Як аграріям отримати компенсацію за сільгосптехніку українського виробництва

Микола Ситник 13:10, 11 Квітня 2024
Трактор у полі
Стартувала програма компенсації “Зроблено в Україні” / фото Юлія Свириденко

Кабінет Міністрів України відновив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Цьогоріч на програму виділили 1 мільярд гривень. Аграрії зможуть придбати техніку вітчизняних виробників та отримати за неї компенсацію до 25% вартості.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Компенсація за купівлю української сільгосптехніки

Юлія Свириденко зауважила, що в попередні періоди програма показала свою ефективність й сприяла розвитку машинобудівної галузі.

“Під час презентації політики “Зроблено в Україні”, на Чернігівщині, під головуванням Президента Володимир Зеленський підписала наказ про внесення продукції низки виробників до переліку сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, вартість яких частково компенсується з бюджету. Адже програма компенсацій — один з важливих інструментів підтримки бізнесу у межах політики “Зроблено в Україні”, — пояснила Юлія Свириденко.

Наразі у реєстрі є 21 виробник і 964 номенклатурні позиції техніки. Перелік пропонує найрізноманітніше обладнання — від плугів до складної самохідної техніки й обладнання для переробки насіння соняшника й ріпаку.

Так, доступне обладнання і техніка від виробників:

  • ТОВ “ТАН”;
  • “МААНС”;
  • “Lizavaua”; 
  • “Слобожанець”; 
  • ТОВ “Агрореммаш-БЦ”; 
  • “РОПА Україна”;
  • “Аеромех. Сепаратори САД.”;
  • Завод “СПД Пeтров”; 
  • ТДВ “Первомайськдизельмаш”;
  • “Капелька У”; 
  • “Голта Агротех”;
  • “ТПГ Агропром”;
  • “ПРОМИСЛОВА ГРУПА “ХАРВЕСТ”; 
  • “СЕРВІС-ТРАКТОР”; 
  • “Новий елеватор”; 
  • “Завод агропромислових технологій” та інших.

Аграрії можуть придбати техніку цих виробників, внесену у реєстр, і отримати за неї компенсацію до 25% від вартості. В міру надходження нових заявок список розширюватиметься. Подати заявку щодо включення техніки та обладнання до переліку можна до 31 жовтня 2024 року.

Міністерка економіки переконана, що ця програма допоможе підтримати як машинобудівників, так і фермерів. За її словами, цьогоріч на цю ініціативу з держбюджету вже спрямували 1 мільярд гривень. 

Я переконана, що вона (ред. програма) матиме значний вплив на пожвавлення машинобудівної галузі. І це не просто прогноз, а досвід попередніх періодів, коли діяла програма. Частка української продукції на внутрішньому ринку за період 2017-2021 років зросла вдвічі через створений попит та цінову перевагу. Обсяг виробництва зріс з 5 до 12 тисяч одиниць, з них половина експортувалась,

підсумувала Юлія Свириденко // міністерка економіки

Як отримати компенсацію за техніку або обладнання

Аби отримати часткову компенсацію від держави вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має: 

  • обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки;
  • придбати необхідну техніку;
  • подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
Компенсації фермерам
Інструкція, як отримати компенсації / інфографіка Мінекономіки

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Семаковська Тетяна 13:35, 17 Липня 2024
пенсіонери Карітас Донецьк
Пенсіонери матимуть пріоритет при компенсації / фото ілюстративне Pexels

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване житло та створення інформаційної бази даних
житла для ВПО.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкти для ВПО

17 липня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні два ключові законопроєкти.
Перший законопроєкт (Nº11028) стосується надання пріоритетного права деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені обʼєкти нерухомого майна. За основу його прийняли 290 народних депутатів. Згідно з документом, пріоритетне право на компенсацію матимуть такі категорії ВПО:

  • особи пенсійного віку;
  • ВПО, які мають на утриманні дитину віком до шести років;
  • ВПО з двома і більше неповнолітніми дітьми на утриманні;
  • ВПО, які мають на утриманні дитину з інвалідністю; одинокі батьки, які виховують дитину віком до 14 років; особи з інвалідністю її групи.

Другий законопроєкт (Nº11281) передбачає створення інформаційної бази даних обʼєктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб. За основу його підтримали 280 народних депутатів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

Семаковська Тетяна 15:02, 16 Липня 2024
Бахмут
Багатоповерхівки на околицях Бахмута / фото 93-тя ОМБр

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Окуповане майно

Люди, які заселяються в житло, незаконно конфісковане в українських громадян на ТОТ, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності (з можливим оголошенням у міжнародний розшук). Крім того, такі “власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам нерухомості (в тому числі в межах міжнародних судових процесів).

Мінреінтеграції наголошує, якщо у вас є інформація про факти незаконного заселення сторонніх осіб у житло українців на ТОТ, а також про осіб, причетних до таких дій, повідомляйте про це правоохоронним органам України або на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

пенсіонери Карітас Донецьк

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване […]

Бахмут

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” […]

Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]