На території російської федерації помер 71-річний Віктор Демченко з Донеччини, якого утримували в СІЗО. Чоловіка звинувачували у тому, що він, нібито, “займався шпигунством” та “брав участь в терористичній спільноті”.
Про це повідомила російська правозахисна організація “Меморіал”.
Українці в російських тюрмах
Як зазначають представники організації, про українця Віктора Демченко відомо дуже мало. Він народився в 1952 у місті Моспіно, яке з 2014 року тимчасово окуповане. Про сім’ю арештанта немає інформації.
Кримінальна справа за статтями про “шпигунство”, “участь у терористичній спільноті” і “незаконне зберігання зброї або боєприпасів” з’явилася наприкінці серпня 2023 року. Її обставини також невідомі. Відтоді відбулося 7 засідань по суті. Ймовірно, що саме ув’язнення проходило в СІЗО Ростовської області.
Обставини смерті невідомі. Однак, пропагандисти повідомили, що Демченко помер нібито в тюремній лікарні від інсульту 31 грудня.
Скільки українців у полоні
За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на листопад 2023 року, у в’язницях на території росії перебувають 4 337 українців, серед яких 3 574 особи — це військові, а ще 763 — цивільні.
В той же час, як передає Суспільне, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявляв про те, що за час повномасштабної війни зникло 25 тисяч цивільних українців.
Читайте також:
АТБ впроваджує подвійні цінники в рублях та гривнях: чи правда це
Бої на Бахмутському напрямку продовжуються, за останні дні росіяни збільшили кількість атак поблизу Бахмута, важка ситуація біля Богданівки, росіяни активізують штурми на Іванівське та Кліщіївку.
Бахмут на карті боїв продовжує фігурувати, як точка для закріплення росіян. Окупанти намагаються захопити приближені до міста села, йдеться про Богданівку.
Бахмутський – важкі зустрічні бої у районі Кліщіївки, штурми ворога у напрямку Іванівського (успіхи мізерні). Біля Богданівки важко,
Богдан Мірошников // про ситуацію поблизу Бахмута
За повідомленнями Генштабу, на Бахмутському напрямку Силами оборони відбито 19 атак противника поблизу Богданівки, Іванівського, Кліщіївки.
Ресурс Deep State опублікував оновлену карту боїв на Бахмутському напрямку. Росіяни намагаються повернути собі втрачені позиції поблизу Кліщіївки, наступають на Іванівське. З боку Хромового окупанти намагаються протиснути наші позиції у напрямку Часів Яру.
Доброволець 24 ОШБ “Айдар” з позивним “Осман” повідомляє, що росіяни закидують позиції українських військових “м’ясом”.
Після того, як ми їх поп*дорасили, майже не застосовують техніку, але мають успіхи, подекуди це не 1-2 позиції, а лісосмуга, ділянка лісу, втрат багато,
Юрій Закопець — старший лейтенант та командир 1-го механізованого взводу 5-ї роти 2-го батальйону 24 ОМБр ЗСУ. Чоловік з 2014 року, від початку війни на Донбасі, захищав Україну. Юрій брав участь у боях за визволення Артемівська, Попасної. У 2014 році він врятував побратима, що зазнав поранення, прикривши його від обстрілу своїм тілом. У 2015 році чоловік був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, сьогодні Юрій знаходить в полоні в «ЛНР», чоловіку загрожує ув’язнення за сфальсифікованою справою.
Як все починалося?
Дружина Юрія розповіла редакції історію свого чоловіка. Зараз дівчина намагається всіма можливими способами привернути увагу до коханого, адже на непідконтрольній території України, його збираються ув’язнити за сфальсифікованою справою.
Війна для Юрія почалася ще в 2014 році, він доброволець батальйону «Донбас» Нацгвардії. Після поранення військовий перейшов служити до батальйону «Свята Марія», воював під Маріуполем, Сартаною, Павлополем та Кураховим.
Юрій вийшов з оточення в Іловайську, після демобілізації 2015 року він вступив до Національної академії сухопутних військ, продовжив службу у лавах 24 ОМБр. Повномасштабну війну 2022 року Юрій зустрів одразу на фронті на Донеччині, як пригадує дружина останні два роки вони з коханим майже не бачилися через службу.
Полон
«У травні цього року Юра потрапив в полон під час розвідувальної операції, потрапив в засаду разом з побратимами. Їх утримували в Луганській області, в Попасній, потім чоловіка відвезли у Луганське СІЗО №17. Він мені написав, що проти нього відкрито кримінально провадження, його судять. 8 травня чоловік зателефонував до мене увечері по відеозв’язку», — розповідає дружина військового.
Дівчина пригадує, що повідомив її про полон представник «ЛНР». З того часу, окупанти почали морально тиснути на дівчину:
«Вони телефонували мені, писали, питали чому я нічого не роблю, щоб звільнити чоловіка. Скидали мені документи чоловіка, писали, що він дуже цікавий. Питали, чому він вибрав полон, а не смерть… Вони телефонували до мене, давали говорити з чоловіком. 1 липня був передостанній зв’язок, останній раз ми спілкувалися з чоловіком в грудні, ми говорили хвилин 40».
За словами дівчини, її чоловік казав, що на нього морально тиснуть в полоні, на фото на обличчі Юрія помітні синці. Юрій зазначив, що відбуваються суди, на якому йому просто продовжують термін під вартою. Юрію надали так званого адвоката, але він не співпрацює з ним насправді, й звісно що діє не в його інтересах.
Юрія використовують як важіль для пропаганди рф
В полоні Юрія почали використовувати для сюжетів російської пропаганди. На відео чоловік в синцях, помітні сліди побоїв. Ми не будемо публікувати ці сюжети. Надаємо, тільки скріншоти з відео, де видно синець під оком чоловіка.
Юрій у полоні. Фото: скріншот
На знімку нижче Юрій до російського полону.
Юрія Закопець. Фото: архів героїні
Дружина військового каже, що вже звернулася до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та правоохоронних органів, зокрема до СБУ. Леся чекає на свого чоловіка вдома, вже вісім місяців вона намагається повернути його до України.
У Львові перепоховають воїна УПА, дисидента, учасника руху опору Данила Шумука. Його прах перевезли з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука. Про це повідомляє […]
Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах? Редакція […]
До новорічних свят Укрзалізниця додала вагони на найпопулярніші рейси. Завдяки цьому ще більше людей зможуть купити квитки на свята. Додаткові вагони зможуть перевезти близько 4 […]
В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу. Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook. […]
Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]