У Львові запрацює простір підтримки бахмутян

Микола Ситник 17:28, 20 Вересня 2023
Латинський кафедральний собор у Львові
Латинський кафедральний собор у Львові / фото Konstantin Brizhnichenko

Незабаром для жителів Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади, які тимчасово мешкають у Львові та області, запрацює простір у місті Лева. Цим осередком підтримки опікуватиметься громадська організація з Бахмута.


Співзасновниця ГО Тетяна Куліш у коментарі «Бахмут. IN. UA» розповіла, що наразі організаційні процеси лише налагоджуються. За її словами, станом на 20 вересня ще невідомо, де саме у Львові відкриється простір для підтримки мешканців Бахмутської ТГ.

Зараз ми ще працюємо над створенням громадської організації. Напередодні ми звернулись до фахівців благодійного фонду «Право на захист», які з задоволенням нам допомагають робити необхідні документи.

Бахмутська міська рада з нами співпрацює. Вони підшукують для всіх наших бахмутян якісь приміщення. Яка це буде будівля чи приміщення — невідомо. Все залежить від того, як домовиться міськрада. Ми поки збираємо наших мешканців, єднаємо.

Тетяна Куліш // співзасновниця бахмутської ГО у Львові

Які послуги зможуть отримати бахмутяни у Львові?

У центрі підтримки люди зможуть отримати гуманітарну, психологічну, правову допомогу, пройти навчальні курси та поспілкуватися зі своїми земляками. 

Наша громадська організація планує надавати психологічну, правову і юридичну підтримку. Можлива буде видача гуманітарної допомоги. Також хочемо створити навчальні курси. Наші мешканці, коли реєструються, то кажуть, які у них запити. Це і б’юті сфера, і комп’ютерні технології, і курси для швачок. Багато людей хочуть вивчати англійську мову. Також ми плануємо екскурсії містом, майстер-класи та багато спілкування.

Поки не працюємо фізично, я у телефонному режимі перенаправляю наших мешканців на правову, юридичну консультацію до спеціалістів «Право на захист». Вони нам дуже допомагають на даному етапі.

Тетяна Куліш // співзасновниця бахмутської ГО у Львові

Як допомогти створити єдину групу бахмутян у Львові? 

Мешканці Бахмутської ТГ можуть зареєструватися і отримати додаткову інформацію за номером телефону: 099-195-21-56 (Тетяна Куліш).

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Донецька прокуратура просить свідчення незаконного привласнення майна окупантами

Семаковська Тетяна 09:41, 9 Травня 2025
окупації
Вид зі зруйнованої оселі, Бахмут / фото росджерела

Прокуратура просить громадян надавати свідчення захоплення росіянами житла на тимчасово окупованій території Донеччини.

Про це йдеться у повідомленні Донецької обласної прокуратури.

Незаконне захоплення житла на ТОТ, куди звертатись

Донецька обласна прокуратура збирає факти щодо незаконного заволодіння житлом громадян на тимчасово окупованій території. Людей просять долучатися до збору та повідомляти про випадки, коли росіяни захоплюють майно на ТОТ або ж визнають “безхазяйним”.

Телефонуйте за номером +380 (93) 431 2595 або повідомте через електронну пошту: [email protected]. Надайте:

  • контактні дані для зворотного зв’язку;
  • копії документів про право власності;
  • за наявності – докази, що свідчать про заволодіння вказаним житлом так званою владою “днр”.

Нагадаємо, що росіяни облаштували в квартирах бахмутян свої позиції, звідки ведуть розвідку дронами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обміни полоненими: повна інструкція для родичів, списки звільнених і корисні контакти

Семаковська Тетяна 17:40, 8 Травня 2025

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути 4 757 людей, це як цивільні полонені, так й військові полонені.

Все що потрібно знати про обміни в Україні, всі імена звільнених з полону від початку обмінів, контакти для родичів, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Обмін полоненими: як це відбувається

Про обмін полоненими Україна та росія домовляються завчасно, зазвичай при цьому використовують посередника. Про можливий обмін полоненими спершу повідомляють рідним, які чекають з полону своїх близьких.

Водночас інколи рідні не завжди можуть точно знайти, що саме їх близький буде обміняний цього разу. Проте нерідко їздять на кожен обмін сподіваючись побачити звільненого з полону.

Як знайти полоненого: офіційні джерела та неофіційні

В Україні діють кілька державних структур, які можуть підтвердити інформацію про те, що людина перебуває у полоні:

  • Міноборони;
  • Національного бюро з розшуку людей;
  • Національна поліція;
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими;
  • Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ;
  • Центральне агентство з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • Робоча група ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень.

Це все офіційні джерела. Водночас нерідко родичі самі знаходять підтвердження, що їх рідні в російському полоні.

Шукають відео та фото на російських пабліках, також є канал “Списки знайдених та полонених”, де публікують актуальні списки обміну та полонених. Пошук полонених нерідко стає роботою самих родичів, на каналі періодично можна знайти списки тих, хто в полоні зараз. Відео підтвердження надають лише рідним.

Хто повернувся з російського полону

Від початку 2022 року з російського полону повернулися 4 757 людей, це військові, які потрапили в полон та цивільні полонені. Прізвища звільнених з полону, а саме з останніх трьох, звільнені з полону 2025, можна знайти тут:

Куди звертатися якщо людина зникла

Якщо людина служила у війську та зникла безвісти або не виходить на зв’язок вона може перебувати у полоні. Випадки, коли військового вважали зниклим безвісти, в той час, як він перебував у полоні, є.

Якщо ви підозрюєте, що людина в полоні потрібно:

  • звернутись до ТЦК або військової частини;
  • подати заявку в Національну поліцію та отримати реєстраційний номер справи, заява до поліції реєструється в єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР);
  • забрати витяг та контакти слідчого.

Куди звертатись якщо рідний в полоні? Телефони

Телефонувати можна до:

  • Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
  • телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
  • Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
  • Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
  • консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.

Якщо вам пропонують дізнатися інформація про полоненого за гроші, це шахрайство. Не передавайте такій людині жодні дані та повідомте про випадок у поліцію.

Хто займається поверненням полонених українців?

Вже десяток обмінів відбувся за допомоги Об’єднаних Арабських Еміратів. Поверненням додому наших полонених, зокрема, займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Загалом, це робота саме державних інституцій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

окупації

Донецька прокуратура просить свідчення незаконного привласнення майна окупантами

Прокуратура просить громадян надавати свідчення захоплення росіянами житла на тимчасово окупованій території Донеччини. Про це йдеться у повідомленні Донецької обласної прокуратури. Незаконне захоплення житла на […]

Обміни полоненими: повна інструкція для родичів, списки звільнених і корисні контакти

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути […]

“Провокації в Сіверську та Часів Ярі”: росія поширює фейк про підготовку ЗСУ до “теракту” на Донеччині

Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області. […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро

Міжнародна допомога ВПО — відкрито збір заявок до 11 травня. Яка громада отримає

У Малобілозерській громаді Запорізької області стартував новий етап збору даних для надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Благодійний фонд МОМ (Міжнародна організація з міграції) опублікував […]