Яке значення має прапор України для бахмутян?

Микола Ситник 17:40, 23 Серпня 2023

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Для кожного патріота після повномасштабного вторгнення росії Державний прапор набув сакрального значення. Український стяг став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. 

Мешканці Бахмута поділилися з редакцією «Бахмут. IN. UA» спогадами про Державний прапор України та розповіли, яке значення він має у їхньому житті.

Прапор на кордоні, який надає сил

Бахмутянка Катерина Арісой раніше евакуювала з гарячих точок тварин. Пізніше разом з іншими волонтерами дівчина створила на Сумщині центр «Атмосфера», який допомагає людям, що раніше жили на тимчасово окупованих територіях інтегруватися назад в суспільство.

Катерина Арісой. Фото: Фейсбук

Ми створили волонтерський Центр підтримки людей, які повертаються з окупації. Він знаходиться майже на кордоні з рф. Після фільтрації на російській стороні люди мають пішки йти декілька кілометрів. І перше, що вони бачать, ще на горизонті  український прапор. Потім, коли ми забираємо людей з кордону, вони нам розповідають, що бачили прапор, як зі сльозами на очах пришвидшували кроки.

Дорога важка, вони тягнуть свої валізи, але бачать прапор, розуміючи, що вже вдома. Це додає їм сили. У волонтерському центрі в нас там теж є прапор. Коли люди приходять до нас, то починають плакати і радіти, що вони вже в Україні. Також у нас тут є прапор, який шила Наталія Романська з Бахмута. Він на кордоні на флагштоці майорить.

Катерина Арісой // волонтерка

Український прапор на кордоні з рф. Фото: скріншот

Прапор і волонтерство

Волонтерка з Бахмута Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами.

Прапори… Їх є вже тисячі і будуть ще. Мою любов до синьо-жовтого стяга можна визначити вже хоча б за тим, що я пишу з великої літери — Прапор.

По всій лінії фронту, починаючи з серпня 2014-го, коли після побиття нашої автівки в центрі Донецька 29 березня 2014-го за Прапорці в автівці, ми визначились з напрямком нашого волонтерства — Прапори.

Великі, маленькі. Надвеликі — 20*6 м в небо на кульках на окуповані території. Надмаленькі — 9*6 см на цукеркові ялинки.

Прапор 9*6 метрів на Доріндустрії, який знали всі, хто заїжджав в місто з боку Словʼянська. Патріоти підприємства власним коштом встановили 30-метровий флагшток. І там завжди, з 2017-го року, майорив великий Прапор.

Прапори по всій лінії фронту. Великі Прапори 9*6 метрів, подаровані Громадам міст Бахмута і Краматорська, які виносять на Ходу.

Вишиті Прапори у Народних Героїв, військових частин, волонтерських організацій, на труни Героїв…

Ангеліна Шостак // волонтерка

Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами. Фото: Фейсбук

Бахмутянка також поділилася з редакцією спогадами про особливий для неї синьо-жовтий стяг.

Є Прапор, який «болить» — рекордний, вишитий Прапор розміром 4,5 на 3 метри, подарований від нашої родини бахмутянам. Його розташували в холі Бахмутської міської ради. На ньому вишита ст. 5 Конституції України «…єдиним джерелом влади в Україні є народ». Він загинув під уламками міськради. Синьо-жовтої ради. Загинув Прапор, та не загинули Воля і Свобода. Бахмут був, є і буде Україна.

Ангеліна Шостак // мешканка Бахмута

Великий прапор з вишитою ст. 5 Конституції України. Фото: Фейсбук

Мрія, якій не судилося здійснитися

Волонтерка «Бахмута Українського» Наталя Вишневецька берегла, як зіницю ока, два прапори. Мова йде подарунок бійців 128-ї бригади, які жили у її родини під час виходу з Дебальцевого.

Український прапор із Дебальцевого. Фото: Фейсбук

Прапори без підписів. Синьо-жовтий був просякнутий кіптявою та мастилом. Жінка мріяла, що коли наші війська звільнять Дебальцеве, то саме цей прапор буде одним із тих, який майорітиме над українською землею.

Наталя Вишневецька. Фото: Фейсбук

На жаль, моїй мрії не судилося збутися. Прапори згоріли разом з квартирою на Чайковського. Це мій двір. Від квартири лишилася купка цегли. Якраз навпроти «книжки» мій будинок. Там і прапори поховані.

Наталя Вишневецька // волонерка розповіла «Бахмут. IN. UA» про зруйновану мрію

Знищений будинок. Район, в якому жила бахмутянка. Фото: Фейсбук

Цікаво прочитати:

Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро