Відновлення житла: топ-3 платформи від експертів

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 24 Травня 2024
Відновлення житла / фото ілюстративне

Команда БФ “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” виокремила корисні онлайн-платформи, які допомагають ефективно координувати процеси відновлення житла у постраждалих від війни громадах України.

Детальніше про них дізнавайтеся в матеріалі Бахмут IN.UA

DREAM 

Фото платформи / Фейсбук

Ця платформа збирає, впорядковує та публікує відкриті дані про проєкти відновлення в режимі реального часу. Це забезпечує прозору реалізацію проєктів на всіх рівнях. Міжнародні організації можуть обирати проєкти для фінансування та контролювати використання коштів через доступ до інформації про закупівлі, звіти та аудит.

Посилання на платформу.

SIDAR 

Фото із сайту / скриншот

Координаційна платформа містить базу даних з оцінками пошкодженого житла у постраждалих областях. Вона використовується НУО для імплементації проєктів відновлення та місцевою владою для координації програми “Євровідновлення”.

Ознайомитися з платформою можна тут.

Uneeds

Емблема платформи / Фейсбук

Розроблена за запитом Мінрегіону, ця платформа дозволяє підприємствам ЖКГ висвітлювати свої потреби в критично необхідних матеріалах та обладнанні для відновлення інфраструктури.

Детальніше про платформу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Каховську ГЕС продадуть Польщі

Лідія Гук Гук Лідія 16:00, 20 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Посилаючись на допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України (ФДМУ) Віталія Коваля, російські пропагандистські канали стверджують, що Україна нібито планує продати Каховську ГЕС Польщі в межах плану Великої приватизації на 2024 рік.

Україна не продає гідроелектростанцію Польщі. Слова Віталія Коваля було перекручено та використано для поширення фейку. Про що мова в дописі Коваля насправді та навіщо рф маніпулює фактами — розповідаємо на Бахмут IN.UA.

Велика приватизація: продаж об’єктів

11 травня на своєму робочому Telegram-каналі голова Фонду держмайна Віталій Коваль повідомив про зустріч із заступником міністра Міністерства державних активів Польщі Яциком Доркмінським. Відтак Коваль розповів про основні напрями діяльності ФДМУ та Велику приватизацію, яка розпочинається влітку 2024 року.

Допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України Віталія Коваля / скриншот

Про план Великої приватизації було оголошено 14 березня 2023 року з метою залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць та додаткові кошти для Сил оборони України. З переліком об’єктів, що доступні для продажу, можна ознайомитись на сайті ФДМУ. Зазначається, що оновлений список Уряд затвердить в травні цього року.

У згаданому дописі Віталія Коваля нічого не вказано про продаж Каховської ГЕС. Також ми не знайшли цю гідроелектростанцію в переліку об’єктів, що виставлені на продаж. За словами голови ФДМУ, Польща розглядає купівлю приватних одиниць в галузі харчової промисловості, а саме комбінати хлібопродуктів. Ці об’єкти польська делегація відвідає в майбутньому.

Неправда також те, що вслід за Каховською ГЕС, яка знищена рф, Україна нібито може продати й Запорізьку АЕС, що знаходиться на тимчасово окупованій території.

Росмедіа навмисно неправильно трактує слова офіційних осіб та поширює фейки. Брехлива інформація щодо продажу української гідроелектростанції Польщі створена для поширення посилення недовіри до влади, яка нібито намагається збагатитись коштом  держави. Ця неправдива новина також має за мету змінити думку соціуму, змусивши сприймати Польщу як ворога.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: поліція у Києві затримала ветеранку Другої світової війни

Лідія Гук Гук Лідія 16:04, 17 Травня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Росмедіа поширюють інформацію, що 9 травня у київському Парку вічної слави поліція зупинила, а згодом склала протокол на Савченко Галину Петрівну, яка нібито є ветеранкою Другої світової війни. Насправді жінка не є ветеранкою, а протокол склали за носіння радянської символіки.

Хто ця жінка та як росія використовує цю подію для маніпуляцій, — пояснюємо у матеріалі Бахмут IN.UA

9 травня у Києві: що сталося

Покласти квіти до Парку вічної слави пенсіонерка прийшла із забороненою радянською символікою: у формі армії срср, головному уборі із зображенням серпа і молота та нагрудних відзнаках. Саме через це поліція зупинила жінку.

На відео вона представляється, як лейтенант Савченко Галина Петрівна, учасницею організації «Союз радянських офіцерів». З 2018 року пенсіонерка занесена до бази Центру досліджень ознак злочинів «Миротворець» за антиукраїнську пропаганду та участь в антидержавних акціях. 

База центру досліджень ознак злочинів «Миротворець» / скриншот

Савченко кожного року одягає радянську символіку та “святкує день побєди” в Києві, за що неодноразово була затримана поліцейськими. Також пенсіонерка ділилася світлинами парадів 9 травня з інших років.

Савченко Галина Петрівна на акціях / колаж

На фотографіях можна побачити ті самі медалі, що на недавно опублікованому відео. За словами савченко — відзнаки ювілейні, а сама форма належала її матері. Втім, деякі нагрудники не є медалями, а радше сувенірами на честь народження сталіна. 

Колаж Бахмут IN.UA

Савченко також збрехала і про свій статус ветеранки: жінка народилась приблизно в 1949-1950 рр., який точно з цих років поки невідомо. Втім однозначно, що після завершення Другої світової війни у 1945 році. 

Пенсіонерка у забороненій радянській символіці  на “день побєди” 9 травня грає на руку кремля, адже дає простір для роспропаганди на тему нацизму. Це щорічні вистави з метою поширення думки, що українці не тільки не поважають пам’ять про перемогу над нацизмом, але й не визнають внеску тих, хто воював.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В МОЗ розповіли, скільки потрібно на відновлення медичної системи

На відновлення медичної системи України потрібно понад 14 мільярдів доларів США або 567 мільярдів гривень. Ці кошти треба для відбудови лікарень в найближчі 10 років. […]

12:35, 17.06.2024 Скопіч Дмитро

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня […]

12:30, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації […]

11:40, 10.06.2024 Скопіч Дмитро
відбудова Бахмута

Бахмутян збирають у Полтаві на презентацію відновлення: реєстрація

Бахмутян, які зараз проживають у місті Полтава, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 11 червня о 10:30. […]

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. […]

12:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро