Міжнародна організація Helvetas Swiss Intercooperation у межах реалізації Програми підтримки економічної стійкості України (ERP) розпочала грантову програму для ВПО та інших категорій українців, які постраждали від війни. В її межах надаватимуться кошти на започаткування або відновлення підприємницької діяльності.
До участі в грантовій програмі запрошують українців з Харківської та Дніпропетровської областей. Пріоритет матимуть заявники, які відповідають наступним категоріям:
стали ВПО після 24 лютого 2022 року;
мають фінансову та соціальну вразливість (одинокий батько/мати, троє або більше дітей, особа з інвалідністю або опікун члена родини – особи з інвалідністю, ветерани тощо);
планують проводити свою діяльність у вже наявному окремому приміщенні (орендованому, власному, окремій кімнаті/просторі тощо).
Зазначається, що пріоритетними для участі в програмі вважаються наступні види підприємницької діяльності:
видавничо-поліграфічна справа;
будівельні та ремонтні роботи;
автосервіс;
прибирання та послуги із прання;
заклади швидкого харчування;
пошиття або ремонт одягу чи взяття тощо.
За результатами конкурсу буде надано приблизно 40 грантів у розмірі до 114 000 гривень кожен.
Як подати заявку
Для того, щоб взяти участь в конкурсному відборі, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.
Дедлайн подання заявок — 21 серпня 2024 року. Докладніше з умовами грантової програми та переліком необхідних документів можна ознайомитись за посиланням.
Ворожа пропаганда вкотре звинувачує Україну в розробці“брудної бомби”. Таку інформацію ширять російські ЗМІ ще з 2022 року. У 2024 році про наявність бомби стверджує начальник радіаційних, хімічних та біологічних військ рф ігор кирилов.
Чому ця інформація не є достовірною — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.
Що таке “брудна бомба”?
Департамент охорони здоров’я штату Нью-Йорк в США визначає брудну бомбу як “бомба, яка поєднує звичайні вибухові речовини, такі як динаміт, з радіоактивними матеріалами у твердій, рідкій або газоподібній формі”. Мета такої бомби — не тільки спричинити вибух, але й розпилити радіоактивні речовини на великій площі, що може забруднити навколишнє середовище і створити серйозну загрозу для здоров’я людей.
Головною метою “брудної бомби” більше є створення паніки, хаосу та економічних збитків, ніж прямого масового ураження. Хоча радіоактивне забруднення може бути небезпечним, кількість радіації, яка вивільняється під час вибуху, зазвичай не настільки велика, щоб викликати негайну смерть у великої кількості людей. Однак такий вибух може викликати серйозні проблеми з точки зору очищення території та довготривалого впливу на здоров’я.
“З воєнної точки зору немає жодного сенсу застосовувати “брудну бомбу”. Це не принесе великих втрат супротивнику, може лише змусити його залишити певний район. Застосування “брудної бомби” – це типовий теракт з метою залякування та шантажу”, — заявляв в інтерв’ю BBC професор інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т. Шевченка, експерт з нерозповсюдження ядерної зброї Сергій Галака.
Росіяни заявляють, що українці мають “брудну бомбу”
У російському пропагандистському Telegram каналі “МАЙ ДНР” опублікували заяву начальника російського РХБЗ ігоря кирилова, який заявив про нібито наявність в України “брудної бомби”. Цей варіант інфоприводу про “брудну бомбу” публікується як ствердження: в України вона є.
Першоджерело цієї публікації — допис Телеграм-каналу Zvezdanews, який промаркований як “ексклюзив”. Кирилов же заявив журналістці своє припущення про те, що Україна має цю саму бомбу.
Докази відсутності “брудної бомби” на території України
У листопаді 2022 року Україна запросила на свої секретні об’єкти експертів МАГАТЕ, котрі в підсумку не знайшли жодних ознак намірів України створити та застосувати бомбу.
Хоча розслідування МАГАТЕ не підтвердило наявність ядерної діяльності на секретних об’єктах ще у 2022 році, воєначальник кирилов у 2024 році говорить про те, що МАГАТЕ ніяк не перевіряє ознаки створення бомби:
«При этом вызывает определённую настороженность тот факт, что о вероятном наличии у киевского режима так называемой “грязной бомбы” говорится весьма спокойно, не созывается срочное заседание Совбеза ООН, не начинает работу мониторинговая миссия МАГАТЭ. Хочется надеяться на то, что всё это будет сделано в ближайшее время. В противном случае есть примерно 0% гарантии того, что украинский режим “грязную” бомбу применить не решится и что западные спонсоры при этом не скажут, что это “в рамках правил ведения войны за территориальную целостность”».
Тобто перш ніж заявляти про нібито байдужість МАГАТЕ до таких звинувачень, кирилов не був обізнаний у тому, що перевірка експертів була проведена ще у 2022 році. Це може свідчити або про його некомпетентність, або про те, що він діяв виключно в рамках пропаганди. Аби росіяни повірили не лише в брехню про ядерну зброю в Україні, а у те, що всі міжнародні організації у змові проти рф і підтримують “застосування” Україною бомби.
Попередні звинувачення російських воєначальників
Начальник військрадіаційного, хімічного та біологічного захисту рф ігор кирилов ще у 2022 році говорив, що нібито Київ уже завершує створення “брудної бомби”.
Також ексміністр оборони рф сергій шойгу стверджував, що у випадку застосування ядерної зброї, звинувачуватиме саме Київ.
Проросійські Telegram-канали поширюютьінформацію, що Зеленський нібито порушив конституцію Італії, оскільки під час атаки на Курську область, Україна, мовляв, без дозволу використала італійську зброю. Саме така стаття за словами пропагандистів буцімто опублікована в медіа IL Fatto Quotidiano.
Однак, це фейк. lL Fatto Quotidiano не публікувало такої інформації, а Україна не використовувала італійську зброю на території росії.
Українські війська в Курську: фейк від рф
6 серпня Міністерстві оборони росії заявили про нібито атаку кордону Збройними силами України та початок боїв у Курській області. Пізніше, 12 серпня, Володимир Зеленський підтвердив присутність української армії на території рф. Серед вказаних доручень президент зобов’язав Міністерство оборони та дипломатів представити перелік необхідних дій з української сторони для отримання дозволів від партнерів на використання далекобійної зброї. 11 серпня, менше ніж за тиждень після інформації про прорив кордону, пропагандистські Telegram-канали поширили нібито скриншот статті італійського медіа IL Fatto Quotidiano підписавши:
“У матеріалі йдеться про те, що київський режим використав італійську зброю при вторгненні в Курську область без дозволу парламенту країни. Тим самим Зеленський перетнув усі червоні лінії й фактично втягнув Рим у прямий військовий конфлікт із Москвою. “Уряд кидає Італію в ситуацію максимальної небезпеки й ставить під загрозу сам світ у всьому світі”, — попереджає видання.”“
На сайті IL Fatto Quotidiano існує стаття під заголовком “Ucraina in Russia, Italia fuori dalla Costituzione” (Україна в Росії, Італія поза Конституцією). Однак, це єдиний правдивий збіг. Підзаголовок, що на картинці, це — вигадка та фотошоп, а основна частина матеріалу не містить інформації про нібито незаконне використання Україною зброї Італії під час атаки на Курську область.
Кількома місяцями раніше, у матеріалі Times повідомлялось, що разом з Великою Британією і Францією, Італія надала Україні крилаті ракети Storm Shadow. Загалом з моменту повномасштабного вторгнення Італія схвалила вісім пакетів підтримки уряду президента Володимира Зеленського. Відомо, що в рамках дев’ятої постачі допомоги, Італія надасть інструмент протиповітряної оборони SAMP/T. Крім цього, уряд Італії досі ніколи не оприлюднював точний список зброї, яку він відправив до України, однак наголошує, що надіслані військові засоби призначені для використання лише на території України.
Інформація, що Україна нібито порушила договір з Італією та без відповідного дозволу використала зброю в Курській області, не містить жодного доказу. Натомість кілька днів тому, Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що італійська зброя не використовувалася Україною на території рф, а надане озброєння може бути використане лише в обороні, без можливості застосування для нападу.
Пропагандисти продовжують намагатися створити для України образ нібито країни-порушниці. Так вони прагнуть дискредитувати українське керівництво та створити враження, що Україна, мовляв, не дотримується міжнародних зобов’язань. Однак український уряд чітко виконує всі умови використання зброї, відповідно до міжнародного права та угод, підписаних з партнерами.
У Лиманському лісництві сталася масштабна пожежа. Рятувальники вже другу добу намагаються приборкати вогонь, але безуспішно. Про це повідомили в ГУ ДСНС України. Пожежа в Лиманському […]
В одному з пропагандистських телеграм-каналів опублікували нові кадри руйнувань Бахмута, а саме в районі відомого стадіону Авангард. Редакція Бахмут IN.UA публікує ці самі фотографії. Бахмут, […]
18 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Гуманітарна організація Acted Ukraine відкрила реєстрацію на отримання багатоцільової грошової допомоги. Вона доступна переселенцям та людям, які постраждали від обстрілів. Про це повідомляє Acted Ukraine. […]
Росіяни не полишають спроб захопити місто Покровськ на Донеччині. Для цього вони використовують свою звичну тактику: знищити інфраструктуру, а потім зайти в зруйноване місто. Про […]