Виплати для переселенців / фото з відкритих джерел
Евакуйовані жителі Донеччини мають право на призначення виплат ВПО у спрощеному порядку. Вони гарантовані людям, які евакуюються централізовано, та тим, хто виїхав самостійно.
Про це на брифінгу розповів начальник відділу з питань надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення Донецької ОВА Дмитро Пожарський.
Виплати ВПО евакуйованим з Донеччини
За інформацією посадовця, всі евакуйовані особи мають право на призначення допомоги на проживання у спрощеному порядку. Її призначають на наступні шість місяців.
Першочергово у спрощеному порядку виплати призначають евакуйованим залізничним транспортом та волонтерськими організаціями. Дані про цих людей збирає ОВА, приймаючи заявки на евакуацію. Потім ці дані включають у спеціальний список, який щотижнево передається в Міністерство соціальної політики. Отриману інформацію міністерство узагальнює і вносить у відповідний реєстр на призначення виплат, який доступний для органів соціального захисту по всій Україні. Завдяки цьому, переселенцю при зверненні у будь-який з цих органів не треба заново подавати свої дані.
Призначення виплат у спрощеному порядку доступне і людям, які виїжджають самостійно. Для цього їм треба за 1-2 дні до евакуації повідомити про виїзд місцеву військову адміністрацію. Їхні дані теж вноситимуть у список на отримання виплат, що теж значно спростить процес обробки.
Звільнені з полону 25 травня / фото Володимир Зеленський
25 травня завершився фінальний етап обміну у форматі 1000 на 1000. Це найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабної війни. Завдяки посередництву Туреччини вдалося домовитися про триетапний обмін у форматі. Серед звільнених, військовослужбовці ЗСУ, НГУ, ДПСУ, Держспецтранспорту, а також цивільні, які були незаконно утримувані на окупованих територіях або в рф.
У матеріалі Бахмут IN.UA повний список імен 1000 звільнених українців.
Обмін 1000 на 1000: повний список повернених додому протягом обміну 23, 24 та 25 травня
Обмін 1000 на 1000 розпочався 23 травня, додому у триетапний обмін повернулися 1000 українців. 23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Обмін полоненими 24 травня відбувся у другій половині дня. Додому повернулися 307 українців.
Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. Додому повернулися ще 303 українських захисники. У 1 корпусі НГУ “Азов” нагадали, що в обміні “1000 на 1000” не було жодного військовослужбовця 12-ої бригади “Азов”.
“Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні”, – написали в пресслужбі.
Повний список повернутих з полону у форматі 1000 на 1000 опублікували на каналі “Списки знайдених та полонених”. Список звільнених полонених на сьогодні нижче у алфавітному порядку.
Полковник Національної гвардії України та командир 1-го корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко відреагував на підсумки масштабного обміну полоненими 1000 на 1000, який завершився 25 травня. Серед звільнених не було жодного бійця полку “Азов”.
Про це Денис Прокопенко написав на своїй сторінці у Facebook.
Обмін без азовців
Полковник Денис Прокопенко відреагував на обмін полоненими 1000 на 1000, серед яких не було жодного бійця “Азову”.
Це виглядає як знущання. Над тими, хто четвертий рік знаходиться під нелюдським тиском у російському полоні, в найгірших умовах. Над їхніми рідними, близькими і побратимами. Над тими, кому давали гарантії, та хто має абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування,
Денис // Прокопенко
Він нагадав, що вихід гарнізону з “Азовсталі” відбувався за наказом вищого командування, з гарантіями подальшого повернення додому. Попри це, більшість обмінів оминають бійців “Азову”, зазначив Прокопенко.
“Я ніколи не повірю в маячню про те, що єдина причина відсутності азовців у більшості обмінів — це небажання росіян віддавати їх. Якби це було так, ані я, ані інші бійці «Азову» не повернулися б з полону. Причина в іншому”, – пише Денис Прокопенко.
Він закликав до перегляду стратегії обмінів. Зокрема, запропонував шукати нові підходи — з урахуванням інтересів РФ до осіб, пов’язаних із діяльністю російських спецслужб, наприклад, представників московського патріархату в Україні.
Також він звернув увагу на можливість участі України у міжнародних обмінах, що здійснюються за посередництва західних союзників.
“Я не вірю, що влада зацікавлена в поверненні азовців, якщо обмінами четвертий рік неефективно займаються одні і ті самі люди”, — підсумував військовий.
25 травня завершився фінальний етап обміну у форматі 1000 на 1000. Це найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабної війни. Завдяки посередництву Туреччини вдалося домовитися […]
Полковник Національної гвардії України та командир 1-го корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко відреагував на підсумки масштабного обміну полоненими 1000 на 1000, який завершився 25 травня. […]
Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. […]
Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння […]
Товариство Червоного Хреста України запускає нову ініціативу, що дозволить українцям скористатися послугами соціального таксі. Програма діятиме у Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та Чернігівській областях і безоплатно […]