Як ВПО отримати грошову допомогу від ООН

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:40, 21 Лютого 2024

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) анонсувало збір даних для подальшого надання грошової допомоги тим категоріям українців, які постраждали від війни. Вона повинна допомогти їм задовольнити свої нагальні потреби.

Про це повідомили представники БО “Право на захист“.

Грошова допомога від УВКБ ООН для ВПО

Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, який нині становить 3600 гривень на особу та покриває тримісячний період. Це означає, що загальна сума грошової виплати становить 10 800 гривень. Вона буде перерахована голові домогосподарства.

ВПО можуть отримати понад 10 000 гривень / фото ілюстративне

Отримати допомогу можуть лише певні категорії українців, які відповідають новим критеріям надання допомоги. За ними допомогу даватимуть:

1. Особам або сім’ям, які належать до:

 • внутрішньо переміщених особи (ВПО), які набули цього статусу пізніше 24 лютого 2022 року;
 • тих, хто постраждав внаслідок воєнних дій в Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій, Харківській, Чернігівській, Сумській, Миколаївській, Херсонській областях;
 • тих, хто повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії.

2. Тим, хто відповідає одному або декільком критеріям вразливості:

 • родина має лише одного з батьків, на утриманні якого знаходиться дитина (діти) віком до 18 років або з особа (особи) похилого віку від 55 років і старше;
 • родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку вд 55 років і старше або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родина з однією або кількома особами, які мають особливі потреби, наприклад, інвалідність, хронічні захворювання тощо;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).

3. Тим, хто не були зареєстрований в УВКБ ООН раніше, а також не отримував грошову допомогу від інших організацій.

4.  Тим, чий місячний дохід менше 5 400 гривень на одного члена родини.

Які отримати допомогу 

ВПО та інші українці під опікою УВКБ ООН повинні будуть пройти співбесіду з представниками БО “Право на Захист” у центрах збору даних, де визначать чи відповідають люди критеріям вразливості. Якщо людина відповідає критеріям, то її перенаправлять збір особистих даних про кожного члена домогосподарства.

Зазначимо, що грошова допомога лімітована такими членами домогосподарства: 

 • голова домогосподарства;
 • дружина/чоловік;
 • діти до 23 років;
 • батьки;
 • дідусь та бабуся, якщо вони перебувають на утриманні голови домогосподарства.
Допомога надаватиметься сім’ям з дітьми та людьми старшого покоління / фото ілюстративне

Які документи потрібні

При зборі даних потрібно мати при собі наступні документи на кожного члена родини:

 • податковий номер;
 • паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
 • довідка ВПО (за наявності);
 • гривнева банківська картка головного заявника;
 • свідоцтво про народження дітей (за необхідністю);
 • документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за необхідністю);
 • посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за необхідністю).

Де можна оформити допомогу

Збір даних для включення у програму грошової допомоги УВКБ ООН буде проводитися в офісах благодійних організацій-партнерів. З їх адресами в містах України можна ознайомитися на інтерактивній мапі за посиланням.

Контакти УВКБ ООН

У разі виникнення питань звертайтеся на:

 • гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711;
 • електронну пошту [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

2000 гривень на ліки для ВПО у Краматорську: як отримати

Микола Ситник 17:50, 20 Лютого 2024
Рецептурні ліки у Краматорську
Фіндопомога на ліки / фото БФ “Карітас Краматорськ”

Мешканцям Краматорська та Краматорського району Донецької області пропонують скористатися фінансовою допомогою для придбання рецептурних ліків. Йдеться про допомогу в розмірі 2000 гривень у межах проєкту “Адвокація сталих соціальних послуг” для жителів із числа ВПО та місцевого населення.

Про це повідомляє благодійний фонд “Карітас Краматорськ”.

2000 гривень на ліки для ВПО

За фінансовою допомогою можуть звернутися мешканці, які наразі проживають у місті Краматорськ та Краматорськму районі, та відповідають наступним критеріям уразливості:

 • важкохворі люди віком від 65 років (наприклад, у яких діагностовано цукровий діабет, астму, інсульт тощо);
 • люди віком від 18 років, які мають І-II групи інвалідності та потребують постійного медикаментозного лікування;
 • люди віком від 18 років з онкологічними захворюваннями, без оформленої групи інвалідності.

Для отримання допомоги необхідно надати рецепт на ліки та / або виписку від лікаря, що підтверджує діагноз та містить перелік необхідних ліків.

Спецкомісія прийматиме рішення про надання благодійної допомоги після ретельного вивчення пакету документів. Благодійники зазначають, що реєстрація телефоном не гарантує отримання благодійної допомоги всім потребуючим.

Для реєстрації та консультації звертайтесь із понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (050) 315 6832;
 • +38 (066) 993 2800.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гаага та фейкові виплати: як намагаються обдурити переселенців

Семаковська Тетяна 15:29, 19 Лютого 2024
Шахрайські схеми
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Переселенці — зараз одна із вразливих категорій населення, яка потребує допомоги та підтримки. Втім, на жаль, люди, які залишилися без дому, часто стають жертвами шахраїв, які намагаються ошукати ВПО.

Найпопулярніші схеми шахрайства, у які можуть втрапити ВПО — шукайте в матеріалі редакції.

Компенсація за зруйноване житло

Житло в Бахмуті
Житловий будинок в Бахмуті / фото росджерела

Зруйноване житло зараз одна із болючих тем для багатьох переселенців. Люди дізнаються, як подати заяву на компенсацію в Дії, адже сподіваються, що зможуть придбати власне житло, а не витрачати кошти на орендоване. Саме цим безпорадним становищем переселенців можуть користуватися шахраї, які за грошову винагороду обіцяють вам відновити втрачені документи чи пришвидшити отримання компенсації. Про такі випадки вже повідомляли мешканці Бахмута.

Попередження про шахрайські схеми / фото скриншот “Бахмут хоче жити”

За повідомленнями бахмутян, невідомі телефонують до переселенців та розпитають за їхнє соціальне становище, обіцяють допомогти отримати виплату розміром 35 тисяч євро (понад 1 мільйон гривень) на одну особу, але в обмін просять передати всі документи на власність в Бахмуті, а також заплатити їм від 7 до 15 тисяч гривень за послуги.

Такі повідомлення є шахрайством. Зараз отримати компенсацію українці можуть тільки через Дію, але наразі для мешканців ТОТ — ця послуга ще недоступна. Факт повідомлення про пошкодження чи руйнацію житла в Дію заносять безплатно.

Шахраї намагаються обдурити ВПО / скриншот

Допомога від ООН, ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій

Грошова допомога від УВКБ ООН
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото БФ “Право на захист”

Завдяки міжнародним організаціям таким як ООН чи ЮНІСЕФ тисячі українців отримали грошову допомогу. Часто шахраї користуються іменем відомої організації аби дізнатися персональні дані картки переселенця, щоб викрасти кошти з рахунку.

Для цього вони створюють фейкові анкети реєстрації, у яких можуть вимагати ваш CVV код та термін дії карти (ці дані не можна передавати сторонній особі). Зверніть увагу, що не можна показувати на картці ваші персональні дані, інакше шахрай може зняти кошти. Всі анонси грошової допомоги від ООН чи ЮНІСЕФ варто шукати на офіційних сайтах.

Редакція також публікує актуальну грошову та гуманітарну допомогу для переселенців, її можна знайти за тегом “допомога переселенцям”.

Нагадаємо, що ми писали, хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024 році.

Оренда квартир та будинків

житло переселенцям
Заміське житло / фото ілюстративне

Пошук квартири часто супроводжується десятками дзвінків та повідомлень від рієлтора. У цьому процесі важливо зняти житло без шахраїв. Якщо під час розмови з потенційним власником квартири, він переконує вас дати завдаток наперед, пропонує надто дешеву ціну (дослідити актуальні ціни у регіоні можна на ЛУН чи ОЛХ), квапить вас із рішенням чи не може відповісти на звичайні питання про свій дім — то з великою ймовірністю перед вами шахрай.

Переселенці, які часто перебувають у безвихідному становищі, можуть не побачити очевидних ознак злочинних схем, саме цим користуються шахраї. Тому в пошуку житла краще діяти обережно, беріть з собою родичів чи друзів на перегляд квартири, а також не забудьте питати власника за документи на майно.

Інформація про зниклих безвісти чи полонених

Ошук полонених
Інколи шахраї намагаються виманити гроші у родичів полонених або зниклих безвісти / скриншот

На жаль, у багатьох українців є рідні, які або зникли безвісти або перебувають у російському полоні. Списки українських полонених, яких повертають додому опубліковують офіційні ресурси, а щодо тих, хто знаходиться в полоні — рідні самостійно намагаються знайти дані про військового.

Важким становищем можуть скористатися шахраї, які за гроші обіцяють надати вам інформацію про полоненого, а потім отримавши кошти — зникають. Також цим можуть користуватися “ворожки” чи тарологи, які виманюють кошти.

Пам’ятайте, що з питань полонених звертатися потрібно до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, більше контактів можна знайти за посиланням. Всі звернення є безплатні.

Висока зарплата без досвіду роботи

Зарплата
Шахраї можуть заманювати людей високими зарплатами / фото ілюстративне

Чимало переселенців шукають роботу, щоб забезпечити себе та родину. Нерідко вам можуть траплятися вакансії із дуже високими зарплатами, умовно від 100 тисяч й вище за місяць, а ще без досвіду роботи.

Втім такі оголошення зазичай роблять саме шахраї, нерідко вони зазначають вже на самій співбесіді, що спочатку треба заплатити невеликий внесок у 4-5 тисячі гривень, а вже потім ви отримуватимете 100 тисяч гривень щомісяця. У порівнянні з такою великою сумою, людина може віддати свої кошти, але потім роботодавець перестає виходити на зв’язок та просто зникає.

Це популярна схема шахрайства. Пам’ятайте, що на будь-якій роботі ви не повинні платити за те, що вам візьмуть на ту чи іншу посаду, адже це шахрайство. Нагадаємо, що Бахмутський центр зайнятості допомагає знайти роботу або отримати консультацію через вайбер

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник

Як виявити, що у вас алергія: поради від лікарки-алерголога Валентини Зведенюк

Алергічні реакції спричиняють багато дискомфорту в нашому житті. Помилково вважати, що алергії проявляються тільки навесні, коли все розцвітає. Залежно від початку цвітіння деяких росли, це […]

Чи мають право на продовження виплат на проживання студенти-ВПО: роз’яснення експертів

Після внесення низки змін у порядок виплати допомоги переселенцям, які почали діяти з 1 квітня 2024 року, багато громадян України почали цікавитися, а чи мають […]

17:00, 15.04.2024 Скопіч Дмитро

Як ВПО в Києві отримати грошову та юридичну допомогу

Українці, які мають статус внутрішньо переміщеної особи та проживають в Києві та Київській області, можуть отримати грошову, психологічну, юридичну та інші види допомоги. Про це […]

15:20, 15.04.2024 Скопіч Дмитро

Омбудсмен закликав родичів полонених оновити їх особисті дані

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець закликав родини полонених та зниклих безвісти військових, а також цивільних осіб, незаконно утримуваних рф, подати заявку в Особистому […]