Сухий закон і його наслідки: роздуми письменника про заборону продажу алкоголю під час воєнного стану

Семаковська Тетяна 15:20, 28 Червня 2022

samogon iz saxara 1593162575 16 max 77aefОстаннім часом в бахмутських групах, де люди обмінюються інформацією про ситуацію в місті, частіше піднімають питання заборони на продаж алкоголю. Хтось пише, що хоче просто випити пляшку пива, а хтось пропонує за потреби купити в нього алкоголь. Роздуми про те, на кого більше впливає ця заборона і наскільки закони часто співпадають з моральними принципами – читайте у новому блозі письменника, художника Миколи Фоменко.

Якби я виїхав з Бахмута в Америку, або інше благодатне місце і вже звідтіля вирішив розважити співвітчизників різними пустощами, в цей час це б виглядало вкрай недоречно і навіть ганебно, але я залишаюся у місті і відчуваю все те, що і інші бахмутяни під час так званих прильотів. Хата здригує, я кажу пару магічних слів і у наступну мить розумію, що пронесло, що слава Богу минулось у цей раз. Але напруження не може тривати постійно. Щось в нас закладене, щоб ми не божеволіли, щоб життя тривало ні зважаючи ні на що.

Сухий закон боляче вдарив по чоловікам. Але й дивитись, як сп’янілі лобуряки гигочуть серед вулиць у цей драматичний час, коли інші їх ровесники гинуть на фронтах, мерзотно. Хоча у сухого закону може є й інші приводи.

Та я кажу про те, що у нашому суспільстві, а може взагалі у всякому суспільстві закони б’ють, як оті «гради», по площі, не відрізняючи одних від інших. Та ні, мабуть навіть не так, вони б’ють саме по тих, хто і без законів нічого не порушував, бо ті самі закони вже існують в їх розумінні.

Ось, наприклад, я. Я ж не лобуряка і якщо, навіть, вип’ю, не дозволяю собі нічого зайвого, нічого, нічого, а мене якби підозрюють, тобто ставлять врівень зі всякою сволотою. Яка ганьба і несправедливість. Тім більш, що в такий скрутний час не гріх і випити, щоб оті прильоти не руйнували нормальним чоловікам нерви.  До того ж, де ви бачили закон, який би виконувався, або його не можна було обійти. У мого приятеля самогонний апарат працює не тільки на газі, але й на дровах, що в нас час дуже обачливе рішення. Зрештою до поки у природі існує цукор, сухий закон виглядає насмішкою.

Зрозуміло, ми вже не вдавалися в тонкощі, в колір, аромат, а пили зразу зі струмка. Нічого. Напій, я вам скажу… За буграми гуркотіло. Було трохи соромно, хоча я і застарий для війни. Якось з інтересу вдяг бронежилет і ледь він мене не звалив з ніг. Але то був жилет старого зразку. Кажуть сучасні набагато леткіші. Та все рівно чомусь соромно. Мені завжди було соромно. За все: за одяг, зачіску, слова, вчинки, так це моя особиста справа. Може у інших все по іншому. Може моєму приятелю було не соромно.

Ми намагались говорити про дрібниці, про щось далеке від війни, насамперед за для того, щоб не відкрилося ставлення до неї, щоб не зачепити таке, що посварить нас. І нам, здається, це вдалося. Ми майже розцілувалися на прощання, хоча я знав, що мій приятель самий звичайний «орка».

Я йшов додому у легковажному настрої, мене мов наповнили легким повітрям, так що треба було себе стримувати, бо я міг відірватися від землі і просто полетіти вздовж вулиці. На щастя, або навпаки, я плентався тротуаром, в горлі у мене пересохло і я гостро відчув, що хочу морозива. Якимось дивним чином виник магазин. Та нічого дивного в тому не було, бо він був там завжди, то я дивним чином для себе опинився біля магазина і виявився єдиним покупцем.

Вранці я був здивований тим, що у моєму холодильнику з’явилися помідори, огірки, копчена курка, кальмари, а мій кіт завзято жер собачу суміш.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]