Російська окупаційна армія готується до нового наступу. За попередніми прогнозами голови ГУР Кирила Буданова, йдеться про кінець весни та початок літа. Свої зусилля окупанти зосередять на Часів Ярі та Покровську.
Про це очільник Кирило Буданов, очільник Головної розвідки України повідомив у інтерв’ю німецькому виданню Tagesschau.
Росія готується до нового наступу
За прогнозами Буданова, активізація наступальних операцій росіян на Донбасі почнеться наприкінці весни та на початку літа.
“Вони (ред. росіяни) просунуться трохи ближче до Часів Яру. Будуть рухатися в напрямку міста Покровськ, в стратегічному напрямку Покровська”, — каже голова ГУР.
Очільник ГУР додав, що не очікує серйозних змін на фронті, поки не почнеться цей російський наступ. Всупереч оцінкам різних військових експертів, Буданов також вважає, що український наступ можливий цього року, але деталей він не розкриває.
За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром будуть відкриті ще два осередки — у Сумах і Луцьку.
Про це в коментарі “Бахмут IN.UA” повідомив заступник начальника військової адміністрації Бахмута Олександр Марченко.
Центри підтримки бахмутян
13-14 листопада у Варшаві триває виставка-конференція ReBuild Ukraine, присвячена темі відбудови України. На заході присутня і делегація з Бахмута.
Під час виставки-концеренції Олександр Марченко анонсував відкриття двох нових центрів підтримки бахмутян. Вони відкриються в Сумах і Луцьку. Точної дати, коли вони запрацюють, посадовець не уточнив.
У цих осередках бахмутяни зможуть отримати різноманітну допомогу.
“Плануємо відкрити хаб у місті Суми і в місті Луцьк. У хабах бахмутяни зможуть отримати допомогу в гуманітарному напрямку, медицині, соціальну підтримку. Хаб — це будівля, в якій працює декілька співробітників, які ведуть реєстрацію, надають допомогу, видають гуманітарні набори, оформлюють запити, допомагають нашим мешканцям адаптуватися в тій чи іншій громаді”, — зазначив Олександр Марченко.
Нагадаємо, що на сьогодні в Україні працюють 11 хабів підтримки бахмутян. Вони приймають переселенців з Бахмута у містах:
Київ;
Дніпро;
Полтава;
Харків;
Одеса;
Жовті Води;
Кривий Ріг;
Костянтинівка;
Чернігів;
Вінниця;
Львів.
З адресами і графіком роботи центрів підтримки бахмутян можна ознайомитися в нашому матеріалі.
Читайте також:
Гуманітарна допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі: як її отримати
Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що проживають у Дніпрі. Отримати її можна вже зараз.
Примітка. Матеріал було оновлено 14 листопада 2024 року, о 15:43. Представники БФ “Вільні люди — Вільна країна” закрили реєстрацію на отримання допомоги. Матеріал оновлено згідно з Редакційною Політикою.
Гуманітарна допомога ВПО в Дніпрі
Продуктові набори в межах нового проєкту надання гуманітарної допомоги була розрахована на новоприбулих ВПО (не раніше 1 червня 2024 року), які виїхали з наступних регіонів:
Донецька область — Костянтинівська, Покровська та Торецька ТГ;
Харківська область — Борівська, Вільхуватська, Вовчанська, Дворічанська, Кіндрашівська, Куп’янська, Курилівська та Петропавлівська ТГ.
Зазначається, що допомогою можуть скористатися лише ті, чиї домогосподарства раніше не отримували підтримку в інших локальних осередках фонду
Як зареєструватися
Для того, щоб ВПО могли змогу отримати гуманітарну допомогу, необхідно було заповнити спеціальну форму.
Саму допомогу видаватимуть в осередку фонду в місті Дніпро за сформованими заздалегідь списками, які публікуватимуть в Telegram-каналі БФ “Вільні Люди — Вільна Країна” за посиланням. В цьому каналі також публікуватимуть нові анонси надання гуманітарної допомоги для ВПО.
Як отримати виплати ВПО в разі повторної евакуації
Повторно виплати ВПО можуть оформити:
люди, які отримували виплати ВПО раніше, але втратили право чи відмовилися від виплат у звʼязку з поверненням додому;
люди, у яких в населеному пункті, куди вони повернулися, після 1 серпня 2023 року оголошено обовʼязкову евакуацію.
Яким критеріям слід відповідати, щоб отримати виплати:
бути зайнятим — працювати за трудовим договором, стояти на обліку в центрі зайнятості, вести підприємницьку діяльність тощо;
бути включеним до “евакуаційних списків”. Під час централізованої евакуації ОВА веде список людей, яких обов’язково/примусово евакуюють, та щотижня передає відповідну інформацію до Мінсоцполітики. Якщо Ви евакуюєтеся самостійно або за допомогою благодійних чи громадських організацій, про це обовʼязково слід повідомити ОВА, щоб вас включили в перелік.
Для призначення допомоги на проживання ВПО слід подати заяву. Звертатися потрібно лише особисто.
Заяву можна подати до:
органу соціального захисту населення;
ЦНАПу;
уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.
Можливість звернутися за призначенням виплат онлайн на сьогодні недоступна.
За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром […]
Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що […]
Дружина військового з Дніпропетровщини Стася Милославська збирає кошти на машину для ЗСУ. Автівки, які вона раніше придбала за власні гроші, вже повністю вийшли з ладу […]
На Донеччині фіксують випадки повернення родин з дітьми на небезпечні території. Їх виявляють та просять знову евакуюватися в більш безпечні регіони. Про випадки повернення родин […]
21 листопада у місті Гостомель запланований візит команди УВКБ ООН, яка реєструватиме переселенців та переселенок на отримання допомоги. Грошова допомога ООН складає 3 600 гривень […]