На Бахмутському напрямку окупаційні війська рф перемістили свою логістику. Наразі загарбники інтенсивніше використовують траси на північ від Бахмута. Мова йде про автошляхи Попасна-Бахмут і Соледар-Бахмут.
Про це пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков розповів у етері телемарафону.
За його словами, загарбники змінили логістичне навантаження через активний вогневий вплив Сил оборони на шляхи постачання російського угруповання в Бахмуті.
На Бахмутському напрямку окупанти мають декілька логістичних зв’язків. Південніше міста — це траса Горлівка-Бахмут, де ми постійно не давали спокою окупантам. За Горлівкою є ще одна траса, більше місцевого значення — Семигір’я-Кодема. Звідти йде розгалуження на Зайцеве, Кліщіївку та Курдюмівку. ЗСУ також періодично цей відтинок потрошки діставали. Тому логістичне навантаження противника перемістилося.
Далі йде траса з Дебальцевого, яка менш безпечніша для російських військ. Відносно «найбільш безпечні» для них траси Попасна-Бахмут і Соледар-Бахмут. Саме ці два напрямки окупанти використовують більше, ніж траси південніше, оскільки ЗСУ мають менше можливостей діставати туди.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади
Нагадаємо, військовий збройних Сил України та доброволець спецпідрозділу «Грім» Кирило Сазонов повідомив, що 10 тисячне угруповання окупантів, яке прибуло в Бахмут може опинитися у складному становищі через логістику. Для цього ЗСУ мають взяти під вогневий контроль трасу на Лисичанськ та Сєверодонецьк.
Дружківка — прифронтове місто Краматорського району Донеччини. Найближча відстань від міста до лінії фронту — 16 кілометрів.
Як зараз живе Дружківка, дивіться у відеорепортажі “Бахмут IN.UA”.
Дружківка, опитування місцевих жителів
Дружківка — велике місто на півночі Донеччини. До війни у Дружківській громаді мешкали близько 67 тисяч людей. Після повномасштабної війни ця цифра зменшилася майже вдвічі. Сьогодні населення міста складає близько 34 тисяч людей.
Дружківка стала прихистком для тисяч переселенців Донецької області. З початку повномасштабного вторгнення до міста переїхали 15 тисяч ВПО.
На початку 2025 року в Дружківці почастішали обстріли. Причиною тому є просування росіян на фронті. Наразі найближча відстань від міста до лінії боєзіткнення складає 16 кілометрів. Попри це місто продовжує жити звичайне, відносно спокійне життя. Евакуація в місті не оголошена, тут продовжують лишатися й родини з дітьми.
Про життя у Дружківці редакція запитала в місцевих жителів. Яка ситуація в місті з укриттями, чи стабільно людям подають воду й електрику, як люди оцінюють стан підготовки до оборони міста — дивіться у відеорепортажі нашого каналу “Донеччина в евакуації”.
На Донеччині планують оновити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її планують оголосити у двох громадах Покровського і Волноваського районів.
Про це під час брифінгу повідомив Дмитро Петлін — начальник відділу оперативно-чергової служби, звʼязку, оповіщення та інформування населення Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА.
Примусова евакуація дітей у Донецькій області
Через погіршення безпекової ситуації на Донеччині планують розширити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Планується, що її введуть у двох громадах Покровського і Волноваського районів.
“У найближчий час буде розглядатися питання про необхідність впровадження обов’язкової евакуації в примусовий спосіб з деяких населених пунктів Комарської та Криворізької громад. Це Волноваський і Покровський райони. Там безпекова ситуація погіршилась і найближчими днями буде ухвалюватись рішення про впровадження нових етапів примусової евакуації”, — повідомив Дмитро Петлін.
Точний перелік населених пунктів, де оголосять примусову евакуацію, визначить регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Після цього Донецька ОВА оприлюднить цей список разом з кількістю дітей, які мають бути евакуйовані.
Скільки дітей залишаються на небезпечних територіях Донеччини
Наразі в населених пунктах, де оголошена примусова евакуація, залишаються четверо дітей. Всі вони з міста Костянтинівка.
Вилучити дітей без дозволу батьків поліція не має права. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють їх виїхати в більш безпечні міста.
Також проводиться робота щодо евакуації родин з дітьми, які повернулися на небезпечні території. Зокрема, минулого тижня з міста Мирноград евакуювали чотирьох дітей. Це ті діти, які повернулись до міста разом із батьками. Їх вивезли повторно.
Донецька область: контакти для евакуації
Звернення про евакуацію з Донецької області приймають на гарячих лініях: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Дружківка — прифронтове місто Краматорського району Донеччини. Найближча відстань від міста до лінії фронту — 16 кілометрів. Як зараз живе Дружківка, дивіться у відеорепортажі “Бахмут […]
На Донеччині планують оновити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її планують оголосити у двох громадах Покровського і Волноваського районів. […]
В Україні реалізують проєкт, у межах якого військовослужбовиці зможуть зберегти свої яйцеклітини. Для участі в безоплатній кріоконсервації яйцеклітин відберуть 20 військовослужбовиць і військових медикинь, які […]
Бахмутські старшокласники можуть безоплатно пройти підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Підготовчі заняття проводять педагоги в бахмутських закладах освіти і на освітніх локаціях в […]
На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У […]