Як долучитися до робочої групи з відновлення Бахмута

Семаковська Тетяна 12:35, 1 Липня 2024
Проєкт відбудови Бахмута
Концепція післявоєнної відбудови Бахмута / фото Метінвест-СМЦ

У Києві, Дніпрі, Одесі, Львові та ще кількох містах вже відбулася презентація відновлення одного з мікрорайонів Бахмута. Бахмутяни мають можливість долучитися до робочої групи, яка буде удосконалювати проєкт.

Заповнити форму та стати учасником робочої групи можна за посиланням.

Відновлення Бахмута

“Сталева мрія”, це проєкт відновлення мікрорайону, який охоплює район вулиць: Чайковського (нова назва вулиця Вартових неба), Захисників України, Декабристів (нова назва Іллі Ахметгарєєва) та Ювілейна (до межі селища Хромове). У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

До 20 липня бахмутяни можуть заповнити реєстраційну форму та стати учасником робочої групи, яка удосконалюватиме проєкт.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВідНОВА:UA: як молоді долучитися до відновлення України

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:10, 25 Квітня 2024
Анонс реєстрації / фото Департамента молодіжної політики Міністерства молоді та спорту

Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту відкрив реєстрацію на участь у програмах обміну для молодих учасників проєкту ВідНОВА:UA. В межах ініціативи молодь зможе відкрити для себе нові куточки України та отримати нові корисні навички.

Про це повідомили в Департаменті молодіжної політики Міністерства молоді та спорту.

Відновлення України

Молоді люди від 18 до 35 років межах Національної програми залучення молоді до відновлення країни ВідНОВА:UA можуть зареєструватися в програмі обміну, в межах якої вони поїдуть на 5 днів в іншу громаду, щоб долучитися до відновлювальних робіт. Організатори обіцяють:

  • нові знайомства;
  • насичені дні з корисними та цікавими активностями й тренінгами;
  • участь у відновлювальних роботах метою створення нових молодіжних просторів.

Реєстрація в програмі доступна за посиланням. Усі витрати на проїзд, проживання та харчування беруть на себе організатори.

ВідНОВА:UA

Програма залучення молоді до відновлення України, яка отримала назву ВідНОВА:UA, з’явилася у 2022 році в результаті співпраці Міністерства молоді та спорту України, Всеукраїнського молодіжного центру, UNDP в Україні у партнерстві з ГО “Молодіжний центр Волині” та урядами Данії та Японії.

 В основу програми закладені принципи популяризації волонтерства, залучення молоді та сприяння соціальній згуртованості. Окрім того, вона дозволяє підвищити власну обізнаність про культуру, історію різних куточків країни та силу розмаїття. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у Миргороді: у проєкті консервний завод, унікальні теплиці та альтернативні джерела енергії

Семаковська Тетяна 15:39, 21 Грудня 2022

БудинокКультури a6da8Ми дізналися про амбітний проєкт волонтера й засновника ГО «Діаспора Гідності Віталія» Шараєвського, чоловік на чолі з громадою хоче не тільки відбудувати Бахмут в Миргороді, але й зробити це місто унікальним. Детальніше про те, що потрібно для втілення проєкту — читайте в матеріалі.

Віталій Шараєвський — бахмутянин, який евакуювався до міста Миргорода, що на Полтавщині. Чоловік активно допомагає громаді, також возить гуманітарну допомогу до Бахмута — спальники, теплий одяг, їжу. Разом з однодумцями він заснував ГО «Діаспора Гідності»

Бахмут в Миргороді

Пан Віталій хоче втілити в життя проєкт відбудови Бахмута на Полтавщині, щоб дати бахмутянам житло та робочі місця, адже наразі більшість людей не можуть влаштуватися на роботу. За останні 2-3 місяці люди не отримували продуктової гуманітарки, каже волонтер. 

«Нам допомагає місцева влада, мер міста Сергій Павлович, його заступник Наталія Володимирівна. Це просто неймовірні люди, вони віддали в оренду на пільговій основі приміщення. У мене така ідея — створити житловий фонд і поруч з житловим фондом створити робочі місця. Будуть теплиці, посадимо сад, і найголовніше — сонячні батареї», – каже пан Віталій.

Зелена енергія

Місцева громада погодилася віддати землю під посадку саду та монтаж сонячних батарей. Завдяки цьому від 40 до 50 бахмутян зможуть отримати робочі місця. Крім того, завдяки альтернативним джерелам вдасться уникнути труднощів з енергетикою, вважає пан Віталій. 

Загалом у проєкті особливу увагу звертають екологічному аспекту та ревіталізації. Зокрема, покинуті приміщення в Миргороді планують відновити, щоб на їх базі відкрити заводи й фабрики. 

Житловий фонд та теплиці

Завдяки житловому фонду, який планують тут створити на перших етапах – житло отримають декілька родин. Це буде вісім квартир, де проживатимуть сім’ї з двох, трьох людей. Біля осель планують побудувати три великих теплиці, щоб люди мали можливість працювати й заробляти. На даху теплиць також хочуть встановити сонячні батареї. Крім того, в планах побудова консервного заводу.

«Безпека країни починається з маленьких сіл та міст. Якщо ми поставимо сонячні батареї на 80 гектарах землі — ми будемо мати електроенергію. Є громади, які готові цю енергію купляти. Люди, які будуть тут працювати — все буде офіційно, будуть платити податки, все згідно із законодавством».

Дім Радості

Для літніх людей в громаді планують створити прихисток під назвою «Дім Радості», тут пенсіонери можуть відпочивати та насолоджуватися життям. Зараз саме старенькі люди стали вразливою категорією, вони отримують мінімальну пенсію, за яку не можуть гідно прожити, каже пан Віталій. 

«У них нічого немає. Заради цього я й хочу зробити «Дім Радості». Ми будем шукати кошти, іншого виходу у нас немає. Людям потрібно допомагати», — каже засновник ГО «Діаспора Гідності».

Пошук донорів

Щоб знайти можливість втілити проєкт в життя волонтери звернулися до посольства Японії. Однак, там повідомили, що обов’язковим інструментарієм, є наявність готового проєкту. Наразі основна ціль — знайти донорів, які б погодилися перенести ідею волонтера на папір, фактично потрібно зробити детальний майбутній план містечка. 

Як каже пан Віталій, проєкт зараз коштує в середньому 320 тисяч гривень. Також потрібні всі документи. Зазначимо, що 320 тисяч — це сума тільки за проєкт капітального ремонту будинку. Віталій же прагне комплексного підходу, тому наразі проєкт шукає донорів.

Якщо Ви зацікавлені допомогти проєкту швидше втілитися в життя та маєте пропозиції — надаємо контакти ГО «Діаспора Гідності»:

Email: digidnist@gmail.com                                                                                                                                                                       

Код ЄДРПОУ: 44673744

Полтавська обл., м. Миргород

Вул. Київська, 40

Контактний телефон:+380-50-347-09-55  або 050-048-49-94

Фото: ілюстративне, Вікіпедія

Читайте також: «Речі приходять в крові, їх потрібно відпирати»: волонтер Анатолій Таран про роботу у шпиталях

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Будинок у Бахмуті

Бахмутян, які не брали участь в презентаціях “Сталева Мрія”, запрошують на зустріч

12 липня бахмутян, які не брали участь у обговоренні проєкту відновлення Бахмута “Сталева Мрія” запрошують на онлайн-зустріч. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута […]

Бахмут

Скільки бахмутян мають побоювання, що не отримають компенсацію: результати опитування

14 червня редакція опублікувала опитування для бахмутян в евакуації. Участь в ньому взяли понад 700 людей. Бахмутяни відповіли на питання пов’язані з відновленням та компенсацією. […]

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня […]

13:00, 30.06.2024 Скопіч Дмитро

В МОЗ розповіли, скільки потрібно на відновлення медичної системи

На відновлення медичної системи України потрібно понад 14 мільярдів доларів США або 567 мільярдів гривень. Ці кошти треба для відбудови лікарень в найближчі 10 років. […]

12:35, 17.06.2024 Скопіч Дмитро

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації […]

11:40, 10.06.2024 Скопіч Дмитро