63 063 гривень Світлодарська МВА придбала ноутбуки та комп’ютерне обладнання для ЦНАПів. Ще 63 060 гривень витратили на машини для обробки даних для ЦНАПів.

Фінансове управління Світлодарської МВА: закупівлі

Протягом 2024 року фінансове управління Світлодарської МВА провело три тендери на 17 250 гривень.

Ці кошти пішли на придбання паперу, послуги з обслуговування програмного забезпечення в системі “АІС “Місцеві бюджети рівня міста, району” та послуги з обслуговування програмного забезпечення, постачання примірника та пакетів оновлень комп’ютерної програми “M.E.Doc” модуль “Звітність”.

Управління ЖКГ Світлодарської МВА: закупівлі

Протягом 2024 року Управління житлово-комунального господарства Світлодарської МВА провело три тендери на загальну суму 10 420 гривень.

Кошти витратили на обслуговування програмного забезпечення, постачання примірника та пакетів оновлень комп’ютерної програми “M.E.Dос” модуль “Звітність”, обслуговування програмного забезпечення, “АІС “Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів”, а також техогляд трактора LS XR50.

Відділ з питань культури, молоді та спорту Світлодарської МВА: закупівлі

У 2024 році відділ з питань культури, молоді та спорту Світлодарської МВА провів п’ять тендерів на 14 294 гривень.

За 2 561 гривню провели дві закупівлі канцелярії. Ще 5 313 гривень витрачено на сувенірну продукцію, а саме на 25 картин для творчості за номерами. 

Ще два тендери проведено на обслуговування програмного забезпечення M.E.Dok та АІС “Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів”.

Відділ освіти Світлодарської МВА: закупівлі

Відділ освіти Світлодарської МВА у 2024 році загалом витратив 16 235 гривень.

2 765 гривень витратили на зберігання підручників у місті Дніпро.

Закупівлі відділу освіти / скриншот

7 050 гривень витрачено на закупівлю канцтоварів. 2 740 гривень витратили на підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

6 420 гривень витрачено на обслуговування програмного забезпечення.

Тендери на обслуговування програмного забезпечення / скриншот

Служба у справах дітей Світлодарська: закупівлі

Служба у справах дітей за 2024 рік витратила 128 870 гривень.

30 000 гривень пішло на послуги поштового зв’язку. За 60 450 гривень закупили 254,9 кілограмів цукерок і шоколадних виробів.

За 35 000 гривень придбали 2 ноутбуки. 3 420 гривень витрачено на обслуговування програмного забезпечення.

Загалом державні закупівлі Світлодарської МВА за 2024 рік склали 765 817 гривень.

Світлодарська МВА: закупівлі 2025 року

У 2025 році Світлодарська МВА провела чотири тендери на 328 209,60 гривень.

99 990 гривень витрачено на пересилання відправлень Укрпоштою та кур’єрську доставку. 

79 690,80 гривень витрачено на 1000 літрів дизельного палива і 460 літрів бензину. Ще 51 300 гривень виділено на талони на бензин.

На оренду нежитлового приміщення для тимчасового зберігання евакуйованих документів та гуманітарної допомоги Світлодарська МВА виділила 97 228,80 гривень.

Фінансове управління Світлодарської МВА у 2025 році провело чотири тендери на загальну суму 176 860,80 гривень.

38 707,20 гривень виділили на оренду частини нежитлового приміщення в Полтаві. Ще два тендери по 67 276, 80 провели на оренду нежитлових приміщень. Одне з них також розташоване в Полтаві, а місцерозташування іншого не вказується.

3 600 гривень витрачено на обслуговування програмного забезпечення.

Управління житлово-комунального господарства Світлодарської МВА провело один тендер на 8 000 гривень. Кошти витрачені на послуги з затвердження типу одиничного зразка трактора.

Відділ з питань культури, молоді та спорту провів два тендери на 7 360 гривень. Кошти витрачено на обслуговування програмного забезпечення.

Закупівлі у 2025 році / скриншот

Відділ освіти провів шість тендерів на 20 752,72 гривні.

9 800 гривень витратили на підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Ще 1 000 витратили на навчання за напрямами з питань охорони праці працівників.

342,72 гривні витрачено на зберігання підручників.

Три тендери на 9 610 гривень проведені на обслуговування програмного забезпечення програм “Курс”, M.E.Doc і АІС “Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів”.

Загальна сума закупівель Світлодарської МВА за 2025 рік склала 541 183,12 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З 1 червня українських біженців виганяють з російських пунктів тимчасового розміщення: що відомо

Валентина Твердохліб 11:00, 22 Травня 2025
пункти авдіївки
Умови в пункті тимчасового перебування в Авдіївці / скриншот із росджерел

З 1 червня в росії закривають пункти тимчасового розміщення біженців з України. Щоб люди могли і надалі перебувати там, до російської влади мають звернутися “посадовці днр” з проханням вирішити питання надання житла людям. Втім окупаційна влада не бажає вирішувати цю проблему.

Про це йдеться в росджерелах.

Пункти для біженців у росії

У російських джерелах з’явилась інформація про закриття пунктів тимчасового розміщення біженців. Тут мешкали люди, які самостійно виїхали чи були евакуйовані російськими військовими. Такі пункти працюють на тимчасово окупованих територіях і в росії.

Точного списку ПВР, які закриють з 1 червня, немає. Офіційні джерела рф їх не публікують. Однак, про це розповідають самі мешканці цих пунктів. Ймовірно, людей про це вже попередили.

пункти
Мешканці про закриття пункту тимчасового розміщення / скриншот

Вирішити цю проблему має так “влада днр”. Окупаційні посадовці мають звернутися в федеральний центр, щоб вирішити питання з орендою житла, або до “регіонів-шефів”. Втім, вирішувати це питання в “днр” не поспішають.

пункти
Повідомлення про закриття пунктів / скриншот

Нагадаємо, що днями окупаційна влада “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, Авдіївку, Вугледар. Деякі квартали хочуть законсервувати і перетворити на “місця пам’яті про наслідки бойових дій”. Де житимуть мешканці зруйнованих районів, і що буде з тими, хто втратив домівки, окупанти не кажуть.

Скільки можна жити в тимчасовому житлі в Україні

Люди, які евакуювалися до інших регіонів України, можуть отримати різноманітну допомогу. Всім, хто потребує прихистку, надають тимчасове житло, в якому можна мешкати скільки потрібно.

У квітні 2024 року Уряд вніс зміни до Порядку формування фондів житла, завдяки чому урегулював питання щодо недопущення виселення вразливих категорій ВПО із тимчасового житла. Мешкати в тимчасових прихистках родини переселенців можуть до кінця воєнного стану і протягом шести місяців після його скасовування. Виселити їх ніхто не має права.

Також у різних областях України працюють центри підтримки ВПО. Раніше редакція розповідала, як працюють центри підтримки ВПО з Селидового та осередки підтримки ВПО з Бахмута.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Аналізуємо закупівлі Світлодарської громади за 2024 рік та 2025 рік: на які потреби витратили найбільше коштів

Світлодарська міська військова адміністрація продовжує працювати в евакуації. У 2024 році на порталі Прозорро МВА придбала товарів та послуг на суму понад 760 тисяч гривень, […]

авдіївки

З 1 червня українських біженців виганяють з російських пунктів тимчасового розміщення: що відомо

З 1 червня в росії закривають пункти тимчасового розміщення біженців з України. Щоб люди могли і надалі перебувати там, до російської влади мають звернутися “посадовці […]

У Костянтинівці викрили агента рф: IT-фахівець передавав розвіддані через електронну пошту

Житель Костянтинівки передавав росіянам розвіддані через електронну пошту, чоловіка підозрюють у державній зраді. Про це повідомляє Служба безпеки України. У Костянтинівці викрили агента рф На […]

багатир

Росіяни переодягаються в цивільних і знімають фейки про “взяття” Багатира: яка реальна ситуація в селі

Росіяни продовжують публікувати заяви про повне захоплення села Багатир у Волноваському районі. Однак, ця інформація не відповідає дійсності. ЗСУ продовжують тримати оборону населеного пункту. Натомість […]

Евакуація на Донеччині: скільки дітей та маломобільних осіб залишається в області

На Донеччині триває евакуація сімей з дітьми. Наразі в населених пунктах, де ведуться активні бойові дії, перебуває 179 неповнолітніх. Про це під час брифінгу 21 […]

18:00, 21.05.2025 Скопіч Дмитро