Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів.
Головна ідея будівлі із дерева в Гельсінках — мінімізація впливу на клімат й використання лише тих матеріалів, які здатні відновлюватися з плином часу. Загалом спеціалісти з Anttinen Oiva Architects використали приблизно 7600 кубічних метрів ялини та ясена.
Ззовні будівля включає зовнішній шар зі скла, натурального каменю і білих металевих ламелей поверх дерев’яної конструкції. Це дозволяє викликати ефект зміни зовнішнього вигляду будинку в різний час доби та з різним освітленням.
Стеля в центральному залі / фото Kalle Kouhia
В самій будівлі розмістилися офіси, готель та навіть ресторан фінської мережі Harbore. В центральному залі взагалі вдалося розмістити дизайнерську рейкову стелю, що перемежовується з великими вікнами. Загалом дизайн внутрішньої частини комплексу розробили в мінімалістичному дерев’яному стилі.
Місце для роботи / фото Kalle Kouhia
Коридори в середені будівлі / фото Kalle Kouhia
Сад на дасі будівлі / фото Kalle Kouhia
Будівля із дерева також має внутрішній дворик зі справжнім березовим парком, що стає ідеальною локацією для прогулянок. Вже на даху розмістили сад, у центрі якого знаходиться бар із панорамним видом на узбережжя і міський пейзаж.
Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування.
Митрополит Митрофан
Відповідь СБУ / скриншот
Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому та звернулися до СБУ із запитом щодо подальшого розслідування цієї особи, адже без підозри та провадження Митрополит, що проживає в окупованій Горлівці, може вільно перетнути кордон та так само вільно перебувати в Україні.
База Миротворця з 2016 року за пособництво тероризму, виправдання російської агресії 2014 року, спільні з ватажками “ДНР” заходи, супровід цивільних з заводу “Азовсталь” на фільтрацію, відвідування окупованого у 2022 році Лиману — це частковий перелік дій Митрополита, за яким проводитимуть розслідування.
В СБУ повідомили, що інформацію матеріалу враховуватимуть при подальших оперативних діях.
Митрополит Митрофан у Горлівці разом із захарченком / скриншот
Митрофан (Андрій Нікітін) — Горлівський та Слов’янський Митрополит, з 2007 року керує Горлівською та Слов’янською єпархією Московського патріархату.
Проживаючи у тимчасово окупованій Горлівці священник був присутнім на релігійних заходах по обидві лінії фронту, вільно пересувався блокпостами та зустрічався з представниками влади як з українського боку, так і з боку ОРДЛО після 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.
За період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 також отримав понад 600 тисяч гривень заробітної платні, заступник мера Сергій Родін — понад 288 тисяч гривень, а секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — більш як 700 тисяч гривень. Секретар та заступник начальника ВА Бахмута з окладом менш як 20 тисяч (від 5 до 19 тисяч) отримували щомісячні премії до 57 тисяч гривень. Старости сіл Бахмутського району з окладами від 12 до 18 тисяч гривень отримували премії до 40 тисяч гривень.
Редакція звернулася до Бахмутської ВА щодо обґрунтування та критеріїв преміювання працівників. Детальніше у матеріалі.
Бахмут. За що призначають премії
У відповіді на запит де редакції попросила надати обґрунтування премій нам повідомили, що премії призначають за розпорядженням начальника військової адміністрації за такими критеріями:
своєчасність та якість виконання завдань і доручень органів вищого рівня;
стан виконання посадових обов’язків;
якість підготовки проєктів розпоряджень начальника Бахмутської міської військової адміністрації, листів, протоколів і інших документів, що утворюються в процесі діяльності Бахмутської міської військової адміністрації;
бездоганне і вчасне виконання планів роботи, розпорядчих документів, протокольних доручень та завдань керівництва;
своєчасність і якість виконання заходів, передбачених планами роботи, виконання додаткового обсягу робіт;
своєчасний розгляд листів установ, організацій, забезпечення своєчасного і всебічного розгляду звернень громадян;
дотримання трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку;
ініціативність в роботі;
подання пропозицій щодо вдосконалення роботи;
відсутність дисциплінарних стягнень і заходів дисциплінарного впливу.
Обмежень у максимальному розмірі немає, як і критерій оцінки роботи міськради
Премії виплачують за кошти фонду преміювання та економії фонду оплати праці з бюджету Бахмутської територіальної громади. Розмір премії встановлюється конкретно кожному працівнику у відсотках до посадового окладу та не має обмежень максимального розміру. Розмір премії можуть збільшити або зменшити, це залежить від особистого вкладу кожного працівника у загальні результати роботи Бахмутської міської військової адміністрації.
Раніше Бахмут IN.UA дізнавались, чи є якісь плани й звіти по виконаних роботах та чи визначені критерії, за якими можна об’єктивно оцінити ефективність роботи.
У Бахмутській міськраді на той час (18 квітня 2024 року) не існувало KPI у співробітників/ниць. Чинним положенням про преміювання, на яке спираються у відповіді на запит посадовці, вони не керуються. Тобто в поданнях не звертаються до тих критеріїв преміювання, які вказані у положенні.
У таких умовах призначення премій залежить від самооцінки співробітника та бажання керівника. Положення було переглянуто вже під час воєнного стану: премії стали безрозмірними, а чіткі критерії так і не з’явилися.
Загальної стратегії роботи організації, на яку можна було б спиратися в оцінці ефективності міської ради, на сьогодні також не існує. Це означає, що юридично громада не може впливати на розміри зарплат.
Тобто й оцінити, чи заслужили працівники міської ради премії, об’єктивно не можливо. Для цього потрібно спочатку створити стратегію і відповідно до загальних показників вивести KPI кожному керівнику.
Зміни до Закону про органи місцевого самоврядування
У квітні 2024 року Комітет державної влади рекомендував парламенту винести на голосування законопроєкт, що стосується зокрема виплат премій ОМС.
Йшлося про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (№ 11054).
Законопроєкт передбачає дві основних зміни:
встановлення мінімального розміру посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати;
обов’язкове оприлюднення рішень ОМС про встановлення премій, доплат, інших грошових виплат посадовим особам місцевого самоврядування з їх обґрунтуванням на офіційному вебсайті відповідної ради не пізніше, ніж за 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення.
Станом на 23 вересня 2024 року проєкт закону очікує розгляду.
Читайте також:
Яку зарплату отримує влада Бахмута у 2024 році: огляд
Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про […]
На тимчасово окупованих територіях працюють комісії від “днр”, які обстежують пошкоджене обстрілами житло. Та роботу цих комісій не можна назвати справедливою. Будинки, які зазнали значних […]
Бахмутський центр професійно-технічної освіти 1 травня відкрив сучасний навчально-практичний центр. Тут опановуватимуть нові навички та відточуватимуть знання студенти, які навчаються на електромонтерів та електрослюсарів. Центр […]
Уряд подав до Верховної ради угоду про надра, яку вчора ухвалили Україна і США. Цей документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови України. Щоб механізм запрацював, […]
Колись — повноцінна річка Бахмутка, сьогодні ризикує перетворитися на ставок. На Донеччині вода — вже не просто ресурс, а питання виживання. Посуха, знищена інфраструктура та […]