“Владмир” у коментарях: як розпізнати російського бота

Семаковська Тетяна 17:45, 3 Квітня 2024

Днями під постами редакції у Telegram почали з’являтися коментарі від підписника під ніком “Владмир”. Цей користувач практично під будь-якими дописами писав маніпуляційні коментарі, намагаючись штучно роздмухати ворожнечу. “Владмир” спекулював темою мови, евакуацією за кордон та використовував проросійський наратив про три сорти українців, який був популярний ще за часів призидента-втікача віктора януковича.

Чи розпізнали російського бота наші читачі та які наративи намагався поширити “Владмир”?

Російський слід

Коментар російського бота під дописом нашого медіа / скриншот

“Владмир” — це своєрідне уособлення російського бота. Користувач додався до Telegram каналу “Бахмут живе тут” нещодавно. Він використовує свої коментарі, аби розпалити ворожнечу, зокрема щодо мовного питання. Особливо спекулюючи на чутливих темах. Відтак, 29 березня 2024 року о 09:33 редакція розмістила пост із закликом підписати петицію про присвоєння звання Героя України загиблому військовому. Під цим дописом “Владмир” за 9 хвилин написав коментар, який мав розпалити суперечки на тему мови, але безрезультатно.

“Необхідно зясувати для початку говорив він державною мовою чи ні, якщо немає, то пішов він у д*упу”, — пише бот.

Очевидно, що у цитаті “Владмир” хотів сказати, “якщо ні”, а не “якщо немає”, але російською мовою слово”нет”можна перекласти як “немає”. Тому бот опублікував коментар з помилкою. Читачі одразу зрозуміли, що допис належить боту.

бот росіяни
На провакації бота не реагують / скриншот
Бот ще кілька разів намагається активізуватися / скриншот

Під цим дописом “Владмир” ще кілька разів намагався розпалити суперечку, втім результатів це не дало. Однак бот не заспокоївся, а продовжив писати провокативні коментарі. Один із них чітко вказує на проросійську риторику.

Маніпулятивна реклама про “сорти українців” / скриншот

“Владмир” пише про так звану “титульну націю”, яка начебто живе на території західних областей України. Цей наратив аналогічний до порівняння українців на нібито “три сорти”, де жителів сходу називали “третьосортними”.

коментар бота
Коментар бота “Владмира” / скриншот

Така пропаганда періодично намагається проскакувати в український інформпростір. Вона покликана розділити населення на “захід та схід”. Ця риторика велася ще з часів срср, коли радянська влада всіма можливими способами намагалася зросійщувати українців.

Натомість активісти та інтелігенція навпаки просували гасло Миколи Міхновського, ідеолога державної самостійності, це гасло звучить так: “Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна…”.

Бот “Владмир” послідовник російської пропаганди, він намагається штучно створити конфлікт пишучи коментарі до будь-яких дописів. Також “Владмир” просто копіює свої коментарі, це часта практика для російських ботів та ботоферм. Їм дають завдання, що писати, які теми просувати, а після цього вони розсилають провокаційні коментарі у надії розпочати суперечку з українцями та підірвати моральний дух населення.

Останнє опитування редакції, де є коментар російського бота / скриншот

Наше останнє опитування на тему: “Чи потрібно, щоб загиблим військовим з Бахмута та громади надавали звання почесного громадянина міста?” також активізувало “Владмира”. У коментарях він повторив попередні меседжі про мову та розподіл на “схід та захід”. Деякі читачі відреагували на дописи бота. Ми закликаємо не вступати у дискусії з подібними користувачами у будь-яких соцмережах. Адже ваша реакція — це основна мета бота.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фермер з Часів Яру розміновує землі для посіву на Харківщині: фото

Семаковська Тетяна 15:30, 17 Квітня 2024
Фермер з Часів Яру планує засівати поле на Харківщині соняшником / фото Бахмут IN.UA

Фермер з Часів Яру Олександр Хайнус евакуювався на Харківщину. Тут в одній з місцевих громад він продовжує працювати із землею. Чоловік самостійно розміновує поля для посіву соняшника. За місяць часу із металодетектором в руках він очистив 50 гектарів.

Як проходить очищення землі на Харківщині та чи допомагає держава фермерам — Олександр Хайнус розповів у коментарі Бахмут IN.UA.

Посівна 2024

Хайнус
Олександр Хайнус розміновує поля на Харківщині / фото надане героєм

Допомога фермерам 2024 в Україні залишає бажати кращого. Наприклад, Олександру довелося за власний кошт купляти металодетектор, але на компенсацію чоловік не сподівається. Фермер щодня протягом місяця виходив в поле з металодетектором та метр за метром шукав вибухонебезпечні предмети.

За цей час чоловік розмінував близько 50 гектарів, у планах є 170 гектарів. На цій землі Хайнус планує посадити соняшник, він більше рентабельний, ніж пшениця, пояснює донеччанин. На останню, ціни значно впали.

“Є тут прильоти, є розриви, ракети стирчать. Касети валяються, а мін поки ще не знайшов. Тепер потрібно очистити земля від бур’яну, бо два роки земля не оброблялася. Механічно це не можна зробити, тільки спеціальними засобами. Пшеницю тут сіяти вже пізно, тому буду сіяти соняшник”, — каже фермер.

Олександр Хайнус розказує, що спілкувався й з іншими фермерами в громаді, вони теж використовують металошукачі, щоб очистити землю. Багато людей знаходили міни. Фермер сподівається на добру погоду, бо за умови дощів, врожаю не буде. У планах зібрати кілька десятків центнерів насіння.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 17 Квітня 2024
“Пряма лінія” для бахмутян / фото ілюстративне

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Пряма лінія” для бахмутян

Спеціальна “Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 18 квітня, з 11:00 по 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.

Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (066) 044 7593.

Бахмутська міська рада в Telegram

На початку квітня Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр фермери

Фермер з Часів Яру розміновує землі для посіву на Харківщині: фото

Фермер з Часів Яру Олександр Хайнус евакуювався на Харківщину. Тут в одній з місцевих громад він продовжує працювати із землею. Чоловік самостійно розміновує поля для […]

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови […]

14:35, 17.04.2024 Скопіч Дмитро

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Мультишеринг в Дії

Мультишеринг документів в Дії: що це і як спростить документообіг

Сервіс Дія від Міністерства цифрової трансформації разом з Національним банком працюють над запуском поширення особистих документів, що значно спростить документообіг. Відтак можна буде уникнути зайвих […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник