Бахмутська бібліотека продовжує працювати в евакуації. Філіали закладу працюють як очно, так і онлайн.
До Всеукраїнського дня бібліотек начальниця Управління культури Бахмутської міськради Ірина Булгакова розповіла редакції “Бахмут IN.UA” про роботу Центральної бібліотеки Бахмута.
Центральна бібліотека Бахмута: як працює
Центральна бібліотека Бахмута евакуювала частину книжкового фонду і комп’ютерного обладнання. Зараз все це зберігається на складі у Дніпропетровській області. У разі необхідності обладнання беруть зі складу та використовують для проведення заходів у місті Дніпро.
Зараз бібліотека працює в різних форматах: онлайн і офлайн. Відновлено роботу сайту бібліотеки, сторінок та груп у соцмережах. Також створено Telegram-канал “Бахмут бібліотечний”, в якому публікують огляди книг та посилання на веб-ресурси, де їх можна прочитати онлайн. Окрім цього, створено блог “Вас вітає віртуальний бібліотекар Центральної міської бібліотеки”.
Загалом ресурси бібліотеки налічують 2 655 підписників.
Бахмутська бібліотека у Дніпрі: гуртки
У 2023 році бахмутскі бібліотекарі започаткували онлайн-гурток “Говорімо українською!”. У межах цього проєкту бахмутянам надають інформаційні матеріали про правильне використання українських слів і виразів. Теми обирають відповідно до запитів підписників. Мета цього гуртка — допомогти бахмутянам подолати мовні бар’єри.
Загалом з 2023 року було близько 70 публікацій. Раз на місяць відбуваються онлайн засідання гуртка.
Бібліотекарі працюють з бахмутянами і офлайн. Зокрема, бібліотекар філіалу №1 у Дніпрі проводить розважальні програми для дітей “Граємо, читаємо, відпочиваємо”. Їх можна відвідати на дитячій точці “Спільно” та в хабі підтримки “З Бахмутом у серці”.
З жовтня 2023 року бахмутські бібліотекарі почали співпрацю з Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей. У цьому приміщенні кілька разів на тиждень проводять різноманітні заходи для дітей з Бахмутської громади та дітей-ВПО з різних регіонів.
Також у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей встановили тифлокомплекс для людей з порушеннями зору, який раніше був у бібліотеці-філіалі №1. Тут бахмутяни можуть продовжувати опановувати навички роботи на комп’ютері та в інтернеті.
Бахмутська бібліотека: як працює в різних містах
У Центрі підтримки бахмутян у місті Жовті Води бахмутські бібліотекарі відкрили пункт видачі книг. Тут проводяти різноманітні масові заходи і видають книги.
На прохання бахмутян у Жовтих Водах також створили клуб за інтересами “Натхнення”. Під час його заходів переселенці активно спілкуються між собою.
Книжкові полички також працюють у центрах підтримки бахмутян у Києві та Дніпрі.
Також Центральна бібліотека Бахмута почала видачу книжок у шелтері в місті П’ятихатки, де тимчасово мешкають бахмутяни.
Читайте також:
- Як популяризувати читання в Бахмуті: 5 рішень для просування книги у маленькому місті (відредаговано)
- Мова як зброя: офіцер з Бахмута про книги, бібліотеки для військових та національну свідомість
- “Бахмут. Хроніки незламної фортеці”: як придбати примірник книги
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!