Українські підприємці можуть отримати до 30 тисяч євро на релокацію бізнесу

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 11:00, 21 Вересня 2024
бізнесу
Релокація бізнесу / фото Європейський банк реконструкції і розвитку

Європейський банк реконструкції і розвитку за підтримки Швейцарії та США поновлює набір для участі у програмі з релокації. Її мета — надати гранти українським підприємцям для релокації бізнесу з постраждалих від війни територій.

Про це повідомляє Європейський банк реконструкції і розвитку.

Гранти на релокацію бізнесу: хто може отримати

Релокувати свій бізнес із постраждалих територій підприємці можуть лише в межах України. Для цього Європейський банк реконструкції і розвитку надає гранти в розмірі до 30 тисяч євро.

Претендувати на отримання гранту можуть підприємства, які відповідають наступним вимогам:

  • штат компанії у 2023 році складав від 10 до 500 співробітників;
  • річний обіг до 50 мільйонів євро або загальні активи до 43 мільйонів євро;
  • частка громадян України серед власників — понад 50%;
  • компанія працює не менше двох років з можливою перервою через війну та станом на 2024 рік відновила або продовжує діяльність;
  • компанія має власні виробничі потужності;
  • релокація вже здійснена або запланована з однієї області в іншу;
  • витрати мають бути документально підтверджені та не компенсовані іншими організаціями.

До участі у цьогорічній програмі з релокації запрошують компанії, які не подавали заявки в межах програми у 2022-2023 роках.

Грант на релокацію бізнесу: куди можна витратити

Гранти до 30 тисяч євро на одну компанію можуть покрити витрати, які не були компенсовані іншими програмами та організаціями. Кошти можна витратити на:

  • транспортування обладнання, включно з сировиною та готовою продукцією;
  • пакування, демонтаж, налаштування, ремонт, оренду та придбання обладнання;
  • використання приміщень, включаючи один місяць оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у складських та виробничих приміщеннях.

Заявки на отримання гранту на релокацію прийматимуть до 30 вересня. Подати її можна за посиланням.

У разі додаткових запитань звертайтеся на електронну пошту: [email protected].

Матеріал створено у співпраці з авторкою Валентиною Твердохліб

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Ніхто не хоче жити на купі бруду й сміття”: як переселенка зі Званівки навчає молодь екосвідомості

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:38, 3 Липня 2025
ЕКОстарт можливий для кожного у Дніпрі / фото ГО “Чарівні Руни”

Юлія Тимчак зі Званівки зараз допомогає молоді Донеччини долучатися до екоініціатив в проєкті “ЕКОстарт можливий для кожного”. Аби допомогати планеті, пояснює пані Юля, не обов’язково робити глобальні речі, все починається з малого. Наприклад, у Дніпрі юнаки та дівчата протягом травня та червня вчилися виготовляти екологічні шопери, які замінять їм пластикові пакети у супермаркетах.

Детальніше про проєкт “ЕКОстарт можливий для кожного!” нам розповіла Юлія Тимчак, керівниця ГО “Чарівні Руни”, більше читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

“ЕКОстарт можливий для кожного”

Учасники проєкту зі створення чашок / фото ГО “Чарівні Руни”

В Україні активно реалізовується проєкт “ЕКОстарт можливий для кожного!” в межах програми ЮНІСЕФ у Донецькій області. За словами керівниці ГО “Чарівні Руни” Юлії Тимчак, котра виступила партнером ініціативи, головна мета, це розвиток екологічної свідомості громадян, особливо молоді.

Йдеться про формування навичок за правилом 3Р (Reuse, Recycle, Reduce), де ключовим є перероблення енергоцінних відходів, тобто їх попереднє сортування. Мотивацією для людей, вважає вона, може бути фінансова вигода: посортовані відходи можна здати за гроші, а також зменшити витрати на вивезення сміття, адже оплата за несортоване сміття є платною опцією.

Ми якраз говоримо про те, що еко-старт можливий для кожного, бо часто чуємо: я б хотів рятувати планету. Звісно, всі ми хочемо жити на чистій планеті. Ніхто ж не хоче жити на купі бруду й сміття. Але що для цього робити конкретно сьогодні, конкретно зараз? Розуміють не всі. Тому ми працюємо, щоб показати: еко-старт можливий для кожного вже сьогодні — починаючи із себе“, — зазначає Юлія Тимчак.

Що пропонують в межах проєкту

Шопери / фото ГО “Чарівні Руни”

У межах проєкту організовуються не лише просвітницька та інформаційна кампанії, а й практичні заняття, що популяризують екозвички. Наприклад, протягом травня та червня молодь мала змогу виготовити власні шопери з екологічних матеріалів.

Наші майстер-класи були практичними. Це абсолютно прикладна складова: пошили сумку, розмалювали її, створили собі чашку й забрали річ додому. Тобто вона несе практичну користь, адже тоді людина з цим шопером ходитиме до супермаркетів і не братиме пластикові пакети“, — каже Юлія Тимчак.

Створення шоперів та навчання / фото ГО “Чарівні Руни”
Процесс розмальовки шоперів / фото ГО “Чарівні Руни”

За словами керівниці ГО “Чарівні Руни”, молодь — не завжди активна категорія громадян, однак охоче долучається до ініціатив із практичним змістом. Наприклад, до занять зі швейною технікою для створення особистих речей — шоперів, фруктових сіток, термочашок і навіть повноцінних термосів.

Хочу змінювати свідомість молоді щодо збереження довкілля через прості, але яскраві приклади. Кожен із нас здатен зробити свій внесок — і саме з цього починається зміна!” — ділиться один з учасників майстер-класу з розпису шоперів, 13-річний Матвій.

Плани на майбутнє та перспективи

Активна фаза ініціативи в Дніпрі вже завершилася. Проте очікується продовження інформаційної кампанії, у межах якої відбудуться 4 онлайн майстер-класи та ще 6 офлайн-заходів.

Сортувальні баки поблизку соціального гуртожитку “ЯМаріуполь” / фото ГО “Чарівні Руни”

Крім того, у межах проєкту “ЕКОстарт можливий для кожного” проводитиметься встановлення сортувальних баків, зокрема в соціальному гуртожитку “ЯМаріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

СБУ викрила двох жінок у Краматорську, які працювали на російську розвідку

Семаковська Тетяна 13:40, 3 Липня 2025
СБУ затримала місцевих агенток рф у Краматорську / фото СБУ

Контррозвідка СБУ затримала двох агенток, які працювали на російську розвідку, у Краматорську. Одна з них працювала на фсб через сина-терориста, інша – на гру через соцмережі. Обох підозрюють у держзраді.

Про деталі затримання агенток повідомили в СБУ.

Краматорськ, у місті викрили агенток рф

За даними СБУ, одна з агенток, це місцева безробітна, яка підтримувала окупантів та чекала на “прихід руського міра”. Її завербували співробітники фсб через сина, бойовика одного з незаконних збройних формувань, який воює проти України на сході.

Жінка передавала координати українських укріплень і запасних командних пунктів. Також фіксувала результати російських обстрілів і передавала інформацію окупантам.

Друга затримана агентка в Краматорську / фото СБУ

Інша затримана, це жителька Краматорська, яка працювала на воєнну розвідку росії, її завербували через соцмережу “Одноклассники”, де вона розміщувала антиукраїнські пости. Адміністратор прокремлівської спільноти, кадровий офіцер гру, запропонував їй гроші за шпигунство.

Після цього жінка активно збирала геолокації українських підрозділів у прифронтовому місті та відмічала їх на Google Maps.

Слідчі СБУ повідомили обом фігуранткам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України, це державна зрада в умовах воєнного стану та виправдовування збройної агресії рф та глорифікація її учасників

Зараз обидві жінки перебувають під вартою без можливості внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історії

“Ніхто не хоче жити на купі бруду й сміття”: як переселенка зі Званівки навчає молодь екосвідомості

Юлія Тимчак зі Званівки зараз допомогає молоді Донеччини долучатися до екоініціатив в проєкті “ЕКОстарт можливий для кожного”. Аби допомогати планеті, пояснює пані Юля, не обов’язково […]

15:38, 03.07.2025 Скопіч Дмитро

СБУ викрила двох жінок у Краматорську, які працювали на російську розвідку

Контррозвідка СБУ затримала двох агенток, які працювали на російську розвідку, у Краматорську. Одна з них працювала на фсб через сина-терориста, інша – на гру через […]

Нічний удар по Харцизьку: СБУ знищила військовий склад окупантів, відео

У ніч на 3 липня Служба безпеки України завдала точкового удару по складу боєприпасів армії рф у селі Велике Оріхове, розташованому поблизу тимчасово окупованого Харцизька […]

Росія обстріляла Костянтинівку: під удар потрапила жінка на зупинці

3 липня зранку російські війська обстріляло Костянтинівку на Донеччині. Зафіксовано обстріл із реактивної системи залпового вогню “Ураган”. Внаслідок атаки постраждала мирна мешканка, яка в момент […]

Відео

Як виглядає Бахмут у липні: росіяни опублікували відео

У липні в мережі з’явилися нове відео з тимчасово окупованого Бахмута. На знімках видно центральні вулиці міста, пересування російських військових на мопедах, а також масштаби […]