Латинський кафедральний собор у Львові / фото Konstantin Brizhnichenko
Незабаром для жителів Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади, які тимчасово мешкають у Львові та області, запрацює простір у місті Лева. Цим осередком підтримки опікуватиметься громадська організація з Бахмута.
Співзасновниця ГО Тетяна Куліш у коментарі «Бахмут. IN. UA» розповіла, що наразі організаційні процеси лише налагоджуються. За її словами, станом на 20 вересня ще невідомо, де саме у Львові відкриється простір для підтримки мешканців Бахмутської ТГ.
Зараз ми ще працюємо над створенням громадської організації. Напередодні ми звернулись до фахівців благодійного фонду «Право на захист», які з задоволенням нам допомагають робити необхідні документи.
Бахмутська міська рада з нами співпрацює. Вони підшукують для всіх наших бахмутян якісь приміщення. Яка це буде будівля чи приміщення — невідомо. Все залежить від того, як домовиться міськрада. Ми поки збираємо наших мешканців, єднаємо.
Тетяна Куліш // співзасновниця бахмутської ГО у Львові
Які послуги зможуть отримати бахмутяни у Львові?
У центрі підтримки люди зможуть отримати гуманітарну, психологічну, правову допомогу, пройти навчальні курси та поспілкуватися зі своїми земляками.
Наша громадська організація планує надавати психологічну, правову і юридичну підтримку. Можлива буде видача гуманітарної допомоги. Також хочемо створити навчальні курси. Наші мешканці, коли реєструються, то кажуть, які у них запити. Це і б’юті сфера, і комп’ютерні технології, і курси для швачок. Багато людей хочуть вивчати англійську мову. Також ми плануємо екскурсії містом, майстер-класи та багато спілкування.
Поки не працюємо фізично, я у телефонному режимі перенаправляю наших мешканців на правову, юридичну консультацію до спеціалістів «Право на захист». Вони нам дуже допомагають на даному етапі.
Тетяна Куліш // співзасновниця бахмутської ГО у Львові
Як допомогти створити єдину групу бахмутян у Львові?
Мешканці Бахмутської ТГ можуть зареєструватися і отримати додаткову інформацію за номером телефону: 099-195-21-56 (Тетяна Куліш).
У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в наданні ваучера.
Кому відмовлятимуть у житловому ваучері, повідомляє Бахмут IN.UA.
ВПО можуть втратити право на житловий ваучер: причини
4 червня 2026 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №723 “Деякі питання надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території”. Вона передбачає зміни у процедурі надання житлових ваучерів для ВПО.
Зокрема, Кабмін передбачив нові підстави для відмови в наданні ваучера. Загалом їх передбачено три. Переселенцям і переселенкам можуть відмовити у ваучері, якщо:
вони та члени їх сім’ї з 24 лютого 2022 року до дати подання заяви про надання допомоги припинили право власності на об’єкти житлової нерухомості. Тобто, якщо у вас або членів вашої сімʼї було житло, яке ви продали чи подарували, ви втрачаєте право на отримання ваучера;
вони та члени їх сім’ї беруть участь у програмі “єОселя”. Якщо раніше житлові ваучери можна було використати як перший внесок за іпотекою або для її погашення, тепер діятиме пряма заборона на поєднання житлового ваучера з програмою “єОселя”;
вони зареєстрували місце проживання на тимчасово окупованій території після її окупації.
У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.
Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.
Відключення світла у липні-серпні в Україні
Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:
утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.
Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.
Фактори впливу на енергосистему
У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.
Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.
Механізми балансування та очікування
Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:
потужностей атомної енергетики;
імпорту електроенергії;
відновлюваних джерел енергії.
Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.
Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.
У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в […]
У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження […]
23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею […]
25 червня 2026 року завершується прийом заявок на отримання фінансової підтримки від гуманітарної організації NRC в Україні. Реєстрація триватиме лише до 17:00 за київським часом, […]
На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]