Ворог стягує на Бахмутський напрямок дуже багато резервів, які добре підготовлені та мотивовані, — майор ЗСУ

Микола Ситник 10:01, 20 Серпня 2023

Бахмутський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. Напередодні окупанти безуспішно наступали в районі Богданівки та Кліщіївки Донецької області. Водночас армія рф перекидає під Бахмут підрозділи, які воювали на Півночі й Півдні України.

Про це заступник командира 3-тої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін розповів у етері проєкту Радіо Свобода «Свобода.Ранок».

Він зауважив, що ворог стягує на Бахмутський напрямок дуже багато резервів, які добре підготовлені та мотивовані. 

«Окупанти планують зупинити нас і розвивати свій наступ. Протягом останнього тижня вони і в пішому порядку намагалися, і малими групами намагалися, з технікою та танками намагалися рухатись. Всю цю історію ми просто розбивали та знищували: всі ці атакуючі групи перестали існувати. Це впливає на швидкість нашого просування, але не зупиняє рух ЗСУ», — підкреслив військовий.
Заступник командира 3-тої штурмової бригади Максим Жорін. Фото: Телеграм-канал MaksymZhorin

За словами майора ЗСУ, під Бахмут загарбники стягують формування, які воювали на Півночі й Півдні України.

«Частина підрозділів, які сюди перекидаються, які зараз тут перебувають, це регулярні частини, які були виведені ще раніше з інших напрямків, доукомплектовані, провели злагодження і перекинуті сюди. В основному — це десантники. Також тут є механізовані частини, які сюди перекинули. А також на даний момент сюди вже стягують ті підрозділи, які безпосередньо зараз виконували задачі і на Півночі, і на Півдні нашої країни. У свою чергу, туди вони планують завести нові, теж свіжі сили, які нещодавно зібрали», — зазначив Максим Жорін.

Він переконаний, що росіяни не мають проблем із поповненням підрозділів особовим складом. 

«Люди мають знаходитися в реальному світі і не обманювати себе, що у ворога щось закінчується. Поки що в них ще досить багато сил, резервів, техніки і людей. І вони це демонструють за рахунок того, що перекидають і насичують фронт цими підрозділами. Здебільшого проти нас зараз знаходяться десантники, підрозділи «Ахмата» і такої пародії на фанатський рух в росії як «Еспаньола». (Беруть участь у бойових діях як оператори дронів, оскільки безпосередньо знаходитися на лінії бойового зіткнення їм не подобається)», — підсумував Максим Жорін. 
Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Росіяни штурмували позиції ЗСУ на флангах Бахмута

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплати ВПО: чи можуть їх отримувати українці, які повторно евакуювалися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 27 Травня 2024
Гроші для ВПО / фото ілюстративне

Через війну, яку розпочала рф, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Цей статус  гарантує можливість отримувати грошову допомогу від держави. Проте виникає питання: а чи можуть ті, хто повторно евакуюється із небезпечних регіонів Харківщини та інших населених пунктів України, поновити виплати ВПО.

Відповідь надала пресслужба Мінреінтеграції.

Допомога повторно евакуйованим ВПО

За словами віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, особи, які спершу евакуювалися на Харківщину, а тепер змушені робити це повторно, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати від держави. Аналогічну процедуру можуть пройти й інші ВПО, які повторно евакуюються в інші міста країни.

Як поновити статус ВПО

Для того, щоб відновити статус ВПО та знову почати отримувати грошову допомогу від держави, потрібно звернутися до ЦНАПу або іншої установи Управління соціального захисту населення у громадах, що приймають переселенця. 

Грошова допомога для ВПО призначається на шість місяців та становить:

  • 2000 гривень на місяць для дорослих;
  • 3000 гривень на місяць для дітей і осіб з інвалідністю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 27 Травня 2024
Відновлення житла / фото ілюстративне

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Про це повідомлено на сайті Верховної ради України.

Нові напрямки програми “єВідновлення”

Згідно з повідомленням, уряд планує виплачувати компенсації за житлові будинки, сума пошкоджень яких перевищує 200 000 гривень. Ця ініціатива стосуватиметься мешканців територій, які:

  • перебували під тимчасовою окупацією протягом 2022 року;
  • розташовані в районах активних бойових дій;
  • опинилися в оточенні чи блокаді.

Затверджено порядок обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях за допомогою методів дистанційного зондування Землі. Це дозволить оцінити масштаби руйнувань для подальших виплат компенсацій.

Компенсації за втрати з 2014 року

Окрім того, в уряді розглядають доцільність запровадження компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло ще з 2014 року — з початку російської агресії на Сході України.

Наразі компенсації виплачуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Однак у майбутньому джерелом поповнення бюджету програми “єВідновлення” стануть кошти від продажу активів рф, арештованих у рамках санкційного режиму.

Уряд закликає всіх громадян, які втратили житло або можливість у ньому проживати внаслідок війни, скористатися програмою “єВідновлення” для отримання належної компенсації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО: чи можуть їх отримувати українці, які повторно евакуювалися

Через війну, яку розпочала рф, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Цей статус  гарантує можливість отримувати грошову допомогу від […]

15:00, 27.05.2024 Скопіч Дмитро

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Евакуація з Торецької громади до Дніпра: як записатися

На території Торецької громади продовжується обов’язкова евакуація населення до більш безпечних регіонів України. Організацією займається місцева влада за підтримки благодійних організацій з Дніпра. Найближча дата […]

13:00, 27.05.2024 Скопіч Дмитро

Безплатний відпочинок і реабілітація для військових в Карпатах: як долучитися

Благодійний фонд “Зорі надії” надає можливість військовим безплатно відпочити в Карпатах. Там їх чекатимуть робота з психологом на природі та інші цікаві активності. Про це […]

12:00, 27.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Уряд виділив майже 60 мільйонів гривень для компенсацій за розміщення ВПО

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спрямувало близько 60 мільйонів гривень до обласних бюджетів для виплати компенсацій закладам, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб.