УВКБ ООН: з’явилися нові критерії для отримання допомоги

Семаковська Тетяна 10:20, 31 Липня 2024
Допомога від УВКБ ООН / фото Агенство ООН у справах біженців

УВКБ ООН оновило критерії для отримання грошової допомоги. Тепер допомогу від ООН можуть отримати тільки ті люди, які цим кошти потрібні на задоволення першочергових потреб.

Як подати заявку на допомогу від ООН по новому?

Допомога від ООН у розмірі 3 600 гривень на місяць відтепер надаватиметься переселенцям та переселенкам протягом 6 місяців з моменту переміщення, які відповідають наступним критеріям:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років; 
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.) та не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій.

Гроші за повернення в Україну

Також отримати кошти можуть жінки та чоловіки, що повернулись в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни через військові дії, та відповідають наступним критеріям:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років; 
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.) та не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій.

Допомога українцям, які залишились в Україні

Жінки та чоловіки, що повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області через військові дії від 24 лютого 2022 року, та відповідають наступним критеріям:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.) та не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН, як люди, що повернулись в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни/люди, що повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області через військові дії чи інших організацій та, які не були зареєстровані з УВКБ ООН раніше, а також не отримували грошову допомогу від інших організацій.

Зверніть уваги, що навіть, якщо ви відповідаєте критеріям вразливості, то ваш місячний дохід має бути менш як 5,400 гривень на одного члена родини. У іншому випадку вам відмовлять.

Також, якщо ви отримували допомогу в розмірі 2 220 гривень на місяць від іншої гуманітарної організації ООН – ви не зможете отримати нову допомогу від ООН.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати від МОМ для евакуйованих припиняються: що відомо

Семаковська Тетяна 15:22, 8 Липня 2024
Евакуаційний автобус
Евакуація цивільних / фото Facebook Торецької МВА

З 7 липня припиняються виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів. За понад пів року виплати отримали понад 16 тисяч людей, а загальна сума допомоги склала близько 60 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Виплати від МОМ

Отримати виплати від МОМ станом на 8 липня вже неможливо. Цей проєкт був започаткований Міністерством реінтеграції, щоб підтримати людей, які змушені залишати свої домівки через росіян. За підтримки Міжнародної організації з міграції, АТ “Укрпошта” та обласних військових адміністрацій люди змогли отримувати грошову допомогу.

Кожна людина отримувала 3600 гривень допомоги. За більш ніж пів року виплати отримали понад 16 тисяч людей, а загальна сума допомоги склала близько 60 мільйонів гривень.

Наразі фінансування проєкту припинено, втім вже ведуться перемовини з міжнародними партнерами щодо продовження підтримки евакуйованих осіб у майбутньому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога від міжнародних організацій: як перевірити статус заявки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:35, 18 Червня 2024
Грошова допомога від міжнародних організацій / фото ілюстративне

Зараз в Україні діють безліч міжнародних гуманітарних організацій, які продовжують надавати громадянам нашої країни різноманітну грошову допомогу. Наприклад, цим займаються УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, Норвезька та Естонські ради у справах біженців.

Детальніше про те, як перевірити статус заявки на отримання багатоцільової допомоги від міжнародних організацій, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога від міжнародних організацій у 2024 році

Грошова допомога від міжнародних організацій розрахована на вразливі категорії громадян України, а також тих, хто постраждав від воєнних дій (має житло, яке пошкоджене/зруйноване внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24 лютого 2022 року отримала поранення внаслідок воєнних дій і не є їх учасником). Представники цих частин населення можуть отримати від 2 200 гривень на особу на місяць впродовж певного терміну, який встановлюють самі представники міжнародних гуманітарних організацій.

Як перевірити заявку на отримання допомоги від УВКБ ООН

ООН та Україна / фото ілюстративне

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає грошову допомогу тим категоріям українців, які постраждали від війни. Вона повинна допомогти їм задовольнити свої нагальні потреби.

Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, який нині становить 3 600 гривень на особу та покриває тримісячний період. Це означає, що загальна сума грошової виплати становить 10 800 гривень. Вона буде перерахована голові домогосподарства.

Найпростішим способом перевірити заявку на отримання допомоги від УВКБ ООН можна за допомогою порталу “єДопомога“. Для цього потрібно вказати:

  • тип документа;
  • його серію та номер;
  • РНОКПП (ІПН).

Також можна звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером: +380 (80) 030 7711. 

Як перевірити заявку на отримання допомоги від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ та Україна / фото ілюстративне

Грошова допомога від ЮНІСЕФ становить 3 600 гривень на місяць на одного члена сім’ї. Вона виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для того, щоб перевірити статус заявки, потрібно зайти на портал “єДопомога“. Для цього потрібно вказати:

  • тип документа;
  • його серію та номер;
  • РНОКПП (ІПН).

Звернутися для перевірки заявки можна й на гарячу лінію ЮНІСЕФ — 800 600 017. Телефонувати сюди радять з 8:00 до 20:00 впродовж робочого тижня крім неділі, а в суботу з 9:00 до 18:00. 

По вказаному номеру, оператор зареєструє ваш запит і передасть його до ЮНІСЕФ для оновлення даних. Зверніть увагу, що вас можуть запитати реєстраційний номер (ID) вашої заявки, ім’я члена домогосподарства, який/яка буде отримувати допомогу.

Як перевірити статус заявки у Норвезькій раді у справах біженців

Логотип Норвезької ради у справах біженців / ілюстрація з відкритих джерел

Норвезька рада у справах біженців надає грошову допомогу людям, що живуть поблизу лінії фронту, постраждалим від недавніх подій або тим, хто проживає на території поза контролем уряду України. Сума виплати становить 3 600 гривень на людину.

Для того, щоб отримати перевірити статус заявки потрібно переконатися, що ви маєте офіційне повідомлення від Норвезької ради у справах біженців із підтвердженням завершення вашої заявки. Якщо ця інформація є, то ви можете перевірити статус заявки на сайті за посиланням. При цьому потрібно вказати код заявки (ID) з текстового повідомлення та номер мобільного телефону на який ви отримали повідомлення.

Як перевірити статус заявки в Естонській раді у справах біженців

Логотип Естонської ради у справах біженців / ілюстрація з відкритих джерел

Сума допомоги від Естонської ради у справах біженців на одну людину в родині складає 3 600 грн щомісячно впродовж 3 місяців. Платіж виплачується разовим переказом на карту.

Для того, щоб перевірити заявку, потрібно перейти на офіційний сайт організації за посиланням та обрати пункт “Перевірити статус заявки”. В ньому потрібно вказати мобільний номер телефону та РНОКПП (ІПН).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]

вугледара

Біля Вугледара росіяни розстріляли п’ятьох українських полонених

Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]

курахівка

Який вигляд мають окуповані Курахівка і Гірник: фото

Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]

Голодомор

Факти замовчували, а кількість жертв невідома й досі: що відомо про Голодомор в Україні і в Бахмуті

Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]