Артилеристи ЗСУ виконують бойове завдання / фото Генштаб
Сили оборони України контролюють ситуацію на Бахмутському напрямку. Обстановка довкола Бахмута складається на користь ЗСУ. Ведення бойових дій у цьому районі не дає росіянам перекинути більше резервів на Південь, на Запорізький напрямок.
Про це в етері телемарафону розповів екскомандир штурмової роти батальйону «Айдар», військовий аналітик Євген Дикий.
Обстановка під Бахмутом
Євген Дикий вважає, що ЗСУ мають перевагу, оскільки росіяни отримали наказ «стояти в Бахмуті на смерть». Це, на його думку, дозволяє відтягувати резерви загарбників під Бахмут.
Ситуація довкола Бахмута принципово не змінилася за останній час. Невеликі зміни, що відбулися там, якраз на нашу користь — ми просуваємося. Там вже вдалося перейти залізничне полотно, яке було достатньо зручним рубежем оборони (ред. для російської армії). За залізницею постійно розширюється наш плацдарм.
В будь-яку гру можна грати вдвох. Окупанти намагаються відтягнути наші резерви з Півдня України на Слобожанщину та під Авдіївку. Те саме ми робимо з Бахмутом. Наразі нам не так важливо його взяти, як важливо брати його доти, доки ключові вирішальні бої відбуваються на Півдні.
Євген Дикий // екскомандир штурмової роти батальйону «Айдар»
Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута / фото DeepStateMapLive
Бахмут — пастка
Експерт додав, що раніше росіяни утримували біля Бахмута угруповання в 50 тисяч солдат. Зараз, за його словами, ця кількість зменшилась.
Вони все-таки змушені перекидати (ред. свої резерви) на Південь, Але росіяни не можуть собі дозволити просто здати нам Бахмут, перекинувши всі сили на «лінію суровікіна» (ред. «зуби дракона» й інші укріплення в Запорізькій області). В цьому разі саме ми їх упіймали у цю логічну пастку.
11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер.
Про це повідомив Михайло Волинець, народний депутат України, Голова Конфедерації Вільних профспілок України.
Обвал на шахті “Алмазна”
11 липня близько 11:00 диспетчер повідомив про обвал у третій північній лаві, на місце події оперативно були викликані гірничорятувальники. У момент трагедії у вибої перебували 134 гірники, з яких 26 знаходились безпосередньо в аварійній дільниці.
Від отриманих травм загинув гірничий майстер підземної дільниці, 1978 року народження.
На цей момент керівництво шахти “Алмазна” та ДП «Добропіллявугілля-видобуток» офіційних коментарів щодо обвалу не надало.
У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс опанувати одну з затребуваних спеціальностей — маляра, штукатура чи плиточника, а також отримувати стипендію близько 8000 грн щомісяця.
Детальніше про те, як долучитися до курсів — у матеріалі Бахмут IN.UA.
Безплатні курси за будівельними спеціальностями у Київській області
Нова навчальна програма за будівельними спеціальностями реалізується в Київській області за підтримки міжнародних організацій World Vision UCR та Aktion Deutschland Hilft (ADH). Вона створена для громадян і громадянок, які постраждали від війни та хочуть покращити свої шанси на працевлаштування.
Місцеві жителі та ВПО у Києві та області протягом трьох місяців зможуть опанувати спеціальності:
маляр;
штукатур;
лицювальник-плиточник.
Організатори навчальних курсів обіцяють щомісячну стипендію в розмірі 8 200 гривень для покриття витрат на проїзд, соціальну підтримку та набуття не лише теоретичних знань, а й практичних навичок.
Критерії відбору
Долучитися до курсів можуть громадяни і громадянки, які відповідають таким критеріям:
вік — від 18 до 60 років;
проживають у регіоні реалізації проєкту;
мають інтерес до будівельної справи та готові навчатися;
мають змогу відвідувати курси протягом трьох місяців.
Як долучитися
Записатися на курси можна двома способами.
Перший — запис безпосередньо в місцях реалізації проєкту:
Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний”, місто Київ, вулиця Старосільська, 2;
Київський професійний коледж будівництва та архітектури, місто Київ, вулиця Клавдіївська, 22;
Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу, місто Біла Церква, вулиця Волонтерська, 33/35.
Другий — заповнення спеціальних пре-реєстраційних форм за посиланням, які відповідають місцю проходження курсів:
Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний” — посилання;
Київський професійний коледж будівництва та архітектури — посилання;
Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу — посилання.
Форма буде відкрита до моменту набору необхідної кількості учасників, які відповідають умовам програми.
11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]
У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс […]
Російська воєнкорка ольга колесник, яка підтримує вторгнення росіян, опублікувала допис, де пояснила, навіщо зруйнований Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня. Більше читайте в матеріалі […]
Менше ніж за два місяці — старт нового навчального року. Вчорашні випускники та випускниці шкіл активно готують документи для вступу, а заклади фахової передвищої та […]
У місті Дружківка видаватимуть гуманітарну допомогу. Вона буде доступна мешканцям громади, які мають статус особи з інвалідністю. Видача стартує 14 липня. Про це повідомляє Дружківська […]