Як аграріям отримати компенсацію за сільгосптехніку українського виробництва

Микола Ситник 13:10, 11 Квітня 2024
Трактор у полі
Стартувала програма компенсації “Зроблено в Україні” / фото Юлія Свириденко

Кабінет Міністрів України відновив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Цьогоріч на програму виділили 1 мільярд гривень. Аграрії зможуть придбати техніку вітчизняних виробників та отримати за неї компенсацію до 25% вартості.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Компенсація за купівлю української сільгосптехніки

Юлія Свириденко зауважила, що в попередні періоди програма показала свою ефективність й сприяла розвитку машинобудівної галузі.

“Під час презентації політики “Зроблено в Україні”, на Чернігівщині, під головуванням Президента Володимир Зеленський підписала наказ про внесення продукції низки виробників до переліку сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, вартість яких частково компенсується з бюджету. Адже програма компенсацій — один з важливих інструментів підтримки бізнесу у межах політики “Зроблено в Україні”, — пояснила Юлія Свириденко.

Наразі у реєстрі є 21 виробник і 964 номенклатурні позиції техніки. Перелік пропонує найрізноманітніше обладнання — від плугів до складної самохідної техніки й обладнання для переробки насіння соняшника й ріпаку.

Так, доступне обладнання і техніка від виробників:

 • ТОВ “ТАН”;
 • “МААНС”;
 • “Lizavaua”; 
 • “Слобожанець”; 
 • ТОВ “Агрореммаш-БЦ”; 
 • “РОПА Україна”;
 • “Аеромех. Сепаратори САД.”;
 • Завод “СПД Пeтров”; 
 • ТДВ “Первомайськдизельмаш”;
 • “Капелька У”; 
 • “Голта Агротех”;
 • “ТПГ Агропром”;
 • “ПРОМИСЛОВА ГРУПА “ХАРВЕСТ”; 
 • “СЕРВІС-ТРАКТОР”; 
 • “Новий елеватор”; 
 • “Завод агропромислових технологій” та інших.

Аграрії можуть придбати техніку цих виробників, внесену у реєстр, і отримати за неї компенсацію до 25% від вартості. В міру надходження нових заявок список розширюватиметься. Подати заявку щодо включення техніки та обладнання до переліку можна до 31 жовтня 2024 року.

Міністерка економіки переконана, що ця програма допоможе підтримати як машинобудівників, так і фермерів. За її словами, цьогоріч на цю ініціативу з держбюджету вже спрямували 1 мільярд гривень. 

Я переконана, що вона (ред. програма) матиме значний вплив на пожвавлення машинобудівної галузі. І це не просто прогноз, а досвід попередніх періодів, коли діяла програма. Частка української продукції на внутрішньому ринку за період 2017-2021 років зросла вдвічі через створений попит та цінову перевагу. Обсяг виробництва зріс з 5 до 12 тисяч одиниць, з них половина експортувалась,

підсумувала Юлія Свириденко // міністерка економіки

Як отримати компенсацію за техніку або обладнання

Аби отримати часткову компенсацію від держави вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має: 

 • обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки;
 • придбати необхідну техніку;
 • подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
Компенсації фермерам
Інструкція, як отримати компенсації / інфографіка Мінекономіки

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд запровадив компенсації для фермерів за розмінування сільгоспземель

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 24 Травня 2024
Допомога
Допомога фермерам ВПО / фото ілюстративне, agrotimes.ua

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про компенсацію 80% витрат на розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на деокупованих територіях.

Про це повідомило Мінреінтеграції

Компенсації для фермерів

Компенсації передбачені для фермерів, чиї землі були розміновані сертифікованими операторами з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, а також для тих, хто лише планує розпочати розмінування. Землі мають знаходитись на деокупованих територіях поза зоною бойових дій.

Процедура отримання компенсації

Для отримання компенсації фермери, чиї землі вже розміновані, мають заповнити заявку та надіслати її Центру гуманітарного розмінування разом з копіями документів, що підтверджують факт розмінування, за адресою: [email protected].

Ті, хто лише планує розмінування, можуть подавати документи через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.

Компенсація надаватиметься лише одноразово за кожну розміновану ділянку. На ці цілі в бюджеті 2024 року передбачено 3 мільярди гривень.

Рішення про компенсації ухвалюватиме спеціальна Комісія при Мінекономіки після перевірки документів Центром гуманітарного розмінування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд розширив програму єВідновлення: де тепер можна купити нове житло

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 15 Травня 2024
єВідновлення / фото Олени Шуляк

В Україні розширили перелік громад, де громадяни можуть купувати нове житло за житлові сертифікати єВідновлення. Тепер це можна зробити в громадах, які входять до категорії “території можливих бойових дій”.

Про це повідомила очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

Сертифікати єВідновлення у 2024 році

За її словами, згідно з законодавством, яке регулює державну програму єВідновлення, раніше українцям було заборонено купувати житло не лише на територіях, де ведуться воєнні дії, а й на територіях, де вони були можливі. Зараз такий статус мають 15 громад на Миколаївщині, 16 громад на Сумщині, понад 40 громад на Харківщини, 14 громад на Херсонщині та 4 громади на Чернігівщині. Більшість з них вже давно знаходяться на безпечній відстані від лінії фронту або кордонів.

Після змін, які ухвалив уряд, купувати житло в обмін на житлові сертифікати єВідновлення дозволили саме на територіях, які мають статус тих, де воєнні дії все ще можливі.

Як отримати сертифікат

Для того, щоб отримати сертифікат та обміняти його на нове житло, потрібно подати заяву про зруйноване майно через Дію. Далі комісія опрацює отримані дані та визначить суму компенсації, яка вже надійде у вигляді житлового сертифіката в застосунку.

Подати заявку також можна в паперовому вигляді через ЦНАПи, органи соціального захисту населення або нотаріуси.

Зазначається, що перед тим, як отримати компенсацію, необхідно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога

Уряд запровадив компенсації для фермерів за розмінування сільгоспземель

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про компенсацію 80% витрат на розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на деокупованих територіях.

Уряд розширив програму єВідновлення: де тепер можна купити нове житло

В Україні розширили перелік громад, де громадяни можуть купувати нове житло за житлові сертифікати єВідновлення. Тепер це можна зробити в громадах, які входять до категорії […]

12:00, 15.05.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Як отримати компенсацію на житло?

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]