Чи забезпечені юні бахмутяни гаджетами для дистанційного навчання?

Семаковська Тетяна 17:22, 19 Травня 2023

YAk organizovano dystantsijne navchannya v kyyivskij shkoli. 16 punktiv e1618319765276 f6496Через повномасштабну війну школярі Бахмутських шкіл навчаються дистанційно. Для такого формату батьком доводиться закупляти ноутбуки, комп’ютери чи планшети, щоб дитина могла доєднуватися до онлайн-уроків.

Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася в Управління освіти Бахмутської міської ради управління освіти про те, як долають проблему із нестачею гаджетів?

Дистанційне навчання в Бахмутських школах

Як повідомили нам в Управлінні освіти,  учителі за час воєнного стану продовжують опановувати технології дистанційного навчання, щоб вдосконалити онлайн-навчання. 

«На жаль, на сьогодні існує певна проблема стовідсоткового забезпечення учнів технічним обладнанням для занять. Управління освіти та школи не в змозі забезпечити всіх потреб учнів. Робота в даному напрямку тривала протягом навчального року. Двічі ми отримували (ред. гаджети) від представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Донецької ОДА», — пояснює начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

За словами начальниці управління освіти, діти з вразливих, зокрема пільгових, категорій отримали планшети і хромбуки. Усього надали 66 одиниць. Оксана Карпець зазначає, що фіксували звернення батьків по двох школах, особливо після першої видачі планшетів учням громади. 

Однак, після проведення закладами роз’яснювальної роботи щодо забезпечення учнів гаджетами, під час наступного отримання техніки скарги від батьків вже не надходили. 

На яких умовах надають техніку для дітей?

Процедура видачі гаджетів учням відбувається за наступною схемою: по кожній кандидатурі в закладах загальної середньої освіти проводять обговорення, а вже саме рішення про виділення техніки приймають колегіально. 

«Ця техніка надається учням у тимчасове використання (до завершення навчального року) і є на балансі шкіл. Були поодинокі випадки, коли заклади самостійно вирішували ці питання, знаходили можливість забезпечити дітей гаджетами», — пояснює Оксана Карпець.

Вона додає, що окремі заклади брали участь в освітніх проєктах, як, наприклад, Бахмутська школа номер 7. Цей навчальний заклад отримав 15 планшетів Samsung.

Нагадаємо, що раніше ми писали, чи можуть батьки бахмутських випускників отримувати документи поштою.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]