У Будапешті відкриють першу українську школу

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:25, 3 Липня 2024
Відкриття МУШ / фото Роман Грищук

У Будапешті планують відкрити українську школу, що стане важливим кроком у збереженні зв’язку з українськими дітьми за кордоном. Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії з підтримки освіти українців за межами батьківщини.

Про це повідомляє Роман Грищук, народний депутат ВРУ.

Українські школи закордоном

Відкриття української школи в Будапешті є знаковою подією, адже тут перебувають тисячі дітей з України, яких батьки були змушені евакуювати через російське вторгнення.

Ініціатори пояснюють, що через це є ризик того, що багато дітей не повернуться додому та можуть втратити зв’язок з Батьківщиною. Тому відкриття української школи мінімізує ризики.

Ось основні кроки за допомогою яких планують зберегти звязок дітей з Батьківщиною:

  • створення українських шкіл та освітніх осередків у країнах перебування;
  • підтримка зв’язків через рідні українські школи;
  • розвиток Міжнародної Української Школи (МУШ);

Трансформація Міжнародної Української Школи

Міжнародна Українська Школа (МУШ) наразі проходить важливий процес трансформації, спрямований на розширення її функцій за межі традиційного екстернату. Мета цих змін – перетворення МУШ на своєрідне “освітнє МЗС” України, здатне ефективно відповідати на реальні виклики сучасності. Для досягнення цієї мети проводяться стратегічні сесії з колективом школи, де обговорюються шляхи адаптації до нових реалій та розробляється стратегія подальшого розвитку.

Значна кількість українських дітей за кордоном створює як виклики, так і можливості. З одного боку, існує необхідність збереження національної ідентичності цих дітей, що вимагає особливих зусиль та інноваційних підходів. 

З іншого боку, ця ситуація відкриває нові горизонти для культурної дипломатії та створює потенціал для майбутнього розвитку України через формування освіченої та патріотичної діаспори.

Читайте також:

Пікапи, пальне й арматура: що купляють для прифронтового Сіверська

Марія Носуля Носуля Марина 16:00, 5 Липня 2024
Фото ілюстративне / з відкритих джерел

Що закуповували відомства міста Сіверськ Бахмутського району у червні 2024 року. Бронювання пікапів за 3 мільйони, запчастини до трактора за 148,5 тисяч гривень та арматура за 300 тисяч гривень. 

Що ще придбали для Сіверська у червні, аналізуємо найбільші закупівлі на порталі Прозорро. 

Закупівлі Сіверська: 2024

Сіверська міська рада замовила бронювання двох пікапів MITSUBISHI L200 Intense 2.4 TD MT, це вартувало бюджету понад 3 мільйони гривень. 

Самі ж автівки придбали 21  та 22 травня, у закупівлі зазначається, що це для забезпечення безпечної евакуації населення, доставлення гуманітарної допомоги на території Сіверської міської територіальної громади, яка перебуває в зоні активних бойових дій. Вартість кожного пікапа — по 1,6 мільйона гривень. 

Нагадаємо, раніше весною такі ж автівки за таку ж ціну придбали міські ради Торецька та Часів Яру Бахмутського району. 

Придбали й засіб радіоелектронної боротьби вартістю 87 тисяч гривень та понад 9 тонн арматури за 317,3 тисячі гривень. 

Поточний ремонт вантажівки МАЗ для Сіверського міського спеціалізованого комунального підприємництва обійшовся у 29,3 тисячі гривень.  Запчастини для трактора MST M544 у 148,5 тисячі гривень, а його ремонт ще у 141 тисячу гривень. Прокат вантажівок для перевезень вартував ще 75 тисяч гривень, послуга броньованого захисту екскаватора-навантажувача моделі JСВ4СХ — 1,4 мільйона гривень. 

Також для відомства придбали 6000 літрів дизельного пального, що коштувало 324 тисячі гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Субсидія на оренду житла для ВПО: хто зможе отримати

Семаковська Тетяна 15:35, 5 Липня 2024
ВПО, які орендують квартири, зможуть отримати компенсацію / фото Pexels

Внутрішньо переміщені особи зможуть отримати субсидію на оренду житла. Для кожного регіону сума субсидії буде розраховуватися окремо, адже корелюватиметься залежно від цін на оренду. Хто зможе отримати субсидію у 2024 році та як реалізовуватимуть проєкт?

Житло для ВПО: пільги

Міністерство соціальної політики розробляє субсидію на оренду житла для ВПО. Його планують реалізувати протягом 2 років. Розмір субсидії для ВПО враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Наприклад, у Києві вона буде вищою, ніж у малому місті, де ціни на оренду нижчі.

Субсидія для ВПО залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло, а також доходи домогосподарства і їх спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи родини переселенців, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.

Насамперед ця послуга буде запроваджена для ВПО, а вже потім за потреби її зможуть отримати малозабезпечені родини. Мінсоцполітики анонсувало, що скористатися такою послугою ВПО зможуть з червня, однак станом на липень 2024 року, вона ще не функціонує.

Субсидія для ВПО: як працюватиме?

Оксана Жолнович, міністерка Мінсоцполітики каже, що субсидія для ВПО призначатиметься лише у випадку, якщо витрати сім’ї на оренду перевищують 30% їхніх доходів.

Крім того, уряд хоче встановити соціальний стандарт площі орендованого житла на кожну особу і на сім’ю, а також встановити ціну за оренду 1 квадратного метра житлової площі. За допомогою цього й будуть вираховувати субсидію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пікапи, пальне й арматура: що купляють для прифронтового Сіверська

Що закуповували відомства міста Сіверськ Бахмутського району у червні 2024 року. Бронювання пікапів за 3 мільйони, запчастини до трактора за 148,5 тисяч гривень та арматура […]

16:00, 05.07.2024 Носуля Марина

Субсидія на оренду житла для ВПО: хто зможе отримати

Внутрішньо переміщені особи зможуть отримати субсидію на оренду житла. Для кожного регіону сума субсидії буде розраховуватися окремо, адже корелюватиметься залежно від цін на оренду. Хто […]

“Рили траншеї на місці тих, які були в 1943”: Олег Зонтов розповів, як звільняли Слов’янськ у 2014-ому та обороняли у 2022-ому

У квітні 2014 року Слов’янськ став першим містом, яке окупували російські терористи — окупація тривала близько 3 місяців. У ніч на 5 липня 2014 року […]

Скільки українських полонених стратила росія: деталі

За даними Офісу генерального прокурора України, російські окупанти стратили більше 110 українських військових після їх здачі в полон. Міжнародний кримінальний суд разом з українськими слідчими […]

Бахмутська міська рада

Формують раду ВПО при Бахмутській РДА: як подати заяву бахмутянам

Бахмутська районна державна адміністрація оголосила про продовження формування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Це шанс для активних ВПО та громадських організацій вплинути на регіональну […]