На Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої в районі залізниці. На кількох ділянках ЗСУ вдалося перейти залізничні колії.
Про це повідомляє військовий журналіст Богдан Мірошников.
Він зауважив, що запеклі бої тривають по самій залізниці та східніше неї, біля населених пунктів Кліщіївки й Андріївки.
Щонайменше на трьох ділянках залізниця була пройдена. На одній з них вже формується плацдарм. Коли будуть створені відповідні умови — слід очікувати поновлення більш масштабних дій. А де це буде — Опитне, Одрадівка або навіть Маріупольське кладовище — нехай окупанти гадають.
Богдан Мірошников // військовий журналіст
Він додав, що наразі росіяни укріплюються та будують фортифікації у районі Маріупольського кладовища.
За словами кореспондента, на південному фланзі Бахмута, в Курдюмівці, також тривають бої. ЗСУ мають невелике просування у цьому районі. Водночас на північному фланзі Бахмута спостерігається паритет сил.
Люди, які евакуювалися з Часового Яру, можуть отримати допомогу в нових громадах. За словами началька Часовоярської МВА Сергія Чауса, міська влада регулярно проводить зустрічі з переселенцями, де збирає запити від людей і консультує з проблемних питань. Сергій Чаус зустрічався з переселенцями, які наразі живуть на Донеччині.
Які питання найбільше турбують ВПО з Часового Яру, Сергій Чаус розповів редакції “Бахмут IN.UA”.
Місця розміщення для ВПО з Часового Яру
Зустрічі з переселенцями із Часового Яру проводять регулярно. Вони відбуваються і на Донеччині, і в інших куточках України, куди переїжджають люди. Під час цих зустрічей людей консультують з питань, які їх турбують.
“Зустрічі з населенням — це постійний напрямок роботи. Наприклад, минулого тижня вони проходили в різних містах Донецької області. Такі зустрічі в нас регулярні і відбуваються по всій Україні: в Харкові, Києві, Дніпрі, у Кривому Розі періодично, Черкасах. Питання, які ставлять люди, різноманітні: забезпечення гуманітарною допомогою, компенсація за житло, різні життєві питання. Вистачає тем, на які люди потребують відповідей, і інформацію їм краще отримувати з перших вуст. Тому ця робота є одна із основних і ми постійно в контакті з нашими мешканцями”, — зазначив Сергій Чаус.
Одне з основних питань, яке турбує людей з Часового Яру, — це можливість безоплатного проживання в нових громадах. Очільник міста каже, що безоплатні місця тимчасового розміщення пропонують всім, хто виїжджає з міста. Наразі безоплатне житло пропонують у західних регіонах.
“Працюємо ми і в напрямку розміщення людей. Як приклад, містечко Хансена, куди могли заселитися люди з Часового Яру. Є місця і для людей, які хочуть виїхати зараз. Це робочий напрямок, і тимчасове безоплатне житло надають всім, незалежно від міста. На це можуть розраховувати люди зі всіх куточків Донеччини, в тому числі і з Часового Яру. На даний момент у нас йде Івано-Франківщина і Закарпаття. Тут пропонуються місця компактного проживання, де люди можуть жити певний час і, звичайно, отримувати все необхідне”, — зазначив Сергій Чаус.
Часів Яр: компенсація за житло
Люди, чиє житло в Часів Ярі було пошкоджене або зруйноване, можуть подати заяву на отримання компенсації. За словами Сергія Чауса, це питання дуже актуальне і водночас проблематичне. Наразі є проблема з обстеженням житла.
Втім, люди можуть подавати заяви на отримання компенсації. З цим питанням вони можуть звернутися до представників міської військової адміністрації.
“Ця тема актуальна для всього регіону. І не лише для Донеччини, а й для всіх областей, де тривають бойові дії. Але водночас питання складне. Одна із умов отримання компенсації — це обстеження, а саме з цим є певні складнощі. А так, звичайно, люди подають заявки, ми їх опрацьовуємо і тримаємо зворотний зв’язок, щоб люди розуміли, що відбувається і як”, — зазначив Сергій Чаус.
Часів Яр: контакти для евакуації
Наразі в Часовому Яру залишаються близько 320 людей. Евакуація з міста важка, але триває. Людей закликають якомога швидше скористатися можливістю і виїхати з міста для збереження здоров’я і життя.
Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.
Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Сьогодні, 11 листопада, в деяких областях України вводили аварійні відключення світла. Причина — загроза ударів по обʼєктах енергетики.
Детальніше про те, яка зараз ситуація в енергосистемі України, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Аварійні відключення світла в Україні
11 листопада відбулася масштабна повітряна тривога, через яку в України ввели превентивні відключення світла. Вони застосовувалися у низці областей протягом першої половини дня, а саме з 6:00 до 13:00 у:
Донецькій;
Дніпропетровській;
Житомирській;
Кіровоградській;
Київській;
Миколаївській;
Одеській;
Полтавській;
Сумській;
Харківській;
Черкаській;
Чернігівській областях.
Станом на 14:30, вони були скасовані.
Варто зазначити, що при цьому у наступних областях не застосовували графіки відключення світла:
Вінницькій;
Волинській;
Закарпатській;
Запорізькій;
Івано-Франківській;
Луганській;
Львівській;
Рівненській;
Тернопільській;
Херсонській;
Хмельницькій;
Чернівецькій.
Яка зараз ситуація в енергетиці
Наразі українська енергосистема продовжує відновлюватись. Утім, навіть це дозволяє не використовувати графіки відключення світла по всій країні.
Наразі споживання відповідає сезонним показникам. Наприклад, сьогодні, 11 листопада, станом на 6:30, його рівень був таким же, як і попереднього робочого дня — у п’ятницю, 8 листопада.
При цьому Україна імпортує (отримує) електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови. Загальним обсягом 1 876 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 300 МВт.
Де слідкувати за графіком відключень
Наразі отримати точну інформацію про наявні відключення світла за місцем проживання можна офіційному сайті ДТЕК або на онлайн-ресурсах місцевих обленерго.
Загалом існує два види відключень:
стабілізаційні або планові відключення світла, які працюють за графіком;
екстрені відключення світла, які працюють без чітких графіків.
Графіки складаються з трьох слотів:
є світло (білі зони) — за графіком відключення не передбачені. Якщо у цей час немає світла, то, вірогідно, сталася аварія.
можливі відключення (світло-сірі зони) — за графіком діє стабілізаційне відключення, під час якого світло як може бути, так і може не бути;
немає світла (сірі зони) — за графіком світла не буде, щоб зменшити вплив дисбалансу в енергосистемі.
Люди, які евакуювалися з Часового Яру, можуть отримати допомогу в нових громадах. За словами началька Часовоярської МВА Сергія Чауса, міська влада регулярно проводить зустрічі з […]
Сьогодні, 11 листопада, в деяких областях України вводили аварійні відключення світла. Причина — загроза ударів по обʼєктах енергетики. Детальніше про те, яка зараз ситуація в […]
Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Окупанти намагаються прорвати оборону міста, але це їм не вдається. Піхота, яка просочується в місто, […]
Російські військові підірвали Курахівську дамбу. Наразі фіксуються підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир. Про це повідомив військовий “Айдару” Станіслав Бунятов. Примітка. Матеріал було оновлено […]
Покровський район, місто Курахове. Бої за нього розпочалися осінню 2024 року, після захоплення Авдіївки російська армія почала стрімко просуватися. Сьогодні Курахове стало містом, за яке […]