З 2022 року в Донецькій області введена заборона на продаж алкоголю. Її встановлено обласною владою спільно з військовим командуванням. Мета обмежень — не допустити скоєння злочинів озброєними людьми.
Як довго триватиме “сухий закон” у Донецькій області, під час брифінгу розповів голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
“Сухий закон” у Донецькій області
На сьогодні в Донецькій області триває заборона на продаж алкогольних напоїв. Ці обмеження мають на меті убезпечити місцеве населення і військових від злочинів під впливом алкоголю.
“Зараз у нас в області залишаються 300 тисяч людей. 2 460 людей — це люди, які підлягають призову до Збройних сил України. Всі решта — це жінки, люди похилого віку, діти. Але при цьому величезна кількість захисників стоять на захисті нашої області. На сьогодні найбільша кількість військових знаходяться саме в нашій. Люди, які знаходяться на передовій, йдуть на відпочинок у більш-менш тилові міста регіону. Це люди з “розгойданою” нервовою системою. Якщо людина буде пити… Скільки таких випадків було — випили по 100 грам люди зі зброєю і ми потім маємо те, що маємо…”, — каже Вадим Філашкін.
“Сухий закон” у Донецькій області діятиме до кінця воєнного стану.
“Поки не завершиться військовий стан, поки не буде нашої перемоги, алкоголю в області не буде. І я розумію, що є деякі підприємці, яким це не подобається”, — зазначив голова Донецької ОВА.
Ввезення алкоголю до Донецької області: як боряться з порушниками
Ввезення алкоголю до Донецької області також заборонене. За дотриманням цих обмежень слідкує поліція і СБУ.
“Було проведено безліч нарад щодо заборони ввезення алкогольної продукції на територію Донецької області. На сьогодні у нас на блокпостах стоять поліцейські, Служба безпеки України, військова служба правопорядку. Всі вони контролюють цей напрямок роботи”, — розповів Вадим Філашкін.
Порушників обмежень затримують правоохоронці. Зокрема, нещодавно у Добропіллі викрили злочинну групу, яка займалася незаконним продажем алкоголю. В її складі були поліцейські і місцевий чиновник.
“Декілька тижнів тому в місті Добропілля була виявлена організована злочинна група, яка займалася незаконною реалізацією алкогольної продукції. На жаль, у цю групу потрапили деякі поліцейські й один з чиновників, який вже звільнений. На нашій робочій зустрічі я говорю всім керівникам військових адміністрацій різних рівнів, всім силовикам: “Алкоголю в області бути не повинно”. Цим ми знищуємо нашу армію зсередини, а ми їм маємо допомагати”, — зазначив Вадим Філашкін.
Читайте також:
- Волонтери мають брати письмовий дозвіл, щоб заїхати в зону бойових дій на Донеччині: деталі
- Зелений змій: як допомогти рідному, який почав вживати алкоголь
- Сухий закон і його наслідки: роздуми письменника про заборону продажу алкоголю під час воєнного стану
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!