Яке значення має прапор України для бахмутян?

Микола Ситник 17:40, 23 Серпня 2023

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Для кожного патріота після повномасштабного вторгнення росії Державний прапор набув сакрального значення. Український стяг став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. 

Мешканці Бахмута поділилися з редакцією «Бахмут. IN. UA» спогадами про Державний прапор України та розповіли, яке значення він має у їхньому житті.

Прапор на кордоні, який надає сил

Бахмутянка Катерина Арісой раніше евакуювала з гарячих точок тварин. Пізніше разом з іншими волонтерами дівчина створила на Сумщині центр «Атмосфера», який допомагає людям, що раніше жили на тимчасово окупованих територіях інтегруватися назад в суспільство.

Катерина Арісой. Фото: Фейсбук

Ми створили волонтерський Центр підтримки людей, які повертаються з окупації. Він знаходиться майже на кордоні з рф. Після фільтрації на російській стороні люди мають пішки йти декілька кілометрів. І перше, що вони бачать, ще на горизонті  український прапор. Потім, коли ми забираємо людей з кордону, вони нам розповідають, що бачили прапор, як зі сльозами на очах пришвидшували кроки.

Дорога важка, вони тягнуть свої валізи, але бачать прапор, розуміючи, що вже вдома. Це додає їм сили. У волонтерському центрі в нас там теж є прапор. Коли люди приходять до нас, то починають плакати і радіти, що вони вже в Україні. Також у нас тут є прапор, який шила Наталія Романська з Бахмута. Він на кордоні на флагштоці майорить.

Катерина Арісой // волонтерка

Український прапор на кордоні з рф. Фото: скріншот

Прапор і волонтерство

Волонтерка з Бахмута Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами.

Прапори… Їх є вже тисячі і будуть ще. Мою любов до синьо-жовтого стяга можна визначити вже хоча б за тим, що я пишу з великої літери — Прапор.

По всій лінії фронту, починаючи з серпня 2014-го, коли після побиття нашої автівки в центрі Донецька 29 березня 2014-го за Прапорці в автівці, ми визначились з напрямком нашого волонтерства — Прапори.

Великі, маленькі. Надвеликі — 20*6 м в небо на кульках на окуповані території. Надмаленькі — 9*6 см на цукеркові ялинки.

Прапор 9*6 метрів на Доріндустрії, який знали всі, хто заїжджав в місто з боку Словʼянська. Патріоти підприємства власним коштом встановили 30-метровий флагшток. І там завжди, з 2017-го року, майорив великий Прапор.

Прапори по всій лінії фронту. Великі Прапори 9*6 метрів, подаровані Громадам міст Бахмута і Краматорська, які виносять на Ходу.

Вишиті Прапори у Народних Героїв, військових частин, волонтерських організацій, на труни Героїв…

Ангеліна Шостак // волонтерка

Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами. Фото: Фейсбук

Бахмутянка також поділилася з редакцією спогадами про особливий для неї синьо-жовтий стяг.

Є Прапор, який «болить» — рекордний, вишитий Прапор розміром 4,5 на 3 метри, подарований від нашої родини бахмутянам. Його розташували в холі Бахмутської міської ради. На ньому вишита ст. 5 Конституції України «…єдиним джерелом влади в Україні є народ». Він загинув під уламками міськради. Синьо-жовтої ради. Загинув Прапор, та не загинули Воля і Свобода. Бахмут був, є і буде Україна.

Ангеліна Шостак // мешканка Бахмута

Великий прапор з вишитою ст. 5 Конституції України. Фото: Фейсбук

Мрія, якій не судилося здійснитися

Волонтерка «Бахмута Українського» Наталя Вишневецька берегла, як зіницю ока, два прапори. Мова йде подарунок бійців 128-ї бригади, які жили у її родини під час виходу з Дебальцевого.

Український прапор із Дебальцевого. Фото: Фейсбук

Прапори без підписів. Синьо-жовтий був просякнутий кіптявою та мастилом. Жінка мріяла, що коли наші війська звільнять Дебальцеве, то саме цей прапор буде одним із тих, який майорітиме над українською землею.

Наталя Вишневецька. Фото: Фейсбук

На жаль, моїй мрії не судилося збутися. Прапори згоріли разом з квартирою на Чайковського. Це мій двір. Від квартири лишилася купка цегли. Якраз навпроти «книжки» мій будинок. Там і прапори поховані.

Наталя Вишневецька // волонерка розповіла «Бахмут. IN. UA» про зруйновану мрію

Знищений будинок. Район, в якому жила бахмутянка. Фото: Фейсбук

Цікаво прочитати:

Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро