В Інституті війни назвали російські бригади, які стоять поблизу Бахмута

Семаковська Тетяна 09:55, 11 Вересня 2023

Сили Оборони штурмували позиції росіян під Бахмутом 10 вересня і, як вже відомо просунулися вперед у районі Кліщіївки та Андріївки. Російські бригади, які дислокуються на Бахмутському напрямку, а це 57, 83, 11 та 106 продовжують діяти в районі Бахмута. Окупанти запевняють, що покращили позиції поблизу Берхівського водосховища

Такі дані передає Інститут вивчення війни.

3-тя штурмова вибила росіян у районі Бахмута

Речник українського Генштабу та української Східної групи військ Ілля Євлаш заявив, що ЗСУ просунулися поблизу Кліщіївки — це 7 км на південний захід від Бахмута.

Український 2-й механізований батальйон 3-ї штурмової бригади заявив 9 вересня, що витіснив російські війська з невстановленого району на Бахмутському напрямку.

За даними Генштабу за успіхи ЗСУ в районі Кліщіївки відповідають військові з ОСУВ “Хортиця”.

Кілька російських бригад під Бахмутом продовжують бої

Карта боїв за Бахмут. Фото: Інститут вивчення війни

9 вересня російський військовий оглядач стверджував, що бої тривають біля Андріївки і Курдюмівки. Відомо, що окупанти також йшли в штурм під самим Бахмутом. Генштаб повідомив, що росіяни намагалися прорвати оборону Збройних Сил України в районах Оріхово-Василівки, Кліщіївки та Курдюмівки Донецької області.

Раніше російські джерела стверджували 9 вересня, що їх сили атакували ЗСУ у районі Дубово-Василівки та покращили свої позиції біля Берхівського водосховища, а це близько 2 км на північ від Бахмута. 10 вересня російський блогер опублікував кадри, на яких нібито видно, що біля Курдюмівки діють підрозділи 57-ї мотострілецької бригади.

Також блогер стверджував, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи 83-ї гвардійської десантно-штурмової бригади та 11-ї бригади. 10 вересня були опубліковані кадри, на яких зафіксовані артилерійські підрозділи 106-ї дивізії ДШВ, що діють поблизу Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Укрзалізниця запустила онлайн-продаж квитків на приміські поїзди та City Express: що потрібно знати пасажирам

Семаковська Тетяна 12:00, 23 Листопада 2025
краматорськ
Приміський поїзд / фото Укрзалізниця

Укрзалізниця разом запровадила можливість купувати квитки на приміські поїзди та City Express через офіційний мобільний застосунок.

Як придбати онлайн квитки на приміські потяги, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як працює онлайн-квиток на приміські поїзди та City Express у застосунку Укрзалізниці

У застосунку Укрзалізниці можна обрати напрямок, переглянути найближчі рейси, додати багаж (за потреби) та оплатити поїздку онлайн. Квиток автоматично зберігається в системі, тому не потрібно завантажувати окремі файли чи хвилюватися про втрату документа.

Мобільний додаток дозволяє користувачу бачити актуальні зміни розкладу та повідомлення про оновлення, а також автоматичне відображає найближчі рейси за обраним маршрутом.

Онлайн-продаж поширюється на повні та дитячі квитки, а пільгові категорії пасажирів будуть додані поступово. Функція працює у більшості областей України, включно з регіонами, де приміські перевезення стабільно затребувані. Зокрема, купити онлайн квиток на приміський потяг можна у:

  • Київській;
  • Вінницькій;
  • Житомирській;
  • Полтавській;
  • Миколаївській;
  • Одеській;
  • Кіровоградській;
  • Дніпропетровській;
  • Чернігівській;
  • Хмельницькій;
  • Черкаській;
  • частково Херсонській і Запорізькій областях.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де провести новорічні свята в Україні: найкращі напрямки для відпочинку

Семаковська Тетяна 10:20, 23 Листопада 2025
Буковель / фото Вікіпедія

З приходом грудня супермаркети починають наповнюватися новорічними декораціями й солодощами, магазини прикрашають фасади гірляндами. Якщо у вас випала нагода провести свята разом з родиною, то ви, ймовірно, вже ставите собі запитання: “Де святкувати Новий рік в Україні? Де провести Різдво”.

Редакція зібрала кілька ідей, куди поїхати на Новий рік в Україні та де можна провести Різдво з родиною.

Карпати 

Буковель / фото Вікіпедія

Буковель, Славське, Яремче, Ворохта: кожен курорт у Карпатах має свій колорит. Катання на лижах, чани з гарячою водою просто неба, карпатські вечорниці з колядками, усе це створює атмосферу справжньої зими. У період Різдва та Нового року готелі наповнюються туристами, на вулицях працюють ярмарки з ароматним глінтвейном  та смачною їжею.

Це ідеальний напрямок для поїздки з сім’єю, друзями чи коханою людиною, бо кожен знайде тут заняття до душі, милуючись неймовірними краєвидами українських Карпат. Перед бронюванням готелів чи будинків в Карпатах радимо уточнювати наявність знижок чи акційних пропозицій для військових та їх родин.

Львів

Львів / фото Вікіпедія

У грудні старе місто перетворюється на справжню казку: площа Ринок сяє вогниками, навколо пахне корицею, глінтвейном і імбирним печивом, а на різдвяному ярмарку можна знайти все: від гарячого шоколаду до сувенірів ручної роботи.

Це ідеальне місце, щоб зустріти Новий рік в Україні в компанії друзів або просто відчути святкову магію, гуляючи вузькими вуличками міста. Зверніть увагу, що у багатьох закладах тут діють знижки для військових та ветеранів, не соромтеся уточнювати на касі про акції чи спеціальні пропозиції для військових.

Чернівці

Чернівці взимку / фото Вікіпедія

Чернівці — ідеальне місто для тих, хто хоче провести Новий рік у спокої та затишку. Тут збереглася унікальна атмосфера старовинної Європи: вузькі вулички, історична архітектура, камерні кав’ярні зі свічками та ароматом кориці.

На новорічні свята в Чернівцях зазвичай туристичних натовпів — місто залишається тихим, святковим і дуже домашнім. Прогулянки засніженим центром, красиві будівлі та спокійна святкова атмосфера роблять Чернівці одним із найкращих варіантів для тих, хто шукає, куди поїхати на Новий рік в Україні, щоб відпочити від метушні й насолодитися красою старовинного міста.

Київ

“Зимова країна” / фото ВДНГ

У Києві свято починається ще на початку грудня. Софійська площа з головною ялинкою країни, святкові ярмарки розташовані по всьому місту: усе це створює атмосферу. А ще варто завітати на ВДНГ, де щороку розгортається справжнє зимове містечко.

Тут працює велика ковзанка, гірки, резиденція Святого Миколая, тематичні фотозони й затишні будиночки з какао, глінтвейном і солодощами. ВДНГ, це чудове місце де можна провести день із родиною чи друзями, щоб хоча б на трохи зануритися у святкову атмосферу Різдва та Нового Року. 

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський фермер розповів, як працюють аграрії за кілька кілометрів від фронту

Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових […]

17:32, 24.08.2023 Микола Ситник
Бахмут, Палац Культури

Без Сергєєва, Чапліна та Чубанова: Бахмут позбувся трьох “почесних громадян”

Бахмутська міська рада відповіла на звернення редакції Бахмут.IN.UA про можливість позбавлення звання «Почесний громадянин міста Бахмут» трьох громадян: Сергєєва Артема Федоровича, Чапліна Івана Григоровича та […]

Військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов

Бої точаться буквально за кожен будинок, — Селезньов про ситуацію в Кліщіївці

На Бахмутському напрямку окупанти намагаються за всяку ціну уповільнити просування української армії. Росіяни не зважають на втрати під Бахмутом. Ситуація залишається досить складною, тривають запеклі […]

12:20, 08.09.2023 Микола Ситник