Верховна Рада дозволила цивільним використовувати вогнепальну зброю для відсічі агресії рф

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:40, 20 Серпня 2024
Вогнепальна зброя / фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9538, який дозволяє цивільним особам володіти та використовувати вогнепальну зброю, надану МВС, для відсічі російської агресії. Закон діє протягом воєнного стану та ще 90 днів після його закінчення, з обов’язковою здачею зброї після завершення цього періоду.

Про це повідомив Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Використання вогнепальної зброї

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9538, який надає цивільним особам право володіти та використовувати вогнепальну зброю для відсічі збройної агресії з боку рф. Ця ініціатива дозволяє громадянам отримати зброю та боєприпаси від Міністерства внутрішніх справ (МВС) і застосовувати її для оборони протягом воєнного стану та додаткових 90 днів після його закінчення.

Закон також запроваджує обов’язок декларувати отриману зброю. Якщо цивільна особа знайде вогнепальну зброю, вона повинна повідомити про це поліцію протягом 24 годин для подальшої здачі або декларування. Проте, закон вводить обмеження на декларування зброї великого калібру, такої як кулемети, гранатомети, міномети, а також гладкоствольної зброї калібру понад 23 мм.

Після завершення воєнного стану та додаткових 90 днів, цивільні особи повинні здати задекларовану зброю і невикористані боєприпаси до поліції. Ті, хто хоче залишити зброю у власності, зможуть це зробити через три місяці після перевірки поліцією.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО з немовлятами отримають допомогу в Кропивницькому: що видаватимуть

Валентина Твердохліб 10:30, 29 Квітня 2025
немовлятами
Допомога родинам з немовлятами / фото благодійний фонд “Збережемо українців”

У місті Кропивницький відбудеться видача допомоги для ВПО з немовлятами. Родини можуть отримати продукти харчування для малят, а також засоби гігієни.

Про це повідомляє благодійний фонд “Збережемо українців”.

Кропивницький, допомога ВПО з немовлятами

Благодійний фонд “Збережемо українців” відкрив реєстрацію на допомогу для родин-ВПО, які виховують немовлят. Сім’ям підготовували для видачі:

  • дитячі суміші Nestogen №2;
  • підгузки №1, 2, 3;
  • соки;
  • каші.

Щоб отримати допомогу, потрібно пройти попередню реєстрацію. Для цього заповнюйте анкету за посиланням.

Видачу допомоги приурочать до Дня матері. Вона відбудеться на наступному тижні, місце та час повідомлять особисто всім, хто пройшов реєстрацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни не можуть наблизитись до лінії фронту в Часів Ярі: яка ситуація в місті

Валентина Твердохліб 09:49, 29 Квітня 2025
часів яр
Часів Яр на мапі DeepState, дані на 29 квітня 2025 року / скриншот мапи DeepState

У місті Часів Яр тривають бойові дії. Місто частково окуповане, втім українські захисники продовжують тримати оборону. Для атак ворог використовує як піхоту, так і техніку, але наблизитись впритул до лінії фронту окупанти не можуть.

Про ситуацію в Часів Ярі розповідає Бахмут IN.UA.

Часів Яр, актуальна ситуація

У місті Часів Яр тривають бойові дії. Окрім цього, окупанти намагаються проводити наступ у напрямку навколишніх населених пунктів. За даними Інституту вивчення війни (ISW), російські війська атакують:

  • на північ від Часів Яру — в напрямку Майського та Маркового;
  • на південь від Часів Яру — поблизу Ступочок та Білої Гори;
  • на південний схід від Часів Яру — поблизу Курдюмівки та Озарянівки.

ISW, посилаючись на командира українського розвідувального батальйону, що діє на Краматорському напрямку, повідомляє, що в Часів Ярі російські війська використовують цивільні автомобілі, всюдиходи та мотоцикли для перевезення піхоти до передових позицій. Але наблизитись ближче, ніж на три кілометри від лінії фронту, вони не можуть. Під’їзди контролюють українські війська і в разі наближення ворога завдають удари по його техніці.

Командувач батальйону також додав, що російські війська використовують велику кількість радіокерованих та волоконно-оптичних безпілотників у районі Часів Яру.

Окрім цього, російські війська посилили удари керованими бомбами по Костянтинівці, Дружківці та Краматорську, намагаючись перекрити українські наземні лінії зв’язку та обстріляти позиції української артилерії.

Раніше редакція розповідала, як росіяни просувались в Часів Ярі протягом січня-квітня 2025 року. Детальніше про це в нашому матеріалі.

Втрати рф 29 квітня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 29 квітня російська армія втратила:

  • 1060 військових;
  • 5 танків;
  • 14 бойових броньованих машин;
  • 42 артилерійських систем;
  • 1 засіб ППО;
  • 94 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 140 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

немовлятами

ВПО з немовлятами отримають допомогу в Кропивницькому: що видаватимуть

У місті Кропивницький відбудеться видача допомоги для ВПО з немовлятами. Родини можуть отримати продукти харчування для малят, а також засоби гігієни. Про це повідомляє благодійний […]

часів яр

Росіяни не можуть наблизитись до лінії фронту в Часів Ярі: яка ситуація в місті

У місті Часів Яр тривають бойові дії. Місто частково окуповане, втім українські захисники продовжують тримати оборону. Для атак ворог використовує як піхоту, так і техніку, […]

Шахтар та Шахтар-U19: розклад футбольних матчів на травень

“Шахтар” — один із найтитулованіших і найпопулярніших футбольних клубів України, який незмінно привертає увагу мільйонів уболівальників. У травні команда продовжить боротьбу за нові перемоги як […]

18:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

Закон №11161: чи ухвалив Президент ініціативу щодо компенсацій для ВПО

Закон №11161 — це спеціальна ініціатива, яка передбачає компенсацію за зруйноване внаслідок війни житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Його вже підтримали народні депутати та […]

17:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

“Гра, яка об’єднує серця Донеччини”: історія створення настільної гри про рідний край

Як команда Молодіжної ради з Донеччини за два місяці створила гру, що не тільки навчає, а й об’єднує українську молодь — розповідає Світлана Асланова, членкиня  […]