ВПО-2024: уряд може збільшити термін подачі заяв на продовження виплат

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:30, 6 Березня 2024
Грошова допомога від держави / фото з відкритих джерел

На засіданні Координаційного штабу з питань ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук розглядалося питання збільшення терміну прийому заяв на продовження виплати ВПО. Таке рішення може допомогти ВПО залишитися з регулярною грошовою допомогою від держави.

Про це повідомила пресслужба Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Виплати ВПО у 2024 році

Учасники засідання повідомили, що наразі фіксується велика кількість звернень щодо продовження виплат ВПО з 1 березня 2024 року, через що в багатьох ЦНАПах України виникли великі черги. Подекуди записатися на прийом можна не раніше квітня.

Представники штабу з питань ВПО обговорювали можливість внесення змін до постанови КМУ від 20 березня 2022 року № 332, якою затверджено порядок надання допомоги на ВПО. Серед основних ідей виділяють можливість продовження терміну подачі заяв до 30 квітня.

На гарячі лінії Мінреінтеграції звертається багато ВПО з приводу строків подачі заяв на продовження виплат. Наразі напрацьовуються відповідні зміни до урядової постанови, щоб всі нормально встигли це зробити,

Ірини Верещук // віцепрем’єрка України

Якщо зміни будуть прийняті, то внутрішньо переміщені особи (ВПО), які отримували грошову допомогу від держави та подали заяву на її продовження у квітні, зможуть отримувати виплати, починаючи з березня.

Як продовжити виплати ВПО

З 1 березня запрацювали нові механізми нарахування виплат ВПО, через які багатьом скасували їх. Утім, переселенці, які залишилися без виплат, можуть продовжити їх за допомогою спеціальної заявки. Право на це мають такі категорії:

  • члени сімей перерахованих раніше осіб;
  • сім’ї з дітьми до 14 років, які не мають змоги віддати дитину до дитячого садка або офлайн-школи й змушені не працювати;
  • ВПО з дітьми до 14 років, які живуть у зоні бойових дій;
  • багатодітні сім’ї;
  • особи, які втратили працездатність і не мають пенсії.

ВПО з цих категорій громадян протягом потрібно звернутися до органу соціального захисту населення, де вони стоять на обліку як ВПО. Зазначимо, що зараз для продовження виплат можуть вимагати додаткові дії. До них, наприклад, можна віднести вимогу влаштуватися на роботу або стати на облік у центр зайнятості для працездатних членів сім’ї.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Який договір треба укласти ВПО з власником житла, щоб оформити субсидію на оренду

Валентина Твердохліб 18:00, 5 Лютого 2025
договір
Підписання договору / ілюстративне фото Pexels

З 29 січня в Україні запрацював механізм надання субсидій на оренду житла для переселенців. Щоб отримати допомогу, власники житла мають офіційно укласти з орендарем договір найму.

Що це за договір і де знайти його приклад, повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

Який договір потрібен для оформлення субсидії на орендоване житло

З 29 січня в Україні запрацювала програма надання державних субсидій на оренду житла для переселенців. Її надаватимуть родинам-ВПО, які винаймають житло і найбільше потребують фінансової допомоги.

Однією з головних умов для оформлення субсидії є наявність договору найму, що укладено між орендарем і власником житла. Цей договір є ключовим інструментом захисту ВПО від неочікуваних змін в умовах проживання чи від виселення. Завдяки цьому документу переселенці можуть убезпечите себе від несподіваних вимог звільнити житло чи підняття цін.

Субсидія надається лише за умови наявності договору найму. Його приклад доступний за посиланням. Також договір доступний на порталі електронних послуг і у відділеннях Пенсійного фонду України. У ньому треба лише заповнити свої дані.

Для оформлення субсидії на оренду житла потрібно звертатися у відділення Пенсійного фонду України або у ЦНАПи. Чи доступна ця послуга в релокованих ЦНАПах Бахмута, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Покровському районі оголосили 12 нових сіл, де діє обов’язкова евакуація дітей: список

Валентина Твердохліб 17:15, 5 Лютого 2025
евакуація
Евакуація дітей / фото Донецька ОВА

На Донеччині оновили перелік населених пунктів, де діє обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її оголосили у 12 населених пунктах Шахівської громади Покровського району.

Скільки наразі там залишаються дітей, під час брифінгу розповіла виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Примусова евакуація дітей у Донецькій області: нові населені пункти

Через погіршення безпекової ситуації на Донеччині розширили перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її ввели у Шахівській громаді Покровського району.

Евакуації підлягають діти, які проживають у 12 селах:

  • Іванівка;
  • Бойківка;
  • Володимирівка;
  • Вільне;
  • Дорожнє;
  • Заповідне;
  • Затишок;
  • Коптєве;
  • Маяк;
  • Нове Шахове;
  • Новоторецьке;
  • Панківка.

Станом на 5 лютого діти продовжують лишатися в семи селах. Там налічуються 66 дітей. Із них:

  • у Заповідному — 18 дітей (8 сімей);
  • у Новому Шаховому — 3 дитини (3 сім’ї);
  • в Іванівці — 1 дитина;
  • у Володимирівці — 34 дитини (24 сім’ї);
  • у Новоторецькому — 7 дітей (5 сімей);
  • у Панківці — 1 дитина, одна сім’я;
  • у Маяку — 2 дитини (2 сім’ї).

Зазначимо, що вилучити дітей без дозволу батьків поліція не має права. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють їх виїхати в більш безпечні міста.

Евакуація з Донецької області: контакти

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

договір

Який договір треба укласти ВПО з власником житла, щоб оформити субсидію на оренду

З 29 січня в Україні запрацював механізм надання субсидій на оренду житла для переселенців. Щоб отримати допомогу, власники житла мають офіційно укласти з орендарем договір […]

евакуація

У Покровському районі оголосили 12 нових сіл, де діє обов’язкова евакуація дітей: список

На Донеччині оновили перелік населених пунктів, де діє обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її оголосили у 12 населених пунктах Шахівської громади Покровського району. Скільки […]

пряма лінія

Пряма лінія з Марченко: бахмутяни можуть поспілкуватися з ОМС

Завтра, 6 лютого, відбудеться Пряма лінія із заступником начальника Бахмутської МВА Олександром Марченком. Усі охочі зможуть поставити нагальні питання. Про це інформує Бахмутська міськрада. Пряма […]

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець. Детальніше про те, як скористатися платформою […]

бахмута

Росіяни показали нові кадри з житлових масивів Бахмута

Росіяни опублікували нові знімки з Бахмута. В об’єктив потрапили зруйновані житлові масиви, в тому числі й по вулиці Ювілейній. Кадри зроблені взимку 2025 року. Редакція публікує […]