У Харкові запускають безплатні курси української: як записатися

Семаковська Тетяна 15:46, 17 Жовтня 2023
У Харкові можна безплатно навчатися на курсах української/ з відкритих джерел

Внутрішньо переміщені особи, які перебувають у Харкові та хочуть покращити володіння українською мовою можуть безоплатно відвідувати офлайн-курси. Для цього потрібно зареєструватися, старт навчання вже у цю суботу 21 жовтня.

Про це повідомляє Освітній центр “Я й моя школа”.

Безплатні курси української мови

Безоплатний український розмовний клуб від Освітнього центру @meandmyschoolcenter починає роботу з 21 жовтня. Вдосконалити свої українську зможуть всі охочі, які встигнуть зареєструватися за формою.

Український розмовний клуб проходитиме у форматі душевних тематичних зустрічей, під час яких можна буде обговорити теми історії, мистецтва, науки й техніки, культури й загалом всього, що для вас є цікавим.

Під час розмовних клубів у вас буде можливість працювати над формуванням мовного іміджу, який на сьогодні є важливим складником образу освіченої й прогресивної особистості!

Навчання безоплатне, проходитиме офлайн за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 38 вхід через білу залу Мейкерс (1 хв. від ст. метро Архітектора Бекетова). Перше заняття стартує 21 жовтня у суботу з 17:00 по 18:30.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На окупованій частині Донеччини перебувають військові з Північної Кореї: деталі

Валентина Твердохліб 18:00, 31 Жовтня 2024
кореї
Корейські військові / фото Associated Press

Росія залучає до війни в Україні військових з Північної Кореї. Деякі з них вже перебувають на тимчасово окупованій території Донеччини. Військових з КНДР планують залучати до бойових дій у цьому регіоні.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

Військові з Північної Кореї в Україні

Військові з Північної Кореї вже знаходяться в тимчасово окупованому Донецьку. Там перебувають військові інженерних підрозділів.

При цьому росіяни маскують корейців під “своїх”. Їм дають російську форму і російські документи.

“Інженерні війська вже були присутні на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Донецьку. Вони поки не брали участь у війні, бо це інженерні війська, але нічого не буде заважати росіянам. Ці КНДРівці будуть у російській формі, з російськими документами, і перемішані з калмиками та бурятами в різних підрозділах. То, відповідно, ще спробуй доведи, що це КНДРівець”, — зазначив Андрій Коваленко.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, корейців планують залучати до бойових дій на Донеччині. Але перед цим вони мають пройти вишкіл і отримати бойовий досвід у курській області рф.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:40, 31 Жовтня 2024
Грошова виплата для ВПО / фото ілюстративне, Depositphotos

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як отримати довідку ВПО та почати отримувати регулярні виплати від держави.

Як оформити статус ВПО

Внутрішньо переміщена особа — це спеціальний статус громадянина України, іноземців або людей без громадянства, які законно перебувають на території країни та мають право на постійне проживання, але змушена були покинути домівку через тимчасову окупацію території або ведення там активних бойових дій.

Отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та розраховувати на регулярні виплати від держави можуть громадяни, які проживали в областях, які внесені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Цей список постійно оновлюється.

Як оформити довідку ВПО

Оформити довідку внутрішньо переміщеної особи можна двома способами:

  • онлайн — за допомогою мобільного застосунку “Дія”;
  • офлайн — за допомогою особистого звернення до представників Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соцзахисту населення місцевої держадміністрації.

Як отримати довідку ВПО у “Дії”

Для того, щоб подати заяву на отримання довідки ВПО через застосунок “Дія” потрібно:

  • зайти у застосунок та оновити його до останньої версії;
  • обрати “Сервіс”, “Отримати статус ВПО”;
  • вказати дані про своє фактичне місце проживання та підтвердити геолокацію;
  • внести відомості про членів сім’ї;
  • обрати картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу;
  • вказати, яка допомога ще необхідна. Наприклад, чи є потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарій допомозі.

Довідка ВПО з’явиться в мобільному застосунку “Дія” одразу після обробки заявки.

Як отримати статус переселенця офлайн

Оформлення довідки ВПО / фото ілюстративне, Unsplash

Довідку внутрішньо переміщених осіб також можна оформити офлайн. Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соціального захисту населення місцевої держадміністрації.

Вже на місці необхідно подати заявку про взяття на облік ВПО, до якої треба додати паспорт. Якщо прописка не вказана в паспорті, варто ще й підтверджувальний документ. Це може бути військовий квиток, трудова книжка та інші документи, які можуть підтвердити фактичне проживання громадянина на певній території.

Довідку переселенця з підписом і печаткою видають у день звернення.

Виплати ВПО: розмір

Для внутрішньо переміщених осіб в Україні діє програма регулярної грошової допомоги від держави. Розмір виплати наразі становить 2 000 гривень на одну особу та 3 000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей.

Виплати допомоги переселенцям здійснюються 15 та 28 числа кожного місяця.

Умови отримання виплат

Головна умова для отримання виплат — це матеріальна спроможність домогосподарств на життя. ля нарахування допомоги береться до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім’ї має становити не більше 9 444 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як в Києві перейменовують вулиці розповів Павло Островський

Без Жукова та Леніна. Активіст Павло Островський розповів про перейменування вулиць в Києві

15 вересня світ відзначає День Демократії. За цим політичним устроєм — джерелом влади є народ, який формує цінності держави. Активіст Павло Островський родом з Дружківки, […]

Перейменований «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе»

Чому донеччани незадоволені перейменуванням пам’ятника Артему в Святогірську

Напередодні Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України перейменувала «Пам’ятник радянському партійному і державному діячеві Артему (Ф. А. […]

15:45, 27.09.2023 Микола Ситник
Screenshot 297 0e816

«Битва за Бахмут»: Фаріон розповіла про боротьбу Артема Мірошниченка

Ірина Фаріон — українська мовознавиця політична та громадська діячка прокоментувала промову Володимира Зеленського в США перед Конгресом. Зокрема виділила тези президента про Бахмут.