Уряд схвалив постанову, за якою 15 мільярдів гривень бюджетних залишків 2024 року спрямують на фінансування житлових сертифікатів за програмою єВідновлення. Це в 3 рази більше ніж за весь час існування цієї програми. Однак для жителів, чиє майно наразі знаходиться на тимчасово окупованих територіях, ці гроші не передбачені.
Про це йдеться у повідомленні Павла Фролова, голови Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.
Компенсація за житло
15 мільярдів гривень бюджетних залишків 2024 року передадуть на фінансування житлових сертифікатів. Як стверджує Павло Фролов, за ці кошти понад 10 тисяч родин ВПО зможуть придбати нові оселі замість зруйнованих і розпочати нове життя. Загалом, щонайменше 30 тисяч людей будуть забезпечені якісними умовами для проживання.
Нові квартири отримають переселенці, житло яких зруйновано на підконтрольній території України. Жителі, майно яких, опинилося на тимчасово окупованих територіях, наразі не можуть отримати компенсацію.
“Завдання нашої ТСК зробити можливим компенсації і для ВПО з Бахмута, Маріуполя та інших окупованих населених пунктів”, — пише голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.
Нагадаємо, що уряд розглядав можливість надання компенсацій за зруйноване майно мешканцям, чиє житло розташоване на ТОТ, в межах Мелітопольського експерименту
Тривав Мелітопольський експеримент з листопада 2023 року до лютого 2024 року. Цей проєкт визнали успішним, тому його можна поширювати й на інші окуповані міста. Планувалося, що після Мелітополя проєкт поширять на Бахмут, однак до сьогодні цього так і не сталося. Питання у браку коштів.
“Він (ред. Мелітопольський експеримент) пройшов вдало. Все можна зафіксувати, внести до відповідних баз даних, реєстрів тощо. Станом на сьогодні немає нічого, що технічно не дозволяє цей експеримент розповсюдити на територію Маріуполя в тому числі. Але Уряд не робить кроків до ухвалення відповідної постанови. Я думаю, що тут причина банальна і проста — це якраз і відношення до програми “єВідновлення”, і брак коштів. Технічна можливість є — перші житлові сертифікати в Маріуполі люди отримали. Там, мені здається, два сертифікати. Небагато, але все одно є можливість це масштабувати”, — зазначила Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Читайте також:
- Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації
- Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували
- Уряд розширив програму єВідновлення: де тепер можна купити нове житло
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!