Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як отримати довідку ВПО та почати отримувати регулярні виплати від держави.
Як оформити статус ВПО
Внутрішньо переміщена особа — це спеціальний статус громадянина України, іноземців або людей без громадянства, які законно перебувають на території країни та мають право на постійне проживання, але змушена були покинути домівку через тимчасову окупацію території або ведення там активних бойових дій.
Отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та розраховувати на регулярні виплати від держави можуть громадяни, які проживали в областях, які внесені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Цей список постійно оновлюється.
Як оформити довідку ВПО
Оформити довідку внутрішньо переміщеної особи можна двома способами:
- онлайн — за допомогою мобільного застосунку “Дія”;
- офлайн — за допомогою особистого звернення до представників Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соцзахисту населення місцевої держадміністрації.
Як отримати довідку ВПО у “Дії”
Для того, щоб подати заяву на отримання довідки ВПО через застосунок “Дія” потрібно:
- зайти у застосунок та оновити його до останньої версії;
- обрати “Сервіс”, “Отримати статус ВПО”;
- вказати дані про своє фактичне місце проживання та підтвердити геолокацію;
- внести відомості про членів сім’ї;
- обрати картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу;
- вказати, яка допомога ще необхідна. Наприклад, чи є потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарій допомозі.
Довідка ВПО з’явиться в мобільному застосунку “Дія” одразу після обробки заявки.
Як отримати статус переселенця офлайн
Довідку внутрішньо переміщених осіб також можна оформити офлайн. Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соціального захисту населення місцевої держадміністрації.
Вже на місці необхідно подати заявку про взяття на облік ВПО, до якої треба додати паспорт. Якщо прописка не вказана в паспорті, варто ще й підтверджувальний документ. Це може бути військовий квиток, трудова книжка та інші документи, які можуть підтвердити фактичне проживання громадянина на певній території.
Довідку переселенця з підписом і печаткою видають у день звернення.
Виплати ВПО: розмір
Для внутрішньо переміщених осіб в Україні діє програма регулярної грошової допомоги від держави. Розмір виплати наразі становить 2 000 гривень на одну особу та 3 000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей.
Виплати допомоги переселенцям здійснюються 15 та 28 числа кожного місяця.
Умови отримання виплат
Головна умова для отримання виплат — це матеріальна спроможність домогосподарств на життя. ля нарахування допомоги береться до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім’ї має становити не більше 9 444 гривень.
Читайте також:
- Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати
- Як ВПО отримати 14 300 за місяць: умови програми для переселенців
- Для ВПО у Добропільській громаді стартувала реєстрація на грошову допомогу
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!