Волонтери з Дніпра евакуюють тварин із Донеччини: як залишити заявку

Микола Ситник 08:45, 30 Жовтня 2023
Волонтер
Координатор Центру допомоги тваринам Сергій Луденський / ілюстрація «Бахмут IN.UA»

Активісти з Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра продовжують евакуювати тварин із прифронтових населених пунктів Донецької області.

Координатор центру Сергій Луденський розповів редакції «Бахмут IN.UA», як організація евакуює чотирилапих пухнастиків, допомагає тваринам і людям в прифронтових містах та селищах.

Евакуація на Донеччині

За словами Сергія Луденського, після повномасштабного вторгнення росії волонтери врятували з прифронтових районів України більше тисячі тварин. За цей час із Донеччини вдалось евакуювати близько 300 чотирилапих. 

На початку року, наприкінці лютого, ми ще їздили в Бахмут. Після цього здебільшого вивозимо з Часів Яру й Авдіївки. Забирали тварин також із Дружківки, Краматорська, Слов’янська, Костянтинівки. За весь час евакуювали з Донеччини собак, котів та навіть віслюків і корів. Приблизно 300 тварин,

Сергій Луденський // Координатор Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра

Волонтери центру
Волонтери з Центру допомоги тваринам / фото Facebook Сергія Луденського

Активісти зазначають, що наразі кількість заявок на евакуацію тварин поступово зменшується. За їхніми словами, через активні бойові дії потреба в евакуації тварин і людей навпаки зростає.

«Раніше на Донеччину ми їздили десь 4 рази на місяць. Минулого місяця (ред. у жовтні) були 2 рази в Часів Ярі. Заявок стало менше, але потреба навпаки збільшилась. Немає зв’язку, більшість людей виїхала, тому ситуація ускладнюється. Наприклад, останній раз ми були у Часів Ярі 22 жовтня. Там на Пункті Незламності обідати прийшли 140 людей. За нашим спостереженням, кількість мешканців зменшується. З різних причин багато людей виїздити не хочуть… Коли влучає десь поруч, то здебільшого місцеві жителі починають евакуюватись», — зазначив Сергій Луденський.

Волонтери розповіли, що в Дніпрі та в Дніпропетровській області притулки вже давно переповнені. Тому активісти домовляються, щоб передавати тварин у західні регіони, коли там з’являються вільні місця. Також наразі дніпряни займаються питанням передачі евакуйованих тварин за кордон.

Годівнички для тварин та допомога цивільним

Окрім евакуації тварин, волонтери створюють та поповнюють стаціонарні годівнички та поїлки для чотирилапих. До слова, по 2 годівнички функціонують у Часів Ярі, Костянтинівці та в районі Торецька. Ще дві були в Бахмуті.

Це наш проєкт: робимо їх із пластикових труб. Встановлюємо такі годівнички, щоб тварини могли годуватись. В одну конструкцію 7 кілограмів корму вміщується. Ми поповнюємо годівнички, встановлюємо нові, особливо в тих місцях, де вже немає людей, але є скупчення тварин, яких не можемо забрати.

Також передаємо корм для людей, які годують місцевих тваринок, тримають собак або котів. Поповнюємо поїлки, доливаємо воду та встановлюємо нові,

Сергій Луденський // Координатор Центру допомоги тваринам

Активісти Центру допомоги тваринам з жовтня 2023 року почали проводити вакцинування. Волонтери вже вакцинують від сказу собак, яких вдається зловити. Окрім того, ветеринар центру може полікувати тварин, що захворіли безпосередньо в населеному пункті. Також під час поїздок волонтери привозять для цивільних провізію та хліб, в залежності від запиту людей.

Годівнички для тварин
Годівнички для тварин / фото Instagram volunteerdnipro_animals

Як залишити заявку на евакуацію тварин?

Заповнити заявку на евакуацію тварин необхідно за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeISWeoTAaJOp1lDb0ZUPHb2KWSqtBAd6fONj-ZUIOp_XYyfA/viewform.

Як підтримати центр?

Підтримати Центр допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра можна донатом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]