“Алкоголю в області не буде”: Філашкін розповів, скільки триватиме “сухий закон”

Валентина Твердохліб 17:20, 14 Січня 2025
Алкоголь / ілюстративне фото Pexels

З 2022 року в Донецькій області введена заборона на продаж алкоголю. Її встановлено обласною владою спільно з військовим командуванням. Мета обмежень — не допустити скоєння злочинів озброєними людьми.

Як довго триватиме “сухий закон” у Донецькій області, під час брифінгу розповів голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

“Сухий закон” у Донецькій області

На сьогодні в Донецькій області триває заборона на продаж алкогольних напоїв. Ці обмеження мають на меті убезпечити місцеве населення і військових від злочинів під впливом алкоголю.

“Зараз у нас в області залишаються 300 тисяч людей. 2 460 людей — це люди, які підлягають призову до Збройних сил України. Всі решта — це жінки, люди похилого віку, діти. Але при цьому величезна кількість захисників стоять на захисті нашої області. На сьогодні найбільша кількість військових знаходяться саме в нашій. Люди, які знаходяться на передовій, йдуть на відпочинок у більш-менш тилові міста регіону. Це люди з “розгойданою” нервовою системою. Якщо людина буде пити… Скільки таких випадків було — випили по 100 грам люди зі зброєю і ми потім маємо те, що маємо…”, — каже Вадим Філашкін.

“Сухий закон” у Донецькій області діятиме до кінця воєнного стану.

“Поки не завершиться військовий стан, поки не буде нашої перемоги, алкоголю в області не буде. І я розумію, що є деякі підприємці, яким це не подобається”, — зазначив голова Донецької ОВА.

Ввезення алкоголю до Донецької області: як боряться з порушниками

Ввезення алкоголю до Донецької області також заборонене. За дотриманням цих обмежень слідкує поліція і СБУ.

“Було проведено безліч нарад щодо заборони ввезення алкогольної продукції на територію Донецької області. На сьогодні у нас на блокпостах стоять поліцейські, Служба безпеки України, військова служба правопорядку. Всі вони контролюють цей напрямок роботи”, — розповів Вадим Філашкін.

Порушників обмежень затримують правоохоронці. Зокрема, нещодавно у Добропіллі викрили злочинну групу, яка займалася незаконним продажем алкоголю. В її складі були поліцейські і місцевий чиновник.

“Декілька тижнів тому в місті Добропілля була виявлена організована злочинна група, яка займалася незаконною реалізацією алкогольної продукції. На жаль, у цю групу потрапили деякі поліцейські й один з чиновників, який вже звільнений. На нашій робочій зустрічі я говорю всім керівникам військових адміністрацій різних рівнів, всім силовикам: “Алкоголю в області бути не повинно”. Цим ми знищуємо нашу армію зсередини, а ми їм маємо допомагати”, — зазначив Вадим Філашкін.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обміни полоненими: повна інструкція для родичів, списки звільнених і корисні контакти

Семаковська Тетяна 17:40, 8 Травня 2025

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути 4 757 людей, це як цивільні полонені, так й військові полонені.

Все що потрібно знати про обміни в Україні, всі імена звільнених з полону від початку обмінів, контакти для родичів, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Обмін полоненими: як це відбувається

Про обмін полоненими Україна та росія домовляються завчасно, зазвичай при цьому використовують посередника. Про можливий обмін полоненими спершу повідомляють рідним, які чекають з полону своїх близьких.

Водночас інколи рідні не завжди можуть точно знайти, що саме їх близький буде обміняний цього разу. Проте нерідко їздять на кожен обмін сподіваючись побачити звільненого з полону.

Як знайти полоненого: офіційні джерела та неофіційні

В Україні діють кілька державних структур, які можуть підтвердити інформацію про те, що людина перебуває у полоні:

  • Міноборони;
  • Національного бюро з розшуку людей;
  • Національна поліція;
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими;
  • Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ;
  • Центральне агентство з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • Робоча група ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень.

Це все офіційні джерела. Водночас нерідко родичі самі знаходять підтвердження, що їх рідні в російському полоні.

Шукають відео та фото на російських пабліках, також є канал “Списки знайдених та полонених”, де публікують актуальні списки обміну та полонених. Пошук полонених нерідко стає роботою самих родичів, на каналі періодично можна знайти списки тих, хто в полоні зараз. Відео підтвердження надають лише рідним.

Хто повернувся з російського полону

Від початку 2022 року з російського полону повернулися 4 757 людей, це військові, які потрапили в полон та цивільні полонені. Прізвища звільнених з полону, а саме з останніх трьох, звільнені з полону 2025, можна знайти тут:

Куди звертатися якщо людина зникла

Якщо людина служила у війську та зникла безвісти або не виходить на зв’язок вона може перебувати у полоні. Випадки, коли військового вважали зниклим безвісти, в той час, як він перебував у полоні, є.

Якщо ви підозрюєте, що людина в полоні потрібно:

  • звернутись до ТЦК або військової частини;
  • подати заявку в Національну поліцію та отримати реєстраційний номер справи, заява до поліції реєструється в єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР);
  • забрати витяг та контакти слідчого.

Куди звертатись якщо рідний в полоні? Телефони

Телефонувати можна до:

  • Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
  • телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
  • Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
  • Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
  • консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.

Якщо вам пропонують дізнатися інформація про полоненого за гроші, це шахрайство. Не передавайте такій людині жодні дані та повідомте про випадок у поліцію.

Хто займається поверненням полонених українців?

Вже десяток обмінів відбувся за допомоги Об’єднаних Арабських Еміратів. Поверненням додому наших полонених, зокрема, займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Загалом, це робота саме державних інституцій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Провокації в Сіверську та Часів Ярі”: росія поширює фейк про підготовку ЗСУ до “теракту” на Донеччині

Семаковська Тетяна 16:40, 8 Травня 2025
Воїн ЗСУ в окопі / фото Генштаб

Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області.

Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при РНБО України (ЦПД).

Російські фейки про ЗСУ

Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає про новий фейк, який активно поширює російська пропаганда про те, що ЗСУ готують провокацію в районі Сіверська та Часового Яру. Пропагандисти стверджують, що внаслідок цього буде здійснено “теракт із жертвами серед мирного населення”.

Фейкове повідомлення / фото ЦПД

У ЦПД наголошують, що подібні повідомлення можуть свідчити про можливу підготовку Росією власних провокацій або обстрілів цивільних об’єктів.

“Це класичний приклад використання пропагандистської тактики інформаційного алібі — ворог, з метою виправдання своїх дій, превентивно звинувачує Україну в тому, що сам планує вчинити“, — зазначають експерти ЦПД.

У Центрі також додають, що пропагандисти активізували свої зусилля зі створення подібних фейків на тлі оголошеного “перемир’я”. Це робиться для того, щоб інформаційно виправдати власні агресивні дії, подаючи їх як нібито “реакцію на дії України”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обміни полоненими: повна інструкція для родичів, списки звільнених і корисні контакти

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути […]

“Провокації в Сіверську та Часів Ярі”: росія поширює фейк про підготовку ЗСУ до “теракту” на Донеччині

Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області. […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро

Міжнародна допомога ВПО — відкрито збір заявок до 11 травня. Яка громада отримає

У Малобілозерській громаді Запорізької області стартував новий етап збору даних для надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Благодійний фонд МОМ (Міжнародна організація з міграції) опублікував […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]