ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: умови програми

Микола Ситник 14:15, 6 Жовтня 2023
Грошова допомога від УВКБ ООН на оренду житла
Грошова допомога від УВКБ ООН на оренду житла / фото з відкритих джерел

Благодійний фонд «Право на захист» у партнерстві з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) розпочали збір даних для надання грошової допомоги на оренду житла. Програма діє на Київщині, Черкащині та Кіровоградщині.

Про це повідомляє БФ «Право на захист».

Програма має на меті підтримати родини ВПО після вимушеного переміщення та сприяти їх інтеграції. Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла родині протягом шести місяців. Грошова допомога надається виключно на оренду житла.

Хто може отримати допомогу?

До програми можуть бути зараховані родини ВПО, які були вимушені переміститися після 24 лютого 2022 року і ще не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.

Крім того, учасники програми мають належати до однієї з наступних категорій населення: 

  • проживають у місці компактного поселення та готові й надалі орендувати житло після завершення програми;
  • проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
  • перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
  • нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.

Обов’язковими критеріями вразливості для категорій населення є: 

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
  • родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);
  • родини, які опікуються дітьми без супроводу (документально підтверджені).

Як долучитися до програми?

Для подання заявки необхідна особиста присутність усіх членів родини у пункті збору даних. Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту збору даних, дозволено подати заявку за оригіналами документів та за умови надання медичної довідки, що підтверджує медичний стан.

Перелік необхідних документів: 

  • документ, що посвідчує особу, номер паспорта, адреса реєстрації, місце й дата народження;
  • адреса та реєстраційний номер ВПО (за наявності);
  • свідоцтво про народження дітей;
  • податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
  • документи, що підтверджують належність до зазначених категорій вразливості (довідки, витяги тощо);
  • підписане бенефіціаром зобов’язання щодо використання ресурсів за цільовим призначенням — орендна плата.

Після подання заявки, інформація у ній буде ще додатково перевірятись на відповідність умовам програми, а також на факт отримання подібної допомоги від інших міжнародних організацій.

Першу виплату слід очікувати мінімум чотири тижні від дати подання заявки. Кошти надійдуть на банківську картку або через мобільний додаток та систему грошових переказів.

Адреси пунктів збору даних

У Київській та Черкаській областях працюють мобільні групи. Адреси необхідно уточнювати індивідуально на «гарячій лінії» програми: 0 800 750 104.

У Кіровоградській області пункт розташований за адресою: Кропивницький, вулиця Пашутинська, 31-а, офісне приміщення (біля ЦНАПу). Графік роботи: Пн-Пт 09:00-18:00.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

91-річну жінку евакуювали з Покровська під обстрілами

Семаковська Тетяна 16:13, 22 Травня 2025
З Покровська евакуювали 91-річну мешканку / скриншот з відео

91-річну жительку Покровська евакуювали під обстрілами, у цьому допомогли поліцейські “Білого янгола”.

Покровськ, евакуація

У прифронтовому Покровську, що на Донеччині, екіпаж поліції “Білий янгол” під ворожим обстрілом евакуював 91-річну жінку.

Пані Софія ветеранка, яка пережила Другу світову війну. Останній час жінка змушена була жити в підвалі, майже без умов для існування. Вона пересувається з труднощами й потребує постійного догляду. Донеччанка попросила вивезти її якомога далі від лінії фронту.

Поліцейські під обстрілами дісталися до будинку та евакуювали жінку в безпечніше місце. Нині ситуація в Покровську залишається важкою, місто перебуває під постійним вогнем. Цивільних закликають евакуюватися.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін полоненими 1000 на 1000: Зеленський провів нараду

Семаковська Тетяна 15:30, 22 Травня 2025
Володимир Зеленський проводив нараду щодо обміну 1000 на 1000/ фото Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів нараду до підготовки до масштабного обміну полоненими з росією. Домовленість про звільнення 1000 українських військовополонених стала одним із головних результатів недавньої зустрічі в Туреччині.

Про це Володимир Зеленський повідомив у Telegram.

Обмін 1000 на 1000

За словами глави держави, в Україні вже провели координаційну нараду щодо реалізації домовленості. Організацію процесу контролює міністр оборони Рустем Умєров. До роботи залучені Головне управління розвідки, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС, Уповноважений Верховної Ради з прав людини та команда Офісу Президента.

Зеленський підкреслив, що з’ясовуються деталі щодо кожного полоненого, згаданого в російських списках.

Нагадаємо, що обмін 1000 на 1000 українська та російська сторона домовилась під час перемовин у Стамбулі 16 травня.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

91-річну жінку евакуювали з Покровська під обстрілами

91-річну жительку Покровська евакуювали під обстрілами, у цьому допомогли поліцейські “Білого янгола”. Покровськ, евакуація У прифронтовому Покровську, що на Донеччині, екіпаж поліції “Білий янгол” під […]

Обмін полоненими 1000 на 1000: Зеленський провів нараду

Президент України Володимир Зеленський провів нараду до підготовки до масштабного обміну полоненими з росією. Домовленість про звільнення 1000 українських військовополонених стала одним із головних результатів […]

вокзалу

Скільком бахмутянам призупинили розгляд заяви про компенсацію за зруйноване майно

16 травня відбулося дистанційне чотирнадцяте засідання Бахмутської комісії з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок вторгнення росії Засідання проходило дистанційно […]

комунальні підприємства

КП з окупованих міст: навіщо їх утримують і що з ними робити далі? Відповідь експерта

Комунальні підприємства з окупованих територій України були евакуйовані в більш безпечні громади. Робота деяких КП триває дистанційно. При цьому співробітники отримують зарплати і витрачають бюджетні […]

Обстріли Костянтинівки та Райгородка: загинуло 2 жінки, поранені — в лікарні

22 травня росіяни обстріляли Донеччину, внаслідок російських атак по Костянтинівці та Райгородку загинули двоє жінок, ще двоє поранені. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. Обстріл […]