Переселенці, які нещодавно перемістилися до міста Івано-Франківськ, можуть зареєструватися, аби отримати екстрену грошову допомогу, тобто виплати.
Про це повідомляють у благодійній організації Action Against Hunger.
Грошова допомога ВПО
Внутрішньо переміщено особи, які перебувають в Івано-Франківську можуть претендувати на фінансову підтримку. Йдеться про тих переселенців, які прибули з районів активних бойових дій до міста протягом останніх 30 днів.
Для того, щоб отримати благодійну допомогу, потрібно заповнити та надіслати заявку за цим посиланням.
Зверніть увагу, якщо у вас не має можливості заповнити форму попередньої реєстрації, зверніться за номером телефону: +38 (067) 176 2701 або +38 (067) 176 2828. Телефонувати можна з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 17:00 години. Лінії можуть бути перевантажені, тож дзвонити потрібно кілька разів.
Після заповнення заявки, якщо ви відповідаєте критеріям, то з вами звʼяжеться фахівець організації.
Юлія Тимчак засновниця ГО «Чарівні Руни» родом із села Званівка, через повномасштабне вторгнення жінці довелося евакуюватися до Івано-Франківська. Тут вона проживає у притулку для переселенців разом з дітками. Раніше, на території шелтеру не було передбачено зони дозвілля для малечі, тож мешканці самі організувалися й створили простір для дітей.
Пані Юля поділилася з редакцією, як мешканцям шелтеру вдалося покращити свій дім, а також розповіла про подальші плани.
Дім в евакуації. Шелтер для комфортного життя
Малеча у шелтері має власний батут/ Фейсбук
Мешканка Званівки Юля Тимчак разом з дітьми евакуювалася в Івано-Франківськ, а батько родини Андрій Тимчак захищає сім’ю на Сході. У новому домі “Шелтер для комфортного життя”, де живе Юлія, проживає близько 70 людей. Всі вони із вразливої соціальної категорії: це діти загиблих Героїв, самотні мами з дітьми, багатодітні родини, люди з інвалідністю тощо.
Шелтером опікується благодійна організація, пояснює Юлія Тимчак. Побачивши, що мешканці притулку активні та самостійно намагаються покращити свої умови проживання, благодійники вирішили посприяти їх ініціативі.
Ремонт у притулку зробили завдяки організації “Металаб”, вони ремонтували тут внутрішні комунікації. Ми вирішили ще організувати простір для дітей, бо для них розваг тут не було. З одного вікна у нас промбаза, а з другого склади, фури й калюжі. У нас навіть були відео, де дітки купалися в калюжах, бо більше зайнятися не було чим.
мешканка притулку // пояснює необхідність створення зони для дітей
Так, вдалося отримати грант від Urban Space 100, ментором проєкту «Шелтер для комфортного життя» став Андрій Черніков, місцевий інвестор, підприємець та керівник ІТ-компанії.
В межах першої фази проєкту до шелтера закупили обладнання та силами мешканців створили велопарковку. Також провели толоки у внутрішньому дворі, закупили батут, тенісний стіл, настільний футбол й хокей, навчальну літературу та крісло-кокон для діток шелтера.
Навчальна література для дітей/ Фейсбук
Ремонтом шелтеру займалась ГО «Металаб» в межах проєкту «КО-ХАТИ» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в партнерстві з гуманітарною організацією Sign of Hope та IM Swedish Development Partner.
Організація «Рокада» надає меблі в дитячу кімнату та допомагає з облаштуванням шелтеру, надаючи побутову техніку, і закриває частину дрібних ремонтів.
Зараз другий проєкт у нас на стадії розгляду. Ми хочемо закупити індукційні плити, генератор, бо йдуть холоди, а в нас автономне опалення. Плануємо поміняти двері й вікна.
Юля Тимчак // ділиться планами
Мешканці притулку й самі активно покращують свій дім, каже пані Юля. Люди разом посадили клумбу, почистили територію, почали сортувати сміття. До слова, саме компостування й має стати наступним проєктом громади в евакуації.
Читайте також:
Як мешканка Нью-Йорка Тетяна Красько допомагає вимушеним переселенцям жити спочатку
Нове життя бахмутян: родина з Бахмута розповіла, як отримала дім у Київській області
На Донеччині внаслідок мінометного обстрілу загинув військовий, активіст і громадський діяч з Івано-Франківська Остап Бринський. Життя захисника обірвалося 19 серпня під Бахмутом. Про це повідомила дружина Героя Младена Качурець.
“Він любив жити, вмів навіть у буденних дрібничках помічати щось смішне, іронічне, прекрасне. Моя найміцніша опора, моє джерело креативу і спокою”, – написала жінка.
Також вона додала, що чоловік “не був народжений для війни”, однак уже рік і 2 місяці служив у війську.
Відомо, що загиблий був аналітиком благодійного фонду “Пацієнти України” та фахівець з публічних закупівель у сфері охорони здоров’я.
Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]
Українська музика продовжує розвиватися у 2025 році, відкриваючи для слухачів нове звучання та глибокий зміст у текстах. Редакція Бахмут IN.UA підготувала власну добірку цікавих музичних […]
Весна — досить небезпечна пора року для домашніх тварин, адже саме в цей період їх полюбляють атакувати кліщі. Паразити переносять різні інфекції та хвороби, якими […]
Паспорт громадянина України — це основний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Він необхідний для здійснення операції у фінансовій та цивільно-правових сферах суспільства. […]
Іноді пасажири змушені змінювати плани та повертати квитки на потяг. Причини можуть бути різні та пов’язаними як з особистими обставинами, так і проблем на стороні […]