“Важливість Часового Яру у війні колосальна, тому рф буде давити”, — DeepState

Микола Ситник 09:40, 10 Квітня 2024
Український захисник на фронті
Боєць ЗСУ на позиції / фото 1-ша ОТБр

Окупаційна армія рф продовжує активні штурмові дії на Бахмутському напрямку. Найважча ситуація залишається на околицях Часового Яру, який намагаються захопити росіяни. Також окупанти тиснуть у Богданівці, Іванівському та південніше Виїмки.

Про це повідомляють аналітики ресурсу DeepState.

Бої на Бахмутському напрямку

Експери зазначають, що окупанти посилюють обстріли, застосовуючи авіацію, артилерію та дрони.

Бахмутський відтинок — кацапи проводять штурмові дії південніше Виїмки, бої тривають. Ворог проводить штурмові дії в Богданівці, Іванівському та на підступах до Часового Яру. Кацапи просунулися у заказнику Ступки-Голубовські. Зростає число авіаційних ударів, більшовицька артилерія та дрони панують в небі, що збільшує наші втрати в обороні та дає їм перевагу при штурмах позицій Сил оборони,

DeepState // про бої на околицях Бахмута

Важливість Часового Яру

Аналітики оцінюють, що найважча ситуація залишається в смузі оперативно-тактичного угруповання “Донецьк” та на околицях Часового Яру. Водночас фіксується зменшення ударів КАБами біля Авдіївки та перекидання засобів ураження на іншу ділянку фронту. 

“Потенційно, виродки можуть посилити тиск на Часів Яр. Його важливість у війні колосальна і тому кацап буде давити, і не буде рахуватися ні з якими втратами. В московії продовжується ріст підйомних для бажаючих відправитися на війну, що свідчить про спад бажаючих, яких намагаються вмотивувати більшими грошима. Ситуація залишається складною, а місцями близькою до критичної”, — пояснили в DeepState. 

Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що на Бахмутському напрямку українські захисники відбили 29 атак окупантів у районах населених пунктів Білогорівка Луганської області, Верхньокам’янське, Виїмка, Роздолівка, Часів Яр, Новий, Кліщіївка й Андріївка. На вказаних ділянках фронту росіяни намагалися вибити підрозділи ЗСУ із займаних рубежів.

Мапа бойових дій під Бахмутом
Ситуація поблизу Бахмута, 10 квітня 2024 / фото DeepStateMapLive

Нагадаємо, за попередніми прогнозами голови ГУР Кирила Буданова, на кінець весни та початок літа окупаційна армія рф готується до нового наступу. Свої зусилля окупанти зосередять на Часів Ярі та Покровську.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть долучитися до обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ

Валентина Твердохліб 12:30, 31 Березня 2025
обговорення
Зруйноване житло в окупованому Бахмуті / фото росджерела

У середу, 2 квітня, відбудеться обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ. Воно проходитиме онлайн у прямому ефірі.

Про це повідомляє Асоціація молодих ВПО України.

Обговорення законопроєкту №11161: як долучитися

У середу, 2 квітня, відбудеться прямий ефір щодо законопроєкту №11161 та механізмів компенсації житла для ВПО. Законопроєкт, який передбачає механізм компенсації за житло на тимчасово окупованих територіях, був підтриманий Верховною Радою 19 грудня 2024 року. Та закон так і не запрацював, оскільки вже три місяці очікує на підпис президента. Активісти навіть створили петицію із закликом підписати закон, яка зібрала понад 25 тисяч підписів.

Під час прямого ефіру відбудеться обговорення поточної ситуації з ухваленим законопроєктом та будуть надані відповіді на запитання людей.

Учасники ефіру зможуть:

  • поставити питання авторам законопроєкту;
  • дізнатися актуальну інформацію про статус законопроєкту;
  • обговорити важливість компенсаційного механізму.

Спікерами обговорення будуть народний депутат України Артур Герасимов і бахмутський активіст, ініціатор закону Аркадій Петросян.

Ефір відбудеться 2 квітня о 16:00. Долучитися до нього можна:

Також ви можете залишити свої запитання для обговорення за посиланням.

Нагадаємо, що раніше редакція “Бахмут IN.UA” зібрала в бахмутян запитання щодо закону №11161. Серед питань, які турбують найбільше — подання заяви, отримання компенсації за квартиру на кілька власників, коефіцієнт вартості житла для Донецької області тощо. Відповіді на найактульніші питання шукайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

14 300 гривень від Карітасу: хто і як може отримати

Валентина Твердохліб 11:40, 31 Березня 2025
карітас
Проєкт REMARKET / фото “Карітас Україна”

Благодійна організація “Карітас” реалізує програму REMARKET для підтримки бізнесу. В межах проєкту бізнеси можуть працевлаштувати ВПО та отримати за це 14 340 гривень доплати протягом трьох місяців.

Про це повідомляє “Карітас Коломия”.

Підтримка бізнесу від Карітас

Благодійна організація “Карітас” реалізує проєкт REMARKET. Його головна мета — підтримати бізнеси і надати роботу ВПО.

Проєктом передбачено до 2027 року покращити бізнес-операції, стійкість та можливості генерувати доходи підприємств, власниками яких є ВПО і члени громад, які приймають ВПО. Також планується підвищити доходи щонайменше тисячі ВПО, забезпечивши їх сталу зайнятість.

Проєкт REMARKET працюватиме до 31 липня 2027 року. Роботодавці, які працевлаштовують ВПО, можуть отримати 14 340 гривень на місяць за кожного працівника з вразливих категорій. Виплати триватимуть протягом трьох місяців.

Проєкт REMARKET: умови участі

Проєкт REMARKET працює у

  • Львові;
  • Одесі;
  • Дніпропетровській області: Дніпровська громада плюс релоковані громади (Бахмутський район, місто Рубіжне, Маріупольський район, Мелітопольський район), Підгородненська, Новомосковська, Сурсько-Литовська громади;
  • Хмельницькій області;
  • Коломиї Івано-Франківської області.

Учасниками проєкту можуть стати:

  • ВПО;
  • місцеві жителі, які прямо чи опосередковано постраждали від війни;
  • репатріанти (ред. ті, що повернулись на Батьківщину);
  • ветерани.

Категорії вразливості:

  • родини, яку очолює одна людина;
  • родини у складі яких є люди з інвалідністю або важкими чи хронічними захворюваннями;
  • молодь без досвіду роботи;
  • люди віком від 50 років;
  • люди з низьким рівнем доходу;
  • багатодітні родини;
  • родини з вагітною жінкою або матір’ю дитини до трьох років.

Як взяти участь у проєкті

Якщо ви роботодавець, заповнюйте анкету за посиланням.

Контактна інформація для запитань за телефонами: +380 (67) 342 9499, +380 (67) 153 7758.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть долучитися до обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ

У середу, 2 квітня, відбудеться обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ. Воно проходитиме онлайн у прямому ефірі. Про це повідомляє Асоціація молодих […]

карітас

14 300 гривень від Карітасу: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас” реалізує програму REMARKET для підтримки бізнесу. В межах проєкту бізнеси можуть працевлаштувати ВПО та отримати за це 14 340 гривень доплати протягом […]

часів яру

Росіяни показали дитину, яку, ймовірно, вивезли з Часів Яру

Російські пропагандистські джерела опублікували ролик зі свідченнями жінки, яка, нібито, переховувала дитину в місті Часів Яр. “Евакуйована” жінка стверджує, що добровільно тримала дитину в небезпеці, щоб виїхати […]

просування

На Донеччині російські війська просунулись одразу на двох напрямках: карта

Російська армія має просування на Новопавлівському і Торецькому напрямку фронту. Окупанти пройшли вперед у селищі Розлив і біля села Пантелеймонівка. Про ситуацію на фронті розповідає […]

Як пройти фізичну ідентифікацію для отримання пенсій: деталі

Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]

12:00, 30.03.2025 Скопіч Дмитро