Яке значення має прапор України для бахмутян?

Микола Ситник 17:40, 23 Серпня 2023

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Для кожного патріота після повномасштабного вторгнення росії Державний прапор набув сакрального значення. Український стяг став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. 

Мешканці Бахмута поділилися з редакцією «Бахмут. IN. UA» спогадами про Державний прапор України та розповіли, яке значення він має у їхньому житті.

Прапор на кордоні, який надає сил

Бахмутянка Катерина Арісой раніше евакуювала з гарячих точок тварин. Пізніше разом з іншими волонтерами дівчина створила на Сумщині центр «Атмосфера», який допомагає людям, що раніше жили на тимчасово окупованих територіях інтегруватися назад в суспільство.

Катерина Арісой. Фото: Фейсбук

Ми створили волонтерський Центр підтримки людей, які повертаються з окупації. Він знаходиться майже на кордоні з рф. Після фільтрації на російській стороні люди мають пішки йти декілька кілометрів. І перше, що вони бачать, ще на горизонті  український прапор. Потім, коли ми забираємо людей з кордону, вони нам розповідають, що бачили прапор, як зі сльозами на очах пришвидшували кроки.

Дорога важка, вони тягнуть свої валізи, але бачать прапор, розуміючи, що вже вдома. Це додає їм сили. У волонтерському центрі в нас там теж є прапор. Коли люди приходять до нас, то починають плакати і радіти, що вони вже в Україні. Також у нас тут є прапор, який шила Наталія Романська з Бахмута. Він на кордоні на флагштоці майорить.

Катерина Арісой // волонтерка

Український прапор на кордоні з рф. Фото: скріншот

Прапор і волонтерство

Волонтерка з Бахмута Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами.

Прапори… Їх є вже тисячі і будуть ще. Мою любов до синьо-жовтого стяга можна визначити вже хоча б за тим, що я пишу з великої літери — Прапор.

По всій лінії фронту, починаючи з серпня 2014-го, коли після побиття нашої автівки в центрі Донецька 29 березня 2014-го за Прапорці в автівці, ми визначились з напрямком нашого волонтерства — Прапори.

Великі, маленькі. Надвеликі — 20*6 м в небо на кульках на окуповані території. Надмаленькі — 9*6 см на цукеркові ялинки.

Прапор 9*6 метрів на Доріндустрії, який знали всі, хто заїжджав в місто з боку Словʼянська. Патріоти підприємства власним коштом встановили 30-метровий флагшток. І там завжди, з 2017-го року, майорив великий Прапор.

Прапори по всій лінії фронту. Великі Прапори 9*6 метрів, подаровані Громадам міст Бахмута і Краматорська, які виносять на Ходу.

Вишиті Прапори у Народних Героїв, військових частин, волонтерських організацій, на труни Героїв…

Ангеліна Шостак // волонтерка

Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами. Фото: Фейсбук

Бахмутянка також поділилася з редакцією спогадами про особливий для неї синьо-жовтий стяг.

Є Прапор, який «болить» — рекордний, вишитий Прапор розміром 4,5 на 3 метри, подарований від нашої родини бахмутянам. Його розташували в холі Бахмутської міської ради. На ньому вишита ст. 5 Конституції України «…єдиним джерелом влади в Україні є народ». Він загинув під уламками міськради. Синьо-жовтої ради. Загинув Прапор, та не загинули Воля і Свобода. Бахмут був, є і буде Україна.

Ангеліна Шостак // мешканка Бахмута

Великий прапор з вишитою ст. 5 Конституції України. Фото: Фейсбук

Мрія, якій не судилося здійснитися

Волонтерка «Бахмута Українського» Наталя Вишневецька берегла, як зіницю ока, два прапори. Мова йде подарунок бійців 128-ї бригади, які жили у її родини під час виходу з Дебальцевого.

Український прапор із Дебальцевого. Фото: Фейсбук

Прапори без підписів. Синьо-жовтий був просякнутий кіптявою та мастилом. Жінка мріяла, що коли наші війська звільнять Дебальцеве, то саме цей прапор буде одним із тих, який майорітиме над українською землею.

Наталя Вишневецька. Фото: Фейсбук

На жаль, моїй мрії не судилося збутися. Прапори згоріли разом з квартирою на Чайковського. Це мій двір. Від квартири лишилася купка цегли. Якраз навпроти «книжки» мій будинок. Там і прапори поховані.

Наталя Вишневецька // волонерка розповіла «Бахмут. IN. UA» про зруйновану мрію

Знищений будинок. Район, в якому жила бахмутянка. Фото: Фейсбук

Цікаво прочитати:

Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро