У Хмельницькому відкриють виставку, присвячену фотоательє Бахмута: деталі

Валентина Твердохліб 12:05, 28 Листопада 2024
Експонат виставки “Фотографи старовинного Бахмута” / фото Хмельницький обласний художній музей

Сьогодні, 28 листопада, у Хмельницькому обласному художньому музеї відкриється виставка “Фотографи старовинного Бахмута”. Експозиція буде присвячена роботі бахмутських ательє, які працювали до 1930-х років. Відвідувачам покажуть оцифровані копії старовинних фотопортерів, листівок і фотографій з видами Бахмута.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповіла Олена Михайловська — заступниця директора Хмельницького обласного художнього музею.

Виставка присвячена Бахмуту в Хмельницькому: що цікавого

На виставці “Фотографи старовинного Бахмута” будуть представлені близько 100 робіт. Це цифрові копії старих фотографій з Бахмута. Серед них — портрети містян і селян, представників різних професій і суспільних станів, дорослих і дітей, родинні групові фото. Окрім цього, в експозиції є видові фотографії різних куточків Бахмута та його історичних будівель, частина з яких знищена в роки Другої світової війни і сучасної російської агресії.

Також для відвідувачів підготували цікаву історичну довідку про роботу старовинних бахмутських ательє.

“Нам вдалося частково оцифрувати архів колекції Бахмутського музею. Це старі фотографії кінця 19 — початку 20 століття. Деякі цифрові копії фотографій збільшені, і в цьому є велика цікавинка. Завдяки цьому можна добре розглянути фотографії і деталі, які на форматі листівки складно роздивитися. Окрім портретів людей, будуть представлені й види Бахмута до того, як він зазнав руйнувань за часів СРСР у 1930-х роках і під час Другої світової війни. Ігор Корнацький (ред. виконувач обов’язків директора Бахмутського краєзнавчого музею) також підготував дослідницький текст до виставки. У ньому розповідається, які фотоательє працювали в Бахмуті, як вони працювали та як фотографували людей у той період часу”, — розповідає Олена Михайловська.

Портрети дітей, зроблені в фотоательє Бахмута / фото Хмельницький обласний художній музей

Виставка про бахмутські ательє: як готувалися

Виставка “Фотографи старовинного Бахмута” — це спільний проєкт Бахмутського краєзнавчого музею, Хмельницького обласного художнього музею і Центру міської історії (місто Львів). У співпраці музейникам вдалося оцифрувати роботи, що були вивезені з Бахмута.

“Виконувач обов’язків директора Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький привіз ці фотографії з місця, куди були евакуйовані музейні фонди з Бахмута. Тут, у нашій фотолабораторії, їх оцифрував наш фотограф з партнерами з Центру міської історії”, — розповіла Олена Михайловська.

Монтаж виставки / фото Хмельницький обласний художній музей

Виставка “Фотографи старовинного Бахмута” у Хмельницькому: як відвідати

Відкриття виставки відбудеться сьогодні, 28 листопада, у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею за адресою: місто Хмельницький, вулиця Проскурівська, 47. Початок заходу о 18:00.

Експозиція працюватиме до 19 січня 2025 року. Графік роботи: вівторок-неділя з 10:00 до 17:45.

На відкриття виставки вхід безоплатний. В інші дні — за вхідним квитком до музею, вартість якого складає 50 гривень.

Також під час роботи виставки заплановані кілька кураторських екскурсій від Ігоря Корнацького. Про їхній розклад музей повідомлятиме додатково.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заселять перші 40 квартир: окупанти звітують про “відновлений” будинок в Авдіївці

Валентина Твердохліб 15:30, 28 Листопада 2024
Багатоповерховий будинок в Авдіївці / фото росджерела

У “днр” обговорили питання “відбудови” окупованих міст. Зокрема, так звана влада псевдореспубліки відзвітувала про плани побудови житла. Це, як зазначають самі окупанти, може “сприяти розвику іпотечного будівництва”.

Про це йдеться у російських пропагандистських джерелах.

Будівництво на окупованих територіях

Про будівництво на окупованій Донеччині ватажок “днр” денис пушилін відзвітував віцепрем’єру рф марату хуснулліну. В розмові йшлося про побудову доріг і житла.

За словами пушиліна, в Маріуполі нібито хочуть збудувати об’їзну дорогу, щоб прибрати транзит через місто. Окупанти вже узгодили маршрут. Очевидно, що ця дорога буде потрібна і російським військовим. Так вони зможуть переганяти свою техніку, приховуючи її від очей місцевих жителів.

Щодо будівництва житла пушилін зазначив, що в “днр” нібито використовують цифрові технології для проєктування будинків. Це, за словами хуснулліна, “сприятиме розвитку іпотечного будівництва і пришвидшить темпи”.

Нагадаємо, що іпотечне житло вже пропонують у Маріуполі. Втім, не для місцевих жителів, чиє житло було знищене, а для громадян рф. Квартири в багатоповерхівках продають росіянам в іпотеку на пільгових умовах. Для самих маріупольців немає ніяких програм. Окупанти навіть змінюють юридичну адресу будинків, щоб відмовляти у наданні обіцяної компенсації.

марат хуснуллін про будівництво в “днр” / скриншот

Окремо окупанти згадали і про Авдіївку. Тут, нібито, вже відновили один будинок. До кінця грудня планують заселити 40 квартир. Хто отримає житло, не повідомляється. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Власна справа через “Дію”: як українцям отримати грант

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:40, 28 Листопада 2024
Грант для українців / фото ілюстративне, iStock

В Україні продовжує діяти спеціалізований грант, який дозволяє підприємцям та підприємицям отримати кошти на започаткування чи розвиток бізнесу. Процедура оформлення відбувається через застосунок “Дія”, що значно спрощує процес подачі заявки на отримання до 500 000 гривень.

Детальніше про те, як працює грантова програма через “Дію” та як нею скористатися, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грант для українських підприємців

Щоб підтримати бізнес під час дії воєнного стану, в Україні розробили декілька грантових проєктів, які дозволяють громадянам відкрити власну справу чи розвивати вже наявну. Вони дозволяють отримати від 50 000 до 250 000 гривень, а для тих, чиє місце діяльності та місце реєстрації знаходиться в Харкові або Харківській області, розмір допомоги зросте до 500 тисяч гривень.

Отримані кошти можна витратити на:

  • придбання обладнання;
  • закупівлю сировини;
  • орендну плату (не більше 25% від суми гранту);
  • оренду обладнання;
  • маркетинг та рекламу; 
  • франчайзинг. 

Хто може скористатися програмою та які умови отримання гранту

Скористатися грантовою програмою через “Дію” можуть фізичні особи, що планують відкрити ФОП (Фізична особа-підприємець), дійсні ФОП та юридичні особи, які:

  • не перебувають і не працюють на тимчасово окупованій території України;
  • не працюють на території росії;
  • не перебувають під санкціями; 
  • щодо яких не порушували справи про банкрутство; 
  • які не притягувались до кримінальної відповідальності за корупцію; 
  • не мають заборгованості перед бюджетом;
  • не виробляють та/або не реалізують зброю, алкогольні напої, тютюнові вироби та не займаються обміном валют;
  • не є кредитними, страховими організаціями, інвестиційними, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами.

Головною ж умовою надання гранту є виконання певних дій. Кошти надаватимуться, якщо ви:

  • створите хоча б одне робоче місце;
  • здійснюватимете діяльність не менше 3 років;
  • сплачуватимете податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

Як подати заявку

Подати заявку на грант можна через “Дію” / фото “Дія”

Подати заявку на отримання грошової допомоги на відкриття власної справи чи розвиток вже наявного бізнесу можна за допомогою вебпортала “Дія”. Для цього потрібно:

  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина за допомогою BankID або електронного підпису;
  • заповнити онлайн-заявку за посиланням;
  • додати бізнес-план за вказаною формою (з прикладом відповідного бізнес-плану можна ознайомитися за посиланням);
  • підписати заявку електронним підписом та відправити.

Заявку розглядатимуть представники Державного центру зайнятості протягом 15 робочих днів. Про результати розгляду заявки додатково повідомлять в “Дії”.

Якщо представники Державного центру зайнятості погодили заявку на отримання грантової допомоги, то потрібно звернутися до найближчого відділення Ощадбанку протягом 20 робочих днів. Це необхідно для відкриття рахунку та укладення угоди на отримання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заселять перші 40 квартир: окупанти звітують про “відновлений” будинок в Авдіївці

У “днр” обговорили питання “відбудови” окупованих міст. Зокрема, так звана влада псевдореспубліки відзвітувала про плани побудови житла. Це, як зазначають самі окупанти, може “сприяти розвику […]

Власна справа через “Дію”: як українцям отримати грант

В Україні продовжує діяти спеціалізований грант, який дозволяє підприємцям та підприємицям отримати кошти на започаткування чи розвиток бізнесу. Процедура оформлення відбувається через застосунок “Дія”, що […]

14:40, 28.11.2024 Скопіч Дмитро
Допомога, соціальні виплати

У Кривому Розі переселенцям надаватимуть грошову допомогу на оренду житла

У місті Кривий Ріг надаватимуть грошову допомогу переселенцям та переселенкам. Люди, які евакуювалися до Кривого Рогу, можуть отримати кошти на оренду житла. Допомогу надаватимуть протягом […]

“Колега говорила: “Доброє утро, новоросія”: як починалась боротьба донеччанки за українську ідентичність

Оксана Судак — юристка та громадська діячка, у 2020 році жінка ініціювала перейменування вулиці в Бахмуті на честь Артема Мирошниченка, створила петицію на встановлення пам’ятника […]

13:00, 28.11.2024 Лященко Марія
район

Район Нового ринку в Бахмуті: окупанти показали нові фото

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута (джерела рф стверджують, що знімки були зроблені вчора, 27 листопада 2024 року). Росіяни показали, який вигляд […]