В Дії запрацювала нова функція для власників зруйнованого майна

Семаковська Тетяна 17:00, 2 Квітня 2024
Зруйнований Бахмут / фото AFP

Українці, чиє майно пошкоджено або зруйноване внаслідок російської агресії, відтепер зможуть повідомляти про це владу та додавати власні показання в Реєстр збитків. Таким чином в Україні хочуть показати міжнародній спільноті обсяги та наслідки російського вторгнення, а також запустити механізм виплати компенсації.

Про це повідомило Міністерство юстиції України в Facebook.

Реєстр пошкодженого майна

2 квітня 2024 року в Гаазі в межах міністерської конференції “Відновлення справедливості для України” відбувся технічний запуск міжнародного Реєстру збитків.

Вже зараз українці можуть подати заяву в “Дії” про відшкодування збитків, отриманих від російської агресії. Аби зареєструвати пошкоджене майно треба надіслати заявку та надати Акт про обстеження від місцевої влади. Згодом цієї вимоги не буде.

Як подати заявку

Для того, щоб подати заявку про відшкодування збитків, отриманих від російського вторгнення, потрібно оновити застосунок “Дія”. Далі потрібно перейти в розділ “Сервіси” та обрати “Відшкодування збитків”.

На першому етапі через застосунок можна подати заяви лише про знищену або пошкоджену нерухомість. Для подання заяви треба бути власником майна, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) та мати Акт про обстеження від місцевої влади.

Згодом, як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, в тому же розділі можна буде заповнювати заявки про:

  • вимушене переміщення;
  • шкоду життю та здоровʼю;
  • тортури;
  • сексуальне насильство.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для ветеранів анонсували нову функцію у Дії 

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 14 Травня 2024
Військові / фото Генштаб

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Мінцифрою розпочинають бета-тестування e-Посвідчення ветерана у додатку “Дія”. Ця цифрова версія документа спростить доступ до послуг та пільг для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих та інших категорій ветеранів.

Про це повідомляє Генштаб 

Посвідчення ветерана онлайн

Приклад посвідчення / фото Генштаб

Ветерани війни зможуть пройти бета-тестування електронного посвідчення в додатку “Дія” та оцінити його функціональність.

 Взяти участь у пілотному проєкті можуть: 

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасники війни;
  • постраждалі Революції Гідності;
  • члени сімей загиблих Захисників України за умови наявності ID-картки або біометричного паспорта у “Дії”.

Для реєстрації необхідно звернутися до спеціального чатбота в Telegram. У ньому тестувальники зможуть оцінити дизайн, відображення даних, швидкість роботи системи, а також перевірити коректність власних відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Очікується, що тестове цифрове посвідчення буде мати:

  • назву документа;
  • ПІБ власника;
  • фото;
  • правову підставу отримання статусу;
  • відомості про групу інвалідності (за наявності);
  • унікальний електронний ідентифікатор.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дистанційна подача документів та бюджетне місце: що обіцяють вступникам з ТОТ

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:25, 14 Травня 2024
Написання іспиту / фото ілюстративне

Для випускників з тимчасово окупованих територій, які бажають вступити до українських закладів вищої освіти у 2024 році, передбачено спрощену процедуру та низку пільг. 

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Особливості для вступників з ТОТ 

Інформацію про заклади вищої освіти, їхні юридичні та фактичні адреси, наявність освітніх центрів можна знайти на сайті registry.edbo.gov.ua. Тут доступна інтерактивна мапа України з переліком ЗВО у кожному регіоні.

Вступники з тимчасово окупованих територій, які не мають українських документів про середню освіту, можуть вступати через освітні центри при ЗВО. Центри допоможуть з консультаціями, оформленням документів, проходженням річного оцінювання та державної підсумкової атестації (ДПА).

Документи на вступ подаються через електронний кабінет вступника на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Вступники з ТОТ також можуть подати документи дистанційно або особисто, якщо дозволяє безпекова ситуація.

Терміни вступної кампанії:

Не пізніше 5 серпня: формування рейтингових списків вступниць/ків, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих на бюджет:

  • до 10 серпня відбувається зарахування вступниць/ків на бюджет;
  • до 30 серпня: зарахування вступниць/ків на контракт;
  • до 17 серпня: переведення на вакантні бюджетні місця людей з контракту;
  • з 9 серпня: надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих до зарахування на контракт на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції;
  • до 15 вересня: зарахування вступниць/ків на бюджет на заочну форму здобуття освіти.

Зверніть увагу, що діти з тимчасово окупованих територій мають право на низку пільг при здобутті вищої освіти в Україні, включаючи оплату навчання з державного бюджету, соціальні стипендії, безкоштовне проживання в гуртожитку тощо.

Читайте також:

  • Батьків дітей з Бахмутського району закликають оформлювати закордонні паспорти: причина
  • Це завжди про людей” – шлях бахмутського комітету доступності до створення інклюзивного міста
  • Часовоярська громада запрошує дітей на літнє оздоровлення: відкрито реєстрацію

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для ветеранів анонсували нову функцію у Дії 

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Мінцифрою розпочинають бета-тестування e-Посвідчення ветерана у додатку “Дія”. Ця цифрова версія документа спростить доступ до послуг та пільг […]

Дистанційна подача документів та бюджетне місце: що обіцяють вступникам з ТОТ

Для випускників з тимчасово окупованих територій, які бажають вступити до українських закладів вищої освіти у 2024 році, передбачено спрощену процедуру та низку пільг. 

Сім жінок, котрі створили інноваційні винаходи, які привласнили собі чоловіки

Багато сучасних історичних книг часто розповідають про “великих” людей в науці, які ж насправді просто викрали чужу ідею. На жаль, так часто відбувалося з винахідницями, […]

15:45, 14.05.2024 Скопіч Дмитро

Часів Яр до війни: фото мирного міста на Донеччині

Перш ніж стати епіцентром запеклих боїв російсько-української війни, Часів Яр був тихим і затишним містом  на Донбасі з багатовіковою історією та самобутньою культурною спадщиною. 

Бахмутський центр зайнятості організує ярмарок вакансій: редакція дізналась деталі

Бахмутський міський центр зайнятості організовує онлайн-ярмарок вакансій “Робота Є!”, який відбудеться 23 травня 2024 року. Захід допоможе роботодавцям міста Бахмут знайти необхідних працівників, а пошукачам […]