ВПО повертаються на окуповані території: пояснення лідерки партії “Слуга Народу”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 24 Жовтня 2024
Олена Шуляк / фото РБК-Україна

Голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк прокоментувала заяву омбудсмена Дмитра Лубінця про те, що переселенці через соціально-економічні труднощі змушені повертатися у прифронтові міста та на тимчасово окуповані території. Таку ситуацію вона назвала “провалом державної політики в питанні підтримки ВПО”.

Про це йдеться в повідомлені голови партії “Слуга Народу” Олени Шуляк у Facebook.

Повернення ВПО на ТОТ: пояснення Олени Шуляк

За словами Олени Шуляк, держава не впоралася із політикою підтримки ВПО, адже не змогла забезпечити їх однією з ключових потреб — власним житлом. Це змушує їх повертатися додому, у прифронтові міста та на тимчасово окуповані території.

Розв’язати проблему могли б державні програми, зокрема, єВідновлення та єОселя. Утім, вони нібито недоступні для більшості ВПО і “лише одиниці змогли нею скористатися”.

єВідновлення на 2025 рік взагалі не передбачає державного фінансування, тільки відносно невеликі кошти від міжнародних донорів. Та й навіть якби вони були, виплат за житло на ТОТ за програмою єВідновлення, незважаючи на успішний Мелітопольський експеримент, немає. Коли будуть? Ніхто не знає“, — пише Олена Шуляк у Facebook.

Окремо політикиня додала, що росіяни вже почали використовувати ситуацію на власну користь та розгортати масштабні інформаційні кампанії, зокрема, видавати по 45 тисяч рублів (19 100 гривень) за квадратний метр зруйнованого житла.

Депутатка додала, що зараз владі потрібно змінити підхід до питання ВПО, щоб Україна не отримала частину суспільства, яка “буде сповнена ненавистю до всіх, людей, які у власній країні стали непотрібними”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Вивозили навіть напіввовків та кіз”: волонтер Євген Ткачев розповів про евакуацію на Донеччині

Семаковська Тетяна 12:44, 24 Жовтня 2024
Евакуація з Часів Яру / фото Євген Ткачев

На Донеччині триває евакуація, нею займаються не тільки обласні адміністрації, але й волонтери. Зокрема, це гуманітарна місія “Пролісок”, яка регулярно рятує людей із зони бойових дій. Євген Ткачев, один з тих волонтерів, який продовжує вивозити людей з найважчих ділянок, Часів Яр не виняток. Вчора звідси також евакуювали людину.

Про те, як відбувається евакуація, як на неї вплинула комендантська година, та чи можна виїхати з малими та великими тваринами — читайте в матеріалі.

Евакуація з Донеччини, як вивозять людей

Щоб евакуюватися з Донецької області люди звертаються за номерами до місцевих адміністрацій, відбувається це, як точково, коли приїздять за однією людиною, так й масово. Наприклад, “Пролісок” на прохання адміністрацій замовляє великі авто, збирає охочих виїхати й автобусами евакуюють мешканців з прифронтових територій вглиб України.

“Наприклад, військова адміністрація домовилась з санаторієм чи гуртожитком, зібрала заявки людей й ці люди вже цілеспрямовано туди їдуть. Так евакуювали людей на Полтавщину”, — пояснює Євген Ткачев.

“Пролісок” також організовує для евакуйованих психологічну допомогу, пояснює, як отримати та оформити виплати, допомагає тим, хто втратив документи тощо.

Нова комендантська година, яка діє на Донеччині не заважає людям евакуюватися пояснює волонтер. У Костянтинівській та Іллінівській громадах від 7 жовтня діють нові правила пересування, з 15:00 до 11:00. Водночас деякі волонтери мають перепустки й можуть пересуватися, коли це потрібно, аби вивозити людей у безпечніші регіони.

“У нас не було таких випадків, коли поліція чи військові не дозволили у комендантську годину добратися до пункту евакуації рейсу. Навпаки, вони підвозять й допомагають людям”, — пояснює волонтер.

Для тих, хто не може пересуватися самостійно організовують евакуацію під наглядом медиків чи супроводжуючої особи. “Пролісок” для цього винаймає машини швидкої допомоги, тож людина з комфортом доїздить до будь-якої точки в Україні.

“Така евакуація я вважаю дуже необхідна й вона є дефіцитною. Ці послуги коштують найбільше, й люди просто не можуть собі дозволити, але завдяки цій евакуації щоденно люди виїжджають. Фінансування на це виділяє Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, а також Гуманітарний фонд для України. Різні проєкти фінансують різний напрямок”, — каже Євген Ткачев.

Як евакуюватися з тваринами?

Евакуюватися з тваринами з Донеччини можна, пояснює волонтер. Євген Ткачев додає, що він за час роботи у “Проліску” вивозив різних тварин, як малих, так й великих. Але все залежить від тварини, якщо собака агресивна та кидається на людей в автобусі, її не зможуть везти евакуаційним автобусом з іншими людьми, які мають домашніх улюбленців. Тому власникам важливо подбати про те, щоб їх тварина була безпечною для інших, наприклад везти її в переносці.

“Таких тварин все одно вивозять, меншими бусиками стараються виїхати з ними. Люди звертаються й до волонтерів, які допомагають евакуювати не соціалізованих собак. На жаль тварин у прифронтовій зоні залишається багато. У Часів Ярі безпритульних собак також вистачає. Але ми евакуйовували різних тварин не лише собак та котів, але й кіз й напіввовків”, — додає волонтер.

Він наголошує, що важливо аби й власники тварин заздалегідь думали про житло, якщо вони переміщаються з великими тваринами, адже волонтери цим не можуть опікуватися. Вони готові допомагати з усім: вивозом, виплатами, соцдопомогою тощо, але перейняти відповідальність за тварину не можуть, власник має подбати про це.

Бували випадки, коли люди виїздили залишаючи тварин у прифронтовій зоні. Зокрема, пригадує Євген Ткачев, так залишили кіз у Часів Ярі. Їхати за ними було дуже небезпечно, але волонтери з UA Animals врятували тварин, поїхавши туди.

Евакуація з Донеччини

Для того, щоб евакуюватися потрібно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal;
  • дістатися до місця збору  безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Для евакуації осіб з тяжкими хворобами чи інвалідністю потрібно звертатися за наступними номерами: 

  • 0 800 332 614;
  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни просунулися в Селидовому, є рух в бік Костянтинівки: карта бойових дій

Семаковська Тетяна 09:30, 24 Жовтня 2024
Росіяни просунулися у бік Костянтинівки / карта Deep State

Ворог просунувся в Селидовому, Костянтинівці, Ізмайлівці та біля Богоявленки. Сили Оборони стримують росіян на інших та сусідніх напрямках. Окупанти тим часом скаржаться на українські безпілотники.

Про просування ворога свідчить карта бойових дій Deep State та частково підтверджують дані Інституту вивчення війни.

Карта бойових дій на Донеччині

За минулу добу росіяни просунулися одразу в кількох населених пунктах, зокрема в Селидовому, Костянтинівці, Ізмайлівці та біля Богоявленки.

“Враховуючи ситуацію, яка склалася у Селидовому за вчора та сьогодні, то варто розуміти, що брехня погубить не тільки суміжні підрозділи, а й буквально все і всіх”, — пишуть аналітики.

Український Генштаб повідомив, що 22 жовтня російські війська здійснили безуспішну атаку біля Бондарного, це на південний захід від Сіверська та північний схід від Часів Яру. На цьому напрямку продовжують діяти:

  • підрозділи російської 85-ї окремої мотострілецької бригади;
  • колишній 2-й армійський корпус “луганської народної республіки”;
  • південний військовий округ.

Російські джерела стверджували, що вони просунулися в напрямку Часів Яру, але ISW поки що не бачила візуального підтвердження цих заяв. Окупанти також зробили непідтверджені заяви, що їх війська нібито просунулися в північно-східному і східному напрямках Часів Яру.

Речниця Анастасія Бобовнікова повідомила, що деякі російські штурмові групи час від часу перетинають канал Сіверський Донець, але вони не прорвали українську оборону на захід від каналу.

За її словами, російські війська не можуть переправляти транспортні засоби через канал, тому що українська артилерія і безпілотні літальні апарати не дають змоги побудувати понтонні переправи. Російські війська продовжували атакувати на північний схід від Часів Яру біля Григорівки.

Російський воєнкор заперечив прорив оборони у Часів Ярі

Російський блогер, пов’язаний з повітряно-десантними військами росії, стверджує, що українські сили використовують безпілотники аби завдавати удару по російській військовій техніці аж до Покровського, а це близько 27 кілометрів на схід від Часів Яру. Таким чином ЗСУ перекривають російські наземні лінії зв’язку з Бахмутом, де засіли росіяни.

Джерело рф каже, що говорити про прорив росіян у Часів Ярі поки що передчасно. За повідомленнями, 217-й та 331-й полки 98-ї дивізії повітряно-десантних військ росії діють на північному сході Часів Яру та поблизу масиву Ступки Голубовські 2.

Також у напрямку Часів Яру діють підрозділи 5-го зенітно-ракетного полку 98-ї дивізії ПДВ, а також 88-ї добровольчої бригади та бригади “Північ-В”. На північ від Часів Яру діють підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади та інші невстановлені підрозділи російського корпусу, а на південь від Часів Яру діють підрозділи 4-ї окремої мотострілецької бригади. Згідно з цими даними, щонайменше близько 10 бригад ворога воюють біля Часів Яра.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у […]

18:20, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид […]

“У нас різне минуле, але точно спільне майбутнє”: що спільного у Нарви та Бахмута

Нарва — невелике прикордонне місто в Естонії з населенням близько 50 тисяч людей. Нарва, як виявилося, має чимало спільного з Бахмутом. Це місто межує з […]

Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі […]

14:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго

Яблука — це унікальний фрукт, який полюбляють мільйони українців за збалансований смак та загальну корисність для організму. Їх можна їсти у звичайному вигляді, втім повністю […]

13:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро