“Іде війна розуму та технологій”: військовий розповів про бої під Бахмутом

Микола Ситник 11:50, 21 Лютого 2024
Оператор дрона ЗСУ
Оператор БПЛА / 22-га ОМБр

Західніше Бахмута окупаційні війська рф продовжують спроби захопити Іванівське. Вчора росіяни двічі штурмували позиції ЗСУ поблизу села. Завдяки розуму та технологіям Силам оборони вдається стримувати штурми окупантів.

Про це повідомляє боєць 24-го ОШБ “Айдар” із позивним “Осман”.

Війна розуму та технологій під Бахмутом

Військовий зазначає, що окупанти прагнуть захопити Іванівське, але наразі ЗСУ відбивають усі атаки загарбників. За його словами, Бахмут став “школою”, яка виховує справжніх бойових командирів та випробовує на міцність кожен бойовий підрозділ.

Бахмутський напрямок зараз дуже цікавий, тут іде війна розуму, технологій та 2 кроків наперед. Наші хлопці в цьому красавчики. Русаки вже декілька днів намагаються штурманути Іванівське, але навіть зайти туди не можуть, хоча стоять дуже близько. За інші НП (ред. населені пункти) можна навіть нічого не казати,

 “Осман” // розповів про ситуацію на околицях Бахмута

Боєць 210-го окремого спеціального батальйону “Berlingo” з позивним “Балу” додає, що Іванівське — не єдиний напрямок, де атакують росіяни. Також окупанти намагаються тиснути біля Кліщіївки та в Богданівці.

“Околиці Іванівського важко, але поки на контролі. Кліщі — без змін, позиційні бої. Богданівка — побратими обмінялися позиціями, особливо також нічого не змінилося. Артилерія під*рів продовжує попадати що по своїм, що по нашим позиціям”, — розповів військовий.

Мапа боїв поблизу Бахмута
Актуальна ситуація поблизу Бахмута / інфографіка ISW

Нагадаємо, на лінії бойового зіткнення спостерігається застосування великої кількості дронів. За місяць на північному фланзі Бахмута Сили оборони за допомогою БПЛА знищили артилерійський дивізіон армії рф.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни показали, як знищують житлові квартали у Часів Ярі з “Солнцепьока”: деталі

Семаковська Тетяна 18:00, 15 Травня 2025
“Солнцепьок” / фото з Вікіпедії

Один із російських пропагандистських каналів опублікував нові кадри штурму Часів Яру де окупанти обстрілюють позиції українських військових із системи “Солнцепьок” — забороненого виду озброєння згідно з Женевськими конвенціями.

Редакція публікує вибрані знімки.

Часів Яр: росіяни показали використання “Солнцепьок” по місту

Російська армія продемонструвала кадри знищення Часів Яру. Вони застосовують не лише звичайну артилерію, а й важкі вогнеметні системи ТОС-1А “Солнцепьок”. Ці системи використовують термобаричні боєприпаси, які мають значно потужнішу силу ураження та вибухову хвилю порівняно зі звичайними вибуховими речовинами аналогічного розміру.

Наслідки російського обстрілу / скриншот

Використання таких систем заборонено Женевською конвенцією через їхній невибірковий характер дії та нищівні результати.

Ураження міста “Солнцепьоками” / відео з пропагандистських каналів

Ситуація в місті

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, в громаді досі залишаються цивільні — наразі їх понад 150 осіб. Відповідні дані навів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус у коментарі для редакції Бахмут IN.UA.

Військова ситуація стабільно складна вже протягом тривалого часу, в громаді ведуться відкриті бойові дії. На даний момент, за офіційною статистикою, у громаді перебувають 156 осіб“, — розповів Сергій Чаус.

Він додав, що проїзд до громади наразі неможливий. Тому надання гуманітарної допомоги та евакуація людей тимчасово призупинені.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:35, 15 Травня 2025
Розрахунок пільг / фото Міністерство соціальної політики України

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують оплату житла, комунальних послуг та закупівлю побутового палива.

Детальніше про те, які житлово-комунальні пільги мають багатодітні родини у 2025 році та як їх оформити — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Пільги для багатодітних родин у 2025 році

У 2025 році багатодітні родини в Україні мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, серед яких особливо варто виділити 50% знижку на:

  • оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. м загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на сім’ю);
  • користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші), а також вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах встановлених норм);
  • вартість твердого та рідкого пічного побутового палива (у разі відсутності центрального, газового або електроопалення).

Хто може отримати пільги

Комунальні пільги надаються родинам, у яких середньомісячний сукупний дохід на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує встановлений поріг (у 2025 році — 4 240 гривень).

У прикладі, наведеному Міністерством соціальної політики, мати трьох дітей із сукупним місячним доходом 10 000 гривень має середньомісячний дохід на одну особу — 2 500 гривень. Це менше за встановлений поріг, тому така сім’я має право на пільги.

Зазначається, що пільги надаються незалежно від виду житла та форми власності.

Як оформити пільгу

Сім’ї можуть оформити пільги на житлово-комунальні послуги трьома способами:

  • онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) або мобільний застосунок “Пенсійний фонд”;
  • особисто звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, органу соцзахисту або ЦНАПу;
  • електронною поштою — надіславши заяву та сканкопії документів на адресу: [email protected].

Для розгляду питання щодо призначення пільг необхідно подати:

  • заяву про надання пільг на оплату ЖКП, а також на придбання твердого палива та скрапленого газу за визначеною формою;
  • довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (якщо оформлюється пільга на паливо).

Зазначимо, що якщо сім’я проживає не за місцем реєстрації, а за іншою адресою, слід надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання (наприклад, довідку про статус ВПО або акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни показали, як знищують житлові квартали у Часів Ярі з “Солнцепьока”: деталі

Один із російських пропагандистських каналів опублікував нові кадри штурму Часів Яру де окупанти обстрілюють позиції українських військових із системи “Солнцепьок” — забороненого виду озброєння згідно […]

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро

Бахмут архівний: як у 2016 році місто відзначало День вишиванки

У 2016 році в Бахмуті відбулося дефіле вишиванок, до якого могли долучитися усі охочі. Святкову ходу присвятили Дню вишиванки в Україні, котрий у тому році […]

Допомога переселенцям в Одесі: реєстрація на продуктові пакети від міської ради

Громадська організація “ВПО України Одещина” відкрила реєстраційну форму для отримання продуктових наборів внутрішньо переміщеними особами. Допомога надається у вигляді продуктових пакетів. Про це повідомили представники […]

14:15, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
штурм

ЗСУ зірвали російський штурм на Новопавлівському напрямку: яких втрат зазнали окупанти

ЗСУ тримають оборону на Новопавлівському і Покровському напрямках. Попри те, що окупанти подвоїли сили наступу, українським захисникам вдалось покращити тактичне положення і зменшити власні втрати. […]