Волонтери з Дніпра евакуюють тварин із Донеччини: як залишити заявку

Микола Ситник 08:45, 30 Жовтня 2023
Волонтер
Координатор Центру допомоги тваринам Сергій Луденський / ілюстрація «Бахмут IN.UA»

Активісти з Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра продовжують евакуювати тварин із прифронтових населених пунктів Донецької області.

Координатор центру Сергій Луденський розповів редакції «Бахмут IN.UA», як організація евакуює чотирилапих пухнастиків, допомагає тваринам і людям в прифронтових містах та селищах.

Евакуація на Донеччині

За словами Сергія Луденського, після повномасштабного вторгнення росії волонтери врятували з прифронтових районів України більше тисячі тварин. За цей час із Донеччини вдалось евакуювати близько 300 чотирилапих. 

На початку року, наприкінці лютого, ми ще їздили в Бахмут. Після цього здебільшого вивозимо з Часів Яру й Авдіївки. Забирали тварин також із Дружківки, Краматорська, Слов’янська, Костянтинівки. За весь час евакуювали з Донеччини собак, котів та навіть віслюків і корів. Приблизно 300 тварин,

Сергій Луденський // Координатор Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра

Волонтери центру
Волонтери з Центру допомоги тваринам / фото Facebook Сергія Луденського

Активісти зазначають, що наразі кількість заявок на евакуацію тварин поступово зменшується. За їхніми словами, через активні бойові дії потреба в евакуації тварин і людей навпаки зростає.

«Раніше на Донеччину ми їздили десь 4 рази на місяць. Минулого місяця (ред. у жовтні) були 2 рази в Часів Ярі. Заявок стало менше, але потреба навпаки збільшилась. Немає зв’язку, більшість людей виїхала, тому ситуація ускладнюється. Наприклад, останній раз ми були у Часів Ярі 22 жовтня. Там на Пункті Незламності обідати прийшли 140 людей. За нашим спостереженням, кількість мешканців зменшується. З різних причин багато людей виїздити не хочуть… Коли влучає десь поруч, то здебільшого місцеві жителі починають евакуюватись», — зазначив Сергій Луденський.

Волонтери розповіли, що в Дніпрі та в Дніпропетровській області притулки вже давно переповнені. Тому активісти домовляються, щоб передавати тварин у західні регіони, коли там з’являються вільні місця. Також наразі дніпряни займаються питанням передачі евакуйованих тварин за кордон.

Годівнички для тварин та допомога цивільним

Окрім евакуації тварин, волонтери створюють та поповнюють стаціонарні годівнички та поїлки для чотирилапих. До слова, по 2 годівнички функціонують у Часів Ярі, Костянтинівці та в районі Торецька. Ще дві були в Бахмуті.

Це наш проєкт: робимо їх із пластикових труб. Встановлюємо такі годівнички, щоб тварини могли годуватись. В одну конструкцію 7 кілограмів корму вміщується. Ми поповнюємо годівнички, встановлюємо нові, особливо в тих місцях, де вже немає людей, але є скупчення тварин, яких не можемо забрати.

Також передаємо корм для людей, які годують місцевих тваринок, тримають собак або котів. Поповнюємо поїлки, доливаємо воду та встановлюємо нові,

Сергій Луденський // Координатор Центру допомоги тваринам

Активісти Центру допомоги тваринам з жовтня 2023 року почали проводити вакцинування. Волонтери вже вакцинують від сказу собак, яких вдається зловити. Окрім того, ветеринар центру може полікувати тварин, що захворіли безпосередньо в населеному пункті. Також під час поїздок волонтери привозять для цивільних провізію та хліб, в залежності від запиту людей.

Годівнички для тварин
Годівнички для тварин / фото Instagram volunteerdnipro_animals

Як залишити заявку на евакуацію тварин?

Заповнити заявку на евакуацію тварин необхідно за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeISWeoTAaJOp1lDb0ZUPHb2KWSqtBAd6fONj-ZUIOp_XYyfA/viewform.

Як підтримати центр?

Підтримати Центр допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра можна донатом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Семаковська Тетяна 10:25, 3 Квітня 2025
Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу / фото ілюстративне, Eleos-Ukraine

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року. Важлива умова отримання – людина не повинна була отримувати допомогу від Елеос-Донецьк у вересні 2023 року або раніше. Також можуть звертатися ті переселенці, які взагалі ще не отримували гуманітарних наборів.

Як подати заявку та хто має право на допомогу – деталі у матеріалі.

Елеос-Донецьк допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі

Благодійна організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі. Подати заявку можуть переселенці з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року.

Допомога надається тим, хто отримував її від організації ще у вересні 2024 року або раніше, а також тим, хто звертається вперше. Важливо, що дані про попереднє отримання допомоги зберігаються у базі організації.

Зареєструватися на допомогу онлайн можна за посиланням, форма на каналі відкривається 3 квітня, о 19:00.

Для отримання допомоги необхідно мати при собі довідку ВПО, паспорт та податковий номер. Якщо людина зареєструвалася та потрапила у список на допомогу, який теж публікуватимуть на каналі за посиланням, яке вказано вище, її потрібно обов’язково забрати.

Елеос-Донецьк, телефон

Одинокі люди віком 60+ та особи з інвалідністю I групи можуть подати заявку телефоном гарячої лінії +380 (98) 029 2392.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Валентина Твердохліб 09:52, 3 Квітня 2025
покровська, покровськом
Лінія фронту біля Покровська / скриншот мапи DeepState

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують на мотоциклах і багі.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Ситуація на фронті під Покровськом

Інститут вивчення війни (ISW), посилаючись на геолокаційні кадри, повідомляє, що російські війська просунулись у західній частинці Лисівки.

Також ISW публікує інформацію від одного з українських офіцерів. Він заявив, що російські війська почали використовувати танки та БМП під час штурмів на Покровському напрямку. Однак, в основному окупанти проводять штурми на мотоциклах, квадроциклах і багі.

Речник українського батальйону, який діє на Покровському напрямку, заявив, що російські війська накопичують техніку радянських часів для штурмів. Втрати росіян у цьому районі зросли втричі, порівняно з серединою лютого 2025 року.

За інформацією ОСУВ “Хортиця”, на Покровському напрямку впродовж минулої доби, 2 квітня, росіяни провели 69 штурмових і наступальних атак. Найбільшу активність фіксували в районах Пантелеймонівки, Сухої Балки, Шевченко, Водяного Другого, Єлизаветівки, Променя, Зеленого, Нового Труда, Котлиного, Удачного, Котлярівки, Успенівки та Андріївки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 […]

покровська

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують […]

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують […]

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель. Про це повідомляє Олександр […]

500 гривень на столі

Виплата та гумдопомога: що можуть отримати соледарці в Дніпрі

Мешканці та мешканки Соледарської міської територіальної громади 3 квітня можуть звернутися за гуманітарною допомогою, якщо не отримували її у березні, до Центру підтримки у Дніпрі. […]