У Часів Яр привезли допомогу від щурів

Семаковська Тетяна 12:45, 26 Вересня 2023
Засіб від гризунів прибув у Часів Яр/ соцмережі

Нещодавно, ми писали, що цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Проблема спіткала й Часів Яр. Волонтер та ветеринар Євген Ткачев розповів журналістам «Бахмут. IN.UA», що через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини поїдають гуманітарну допомогу та всі харчі, які тільки можуть знайти. 

Євген Ткачев та волонтерка Інна Гайдай зробили збір, щоб закупити засіб від грузинів.

Бахмутяни допомогли закрити збір для Часів Яру

На зібрані гроші вдалося купити 1000 пачок засобу від отрути/ скріншот

Волонтер Євген Ткачев повідомив, що для позбавлення від щурів обрали оптимальний препарат за ціною та якістю («Цунамі»). Його вартість 20 гривень при оптових цінах. Цей препарат підходить і мишам, і щурам. Крім того, він безпечний для котів і собак.

Збір для Часів Яру опублікувала й редакція «Бахмут. IN.UA». Загалом, назбирали на тисячу упаковок. Далі з військовою адміністрацією будемо вирішувати, як усім мешканцям отримати цей препарат.

Читайте також: Якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Подяка донорам, які допомогли Часів Яру отримати засоби від гризунів/ скріншот

Нагадаємо, нещодавно ми писали, як живуть мешканці прифронтового Сіверська

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:05, 18 Жовтня 2024
Донеччани можуть евакуюватися до Чернівецької області / фото ілюстративне

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги.

Про це повідомили представники Донецької ОВА.

Евакуація з Донецької області

Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу починаючи з 24 вересня поточного року обов’язкова евакуація здійснюватиметься  до Чернівецької області. Її реалізовуватиме спеціальний потяг, який курсуватиме 1 раз на 4 дні. Найближчий рейс запланований 23 жовтня 2024 року.

Вже на місті евакуйованим мешканцям Донеччини гарантується безплатне житло спеціальних закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги, зокрема, продуктами.

Як зареєструватися

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal;
  • дістатися до місця збору  безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Для евакуації осіб з тяжкими хворобами чи інвалідністю потрібно звертатися за наступними номерами: 

  • 0 800 332 614;
  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жертвоприношення й голова Джека: історія свята Гелловін

Семаковська Тетяна 10:00, 18 Жовтня 2024
Гелловін / ілюстрація Маша Вишедська для Бахмут IN.UA

У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні.

Бахмутський історик Микита Безмен розповів, звідки взялося свято Гелловін та його найцікавіші традиції.

Гелловін: історія свята

Назва свята походить від словосполучення англійською мовою All Hallows’ evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція відзначати Гелловін почалася ще близько 2 тисяч років тому. Пов’язане це свято з кельтськими народами, що мешкали на території Британії, Франції, Ірландії.

Кельти під час битви / фото з відкритих джерел

Давні кельти вірували, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається межа між світом живих і мертвих, а душі починають бродити по землі. У ці дні вони відзначали давнє язичницьке свято — Самайн. Кельти виголошували віщування та займалися пророцтвами, палили величезні багаття і приносили людські жертви божествам. Під час таких церемоній кельти одягали костюми зі шкір та голів тварин.

У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Свято змогло зберегти традиції Самайну, а європейці привезли ці звичаї на територію США. З часом Хеловін набув розважального характеру, а зараз це одне із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.

Символ Гелловіну

Гарбуз — основа Хеловінських декорацій / фотосток

Головним символом Гелловін є гарбуз, який вирізають у формі черепа. Його також називають головою Джека. Цей символ прийшов з давніх часів, коли робили ліхтарі з ріпи для відлякування нечистої сили. У Штатах ріпа — це рідкість, тому її замінили гарбузом.

Що не можна робити на Гелловін

Важливі символи — це відьма на повному місяці, кажани та чорні коти. Вони є незмінними атрибутами чаклунства і лиходійства. Гелловін має велику кількість прикмет, ось кілька з них:

  • остерігайтеся чорних котів — це може бути нечиста сила;
  • не кривдьте павуків;
  • вікна й двері потрібно обов’язково зачиняти, щоб не впускати злих духів;
  • не можна обертатись на кроки за спиною — це можуть бути душі мерців;
  • не варто залишатись вдома наодинці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський фермер розповів, як працюють аграрії за кілька кілометрів від фронту

Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових […]

17:32, 24.08.2023 Микола Ситник
БАХМУТ 24 23471

На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні піддалися бомбардуванню тисячі кілометрів заповідної землі. Термобарична зброя на кшталт російського “Сонцепека” вщент випалювала ґрунти. Деякі природні процеси, які […]

Жнива2 3fd86

В Донецькій області почалися жнива: скільки збиратимуть урожай?

На півдні Донеччини фермери регіону в складних умовах розпочали збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Завершити жнива планують за 15-20 днів.

13:45, 07.07.2023 Микола Ситник