У Будапешті відкриють першу українську школу

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:25, 3 Липня 2024
Відкриття МУШ / фото Роман Грищук

У Будапешті планують відкрити українську школу, що стане важливим кроком у збереженні зв’язку з українськими дітьми за кордоном. Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії з підтримки освіти українців за межами батьківщини.

Про це повідомляє Роман Грищук, народний депутат ВРУ.

Українські школи закордоном

Відкриття української школи в Будапешті є знаковою подією, адже тут перебувають тисячі дітей з України, яких батьки були змушені евакуювати через російське вторгнення.

Ініціатори пояснюють, що через це є ризик того, що багато дітей не повернуться додому та можуть втратити зв’язок з Батьківщиною. Тому відкриття української школи мінімізує ризики.

Ось основні кроки за допомогою яких планують зберегти звязок дітей з Батьківщиною:

  • створення українських шкіл та освітніх осередків у країнах перебування;
  • підтримка зв’язків через рідні українські школи;
  • розвиток Міжнародної Української Школи (МУШ);

Трансформація Міжнародної Української Школи

Міжнародна Українська Школа (МУШ) наразі проходить важливий процес трансформації, спрямований на розширення її функцій за межі традиційного екстернату. Мета цих змін – перетворення МУШ на своєрідне “освітнє МЗС” України, здатне ефективно відповідати на реальні виклики сучасності. Для досягнення цієї мети проводяться стратегічні сесії з колективом школи, де обговорюються шляхи адаптації до нових реалій та розробляється стратегія подальшого розвитку.

Значна кількість українських дітей за кордоном створює як виклики, так і можливості. З одного боку, існує необхідність збереження національної ідентичності цих дітей, що вимагає особливих зусиль та інноваційних підходів. 

З іншого боку, ця ситуація відкриває нові горизонти для культурної дипломатії та створює потенціал для майбутнього розвитку України через формування освіченої та патріотичної діаспори.

Читайте також:

Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Валентина Твердохліб 13:35, 26 Грудня 2024
годинник
Бахмутський Палац культури у грудні 2024 року / фото росджерела

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час під музику.

Фото Палацу культури й бахмутського годинника до повномасштабної та під час окупації публікує “Бахмут IN.UA”.

Бахмутський годинник, Палац культури: нові фото з окупації

Палац культури імені Євгена Мартинова з годинником розташовувався в центрі міста. Щогодини бахмутян сповіщали про час під музику. Мелодію бахмутського годинника було чутно за кілька кілометрів — звучала пісня “Шахтарська лірична”.

Годинник, який сповіщав про час під музику / фото “Бахмут IN.UA”

Внаслідок бойових дій, які тривали в Бахмуті, будівля Палацу культури сильно постраждала. Сам годинник не вцілів, від нього лишилася тільки башта.

Руйнування Палацу культури / фото росджерела

Нагадаємо, що вперше бахмутський Палац культури постраждав від обстрілів 8 вересня 2022 року.

Бахмутський Палац культури, історія

Палац культури імені Євгена Мартинова був центром культурного дозвілля місцевих жителів. У ріні роки тут працювали театр, камерний музичний зал, лекторій, бібліотека, музей і танцювальний майданчик.

Палац культури в Бахмуті до війни / фото Вікіпедія

З початку повномасштабної війни в будівлі Палацу культури працював гуманітарний штаб. Тут жителі міста і переселенці отримували продукти харчування, хліб, засоби гігієни, речі першої потреби.

У середині 2000-х років відбулася капітальна реконструкція Палацу культури. Були відремонтовані фасад і внутрішнє оздоблення.

Башта з годинником / фото Вікіпедія

Будівля Палацу культури мала статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заговорили про відбудову Донецького аеропорту: що у планах

Валентина Твердохліб 12:30, 26 Грудня 2024
аеропорт
Голова “днр” денис пушилін і віцепрем’єр рф марат хуснуллін біля руїн Донецького аеропорту / фото росджерела

Окупаційна влада Донеччини заговорила про “відновлення” знищеного Донецького аеропорту. Підготовчі роботи на летовищі планують розпочати у 2025 році.

Про це повідомив ватажок “днр” денис пушилін.

Донецький аеропорт, відбудова

Днями на окуповану частину Донеччини приїхав віцепрем’єр рф марат хуснуллін. Він відвідав деякі захоплені міста, в тому числі і Донецьк. Тут він разом з “головою днр” денисом пушиліним об’їхав мікрорайон Жовтневий на північних околицях міста, а також оглянули знищений аеропорт, що розташований неподалік.

“Голова днр” пушилін оголосив, що у 2025 році планують розпочати “відновлення” Донецького аеропорту. Першочергово окупанти планують розмінувати і обстежити аеропорт, провести підготовчі роботи.

Як зрозуміло з повідомлення пушиліна, аеропорт будуть зводити з нуля на тому ж самому місці. Терміни початку безпосереднього будівництва не вказують, у планах поки лише підготовчі роботи.

Заява пушиліна / скриншот

Донецький аеропорт до війни

Міжнародний аеропорт “Донецьк” працював з 1933 року. Звідси курсували авіарейси до ОАЕ, Німеччини, Туреччини, Чорногорії, Грузії, Іспанії, Єгипта, Туркменістана, росії. Також були внутрішні авіарейси до Києва і Борисполя.

У 2013 році пасажиропотік Донецького аерпорту складав 1,1 млн людей. Це 11% від загального пасажиропотоку в аеропортах України.

Донецький аеропорт до війни / фото Вікіпедія

Аеропорт “Донецьк” призупинив обслуговування рейсів 26 травня 2014 року після захоплення бойовиками. Остаточно оголошений закритим 3 червня 2014 року.

З травня 2014 року до січня 2015 року тут тривали активні бої між українськими оборонцями, російськими військовими і терористичними угрупованнями. Аеропорт був повністю зруйнований 22 січня 2015 року. 13 січня 2015 року обвалилася диспетчерська вежа Донецького аеропорту. Вона стала символом героїзму захисників України, яких прозвали “кіборгами” за їхню витримку і міць. Диспетчерська вежа Донецького аеропорту була “очами” захисників, вона обвалилася після майже 8 місяців щоденних обстрілів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

годинник

Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]

аеропорт

Окупанти заговорили про відбудову Донецького аеропорту: що у планах

Окупаційна влада Донеччини заговорила про “відновлення” знищеного Донецького аеропорту. Підготовчі роботи на летовищі планують розпочати у 2025 році. Про це повідомив ватажок “днр” денис пушилін. […]

вивезли

Росіяни стверджують, що вивезли 15 людей з Часового Яру: список

Росіяни, ймовірно, займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові стверджують, що активно вивозять людей з Часового Яру — з територій, […]

Мешканці 4 областей зможуть отримати зимовий набір: що туди входить

Благодійна організація “Fight for Right” відкрила реєстрацію на отримання теплих гуманітарних комплектів. Гуманітарна допомога надаватиметься в Донецькій, Сумській, Харківській та Запорізькій областях. Про це повідомили […]

10:25, 26.12.2024 Скопіч Дмитро
часів яр

Бої біля вогнетривкого комбінату і спроби ворога обійти місто: яка ситуація в Часовому Яру

ЗСУ продовжують оборону міста Часів Яр. Окупанти не зменшують тиск, однак українські бійці тримають позиції. Наразі окупанти намагаються обійти місто з двох боків. Про ситуацію […]