ВПО збільшили грошову допомогу від УВКБ ООН: хто отримає надбавку

Семаковська Тетяна 17:28, 2 Жовтня 2023
УВКБ ООН збільшить грошову допомогу/ з відкритих джерел

З 1-го жовтня 2023 року сума багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН збільшилася з 2 200 грн до 3 600 грн на місяць. Таке рішення прийняли після того, як переглянули ціни на споживчий кошик. Допомога від УВКБ ООН розрахована на тримісячний період. Бахмутяни, які ще не подавалися на програму також можуть отримати 3 600 грн допомоги.

Про зміни повідомляє БФ “Право на Захист”.

ВПО отримають на 1400 грн більше

1 жовтня почало діяти нововведення, згідно із якими переселенці отримуватимуть від УВКБ ООН збільшену грошову допомогу. Замість 2200 грн люди зможуть отримати 3 600 грн. Загальна сума виплат на одного члена родини становить 10 800 грн.

Хто може подати заявку на грошову допомогу?

  • особи, які ще не отримували грошову допомогу у розмірі 2200 грн / особа / місяць від міжнародних організацій (у 2022–2023 роках);
  • особи, які мають місячний дохід, менший за 5400 грн на члена родини;
  • особи, які належать до таких категорій населення, як переселенці після 24 лютого 2022 року;
  • особи, які не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська, Донецька;
  • люди, які повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області / країни через воєнні дії після 24 лютого 2022 р.

Крім того, на збільшену грошову допомогу можуть претендувати наступні громадяни з перелічених критеріїв вразливості:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).

Перелік необхідних документів та адреси пунктів збору даних для надання грошової допомоги знайдіть за посиланням. Гаряча лінія для консультування від УВКБ ООН: 0 800 307 711 (Пн-Пт 09:00–18:00).

Читайте також: Де в Польщі українці можуть отримати допомогу?

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Звільнення Бахмута”: як виглядає свобода очима росіян

Семаковська Тетяна 15:00, 20 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

20 травня 2024 року російські пропагандисти почали поширювати у своїх каналах повідомлення про “річницю звільнення Бахмута”. Загарбники згадують й за вагнерівців, які повністю знищили місто. До так званої “річниці” редакції публікує фото до та після “звільнення”. Показуємо, як виглядав Бахмут до приходу російської окупації у 10 кадрах.

Бахмут коли окупували?

Армія рф окупувала місто весною 2023 року, офіційно битва за Бахмут почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста. У цей час в Бахмуті наші війська частково продовжують утримувати оборону та знищувати так звані “елітні” війська росіян.

В середині квітня Міністерство оборони росії заявило, що ПВК “вагнер” захопило три квартали на півночі, у центрі та на півдні Бахмута. Вагнерівці також просунулися в північному, південному та центральному Бахмуті. Йдеться про більшу частину залізничного вокзалу та району через залізницю.

Пропагандисти заявили, що війська “вагнера” просунулися на захід від залізничної лінії в західному Бахмуті. Росіяни просунулися до Будинку Культури Мартинова. У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це “звільненням Бахмута”.

Російські окупанти святкують “звільнення Бахмута” / скриншот

“Річниця звільнення Бахмута” для бахмутян — це рік без домівок та рідного міста. Ми публікуємо кадри до звільнення армією рф й після, аби наочно показати культуру “руского мира”.

Бахмут “до” та “після” у 10 кадрах

Вулицями Бахмута раніше гуляли родини, а весною 2023 року з калюж на дорозі бахмутяни черпали воду
Бахмутський вокзал теж “звільнився”
Бахмутська набережна також отримала новий вигляд після приходу рф
Бахмут. Мурали на будинках по вулиці Чайковського. 2021 рік та 2023 рік
Житлові двори та вулиці у Бахмуті тепер виглядають, як російські вулиці у селах

Бахмутський коледж транспортної інфраструктури — одна з найвизначніших та найкрасивіших будівель старовинного Бахмута. Саме в будівлі колишньої Бахмутської повітової земської управи в листопаді 1917 року Центральна Рада проголосила владу Української Народної Республіки, а на її фасаді підняли синьо-жовтий український прапор.

Бахмут, вигляд на місто
Замість дерев у Бахмуті стоять обгорілі стовбури
Бахмут життя до та після

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Понад мільйон гривень для бахмутян: хто отримав кошти з бюджету

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:25, 20 Травня 2024
Виплати
Фінансова допомога / фото з відкритих джерел

16 травня 2024 року Усзн Бахмутської Міської Ради профінансувало виплату матеріальної допомоги 163 бахмутянам на загальну суму 1 024 600 гривень відповідно до рішення міської комісії. Кошти були спрямовані на підтримку різних вразливих верств населення, хто з бахмутян може отримати їх?

Редакція Бахмут IN.UA з’ясувала деталі в Інни Сподіної, начальниці Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради.

Фінансова підтримка для бахмутян в евакуації: хто отримав

Гроші бахмутянам нарахували на банківські рахунки, відтак допомогу отримали:

  • 10 учасників АТО/ООС та звільнених Захисників України (87 600 гривень);
  • 8 сімей загиблих Захисників (55 000 гривень);
  • 4 поранених Захисників (26 000 гривень);
  • 3 мобілізованих військових (45 000 гривень);
  • 23 громадян у скрутних обставинах (103 000 гривень);
  • 112 людей похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю (691 000 гривень);
  • 2 особи на придбання палива (10 000 гривень);
  • 1 постраждалий від Чорнобильської катастрофи (7 000 гривень).

Також виплачено 5 000 гривень щомісячної допомоги 2 особам віком 100 років та 30 000 гривень одноразової допомоги 2 сім’ям на поховання ветеранів війни.

Як звернутись по допомогу?

“Люди звертаються за цією допомогою за простим алгоритмом, який розміщений на сайті Бахмутської міської ради, а також на фейсбуці ми публікували. Вони звертаються, надають комплект документів і саме на електронну пошту управління. Всі, хто звертаються протягом місяця, ми їх розглядаємо і робимо реєстр. І всі ці заяви з пакетами документів розглядаються членами комісії. Кожного місяця проходить засідання комісії по матеріальній допомозі та приймається рішення по кожному випадку, залежно від ступеня тяжкості потреб”, – розповіла Інна Сподіна.

Контакти Усзн Бахмутської міської ради: [email protected], +380 (99) 713 3980, +380 (99) 713 4250.

Зростаючі суми допомоги

За словами представниці соцзахисту, обсяги виплат невпинно зростають. Якщо на початку року суми були порівняно незначними, то починаючи з березня вони перевищують 1 мільйон гривень щомісяця. Зокрема, у квітні було виплачено 1 059 000 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

виплати для дітей

10 тисяч на дитину: батьки постраждалої малечі можуть податися на допомогу

Діти, які через війну отримали поранення або інше ушкодження здоров’я в Україні та перебувають на території України або за її межами, можуть отримати фінансову допомогу […]

волонтер Харків

Їжа та продукти гігієни: для переселенців у Харкові видадуть гумдопомогу

Волонтерська організація “Незламний Харків” надає одноразову гуманітарну допомогу мешканцям Харкова, зокрема й ВПО, які проживають не в гуртожитках. Людям видадуть харчі, гігієнічні набори, дитяче харчування, […]

Безоплатна допомога юриста

Безоплатні послуги юриста чи адвоката для ВПО: як скористатися

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право отримати безоплатно послуги юриста або адвоката. Для цього необхідно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД).  Фахівці Координаційного центру […]

17:54, 13.09.2023 Микола Ситник