Люди, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання житла в користування. Як правило, його надають людям, котрі постійно проживають у певному населеному пункті. На одну родину зазвичай дається окрема квартира чи будинок.
Чи можна згодом приватизувати житло, отримане в користування, відповідає юридичний порадник для ВПО.
Як одержати житло в користування?
Отримати житло в користування можна лише тим, хто перебуває на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Коли з’являється житло, яке можна дати в користування, виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної чи сільської ради на підставі рішення про надання жилого приміщення видає людині ордер. Він є єдиною підставою для заселення в надане житло.
Та отриманням ордера процес не закінчується. Після цього треба укласти договір на користування житлом.
Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Його укладають письмово між житлово-експлуатаційною організацією і людиною, на чиє ім’я видано ордер.
Приватизація житла, отриманого в користування
Користувач житла за письмовою згодою всіх повнолітніх членів родини, які з ним проживають, може придбати займані ним квартиру чи будинок.
Документи на приватизацію має подавати людина, на яку раніше було видано ордер. Приватизація здійснюється на всіх членів родини, які проживають з нею. При цьому в заяві треба вказати чи це буде спільна сумісна чи спільна часткова власність.
10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у листопаді 2024 року. За цей місяць бюджетні кошти витратили на утримання гуртожитку для ВПО, технічну сіль, капремонт будівель після російських обстрілів та інше.
Слов’янськ та Святогірськ: ремонти та підготовка до зими
На початку місяця Управління житлово-комунального господарства Слов’янської міської військової адміністрації замовили реконструкцію медичної будівлі (йдеться про амбулаторію № 7) вартістю майже 10 мільйонів гривень. Будівля амбулаторії сильно постраждала під час ворожих обстрілів влітку 2022 року
Додаткові роботи по реконструкції цієї ж, амбулаторії № 7, вартістю у понад 6,8 мільйона гривень опублікували на Прозорро пізніше, 8 листопада.
Також Управління ЖКГ Слов’янська проведуть роботи з капітального ремонту житлового будинку, пошкодженого через російські обстріли, це вартуватиме більш як 6,6 мільйона гривень.
В 1 мільйон гривень може обійтися 20 тонн технічної солі з протизлежувальною добавкою для КП “Благоустрій” Слов’янської міської ради.
У понад 2,3 мільйона гривень може обійтися обслуговування будівель та приміщень для розміщення ВПО для Маріупольського міського соціального гуртожитку у Дніпрі, Києві та Чернівцях. Наразі триває кваліфікація переможця.
Святогірська міська рада витратить понад 2,5 мільйона гривень на послуги з вивезення твердих побутових відходів, йдеться про 3 400 метрів кубічних неконтрольованих звалищ відходів, що утворилися внаслідок тимчасової окупації на території Святогірської МТГ, тендер на етапі кваліфікації переможця.
Машини й дороги: що купляє “Вода Донбасу” та місцева залізниця
Для комунального підприємства “Вода Донбасу” планують купити каналопромивну машину на шасі FORD TRUCKS 1833 DC, вона вартуватиме 10,2 мільйона гривень.
Комунальний заклад “Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю імені Сергія Бубки” замовив 6 велосипедів загальною вартістю 1,3 мільйона гривень.
Йдеться про трекові велосипеди, а саме:
Argon 18 Sum Pro Dura Ace Di2, (М)
Argon 18 Sum Pro Dura Ace Di2, (L)
Велосипед трековий DRAG Blue Bird Track (556мм)
Велосипед трековий DRAG Blue Bird Track (576мм)
Велосипед трековий DRAG Pista Comp Track (520мм)
Велосипед трековий DRAG Pista Comp Track (550мм)
Вартість велосипеда Argon 18 Sum Pro Dura Ace Di2 в середньому 412 тисяч гривень:
У серпні цього року “Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю імені Сергія Бубки” замовляв 7 велосипедів, загальною вартістю майже 1,3 мільйона гривень.
У понад 3 мільйони гривень може обійтися телескопічний гідравлічний автогідропідіймач для Донецької залізниці, триває кваліфікація переможця тендера.
КП “Комунтех” Новогродівки Покровського району придбає напівпричіп (низькорамний трал) з вантажністю понад 40 тонн, його вартість майже 4,5 мільйона гривень. Серед учасників лише ТОВ “Торговий Дім Будшляхмаш”, він же переможець.
Великоновосілківська селищна рада Волноваського району придбає автокран вартістю у більш як 8,3 мільйона гривень, підрядник один — ПП “Виробничо-комерційне підприємство “Альфатекс”, наразі триває кваліфікація переможця.
Екскаватор одноківшевий колісний Hyundai R180W-9S куплятимуть для Управління комунального господарства Костянтинівки вартуватиме понад 8 мільйонів гривень.
Сіверська міська рада Бахмутського району придбає екскаватор-навантажувач вартістю більш як 6,3 мільйона гривень.
Житлово-комунальний відділ Покровської міськради замовив послуги перевезення спеціалізованим напівпричепом на базі вантажного автомобіля, це вартувало більш як 1,1 мільйона гривень. Також у відомстві замовляли надання послуг спецтехнікою:
Це вартувало більше ніж 2,8 мільйона гривень.
Утримання доріг
Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Донецькій області (Краматорський та Бахмутський райони) до квітня 2025 року вартуватиме 32,6 мільйона гривень.
Учасник та переможець тендеру — ТОВ “Славдорстрой”, який з 2016 року отримав замовлень на майже 12 мільярдів гривень. Успіх компанії значною мірою базується на перших контрактах із ПАТ «Донбасенерго», яке, за даними розслідувачів, пов’язане із родиною експрезидента Януковича, а також компанія пов’язана з владою Донецької області, пишуть журналісти “Вчасно”. Наразі тендер на етапі кваліфікації переможця.
На етапі подання пропозицій тендери на: утримання автомобільних доріг Краматорського району, що може вартувати ще у понад 112,4 мільйона гривень, а також Краматорського та Покровського районів — понад 32,5 мільйона гривень.
Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.
Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Допомога при народженні дитини у 2024 році
Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.
Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.
Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:
підгузки;
пелюшки;
ковдри;
матрац;
рушник;
засоби гігієни;
іграшки тощо.
Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.
Як оформити виплату за народження дитини
Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.
Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.
Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:
зайти на портал “Дія”;
перейти у розділ “єМалятко”;
вказати дату народження дитини;
вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).
Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.
10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у […]
Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]
Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його […]
Російські окупанти продовжують наступ на місто Часів Яр. Вони тиснуть на позиції ЗСУ, однак піхота міцно тримає оборону. Наразі в Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові […]
Переселенки, які отримали статус ВПО в 2024 році, можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві. Реєстрацію проводить БФ “Волонтерська спілка поруч”. Допомога вагітним жінкам ВПО Вагітні […]